Poka? wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Zakup Q50 S (?) AWD 3.7

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2019
    Mieszka w
    Wiedeń / Podhale
    Jeździ
    Q50 2.2d RWD 2014 Silver
    Postów
    14
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Zakup Q50 S (?) AWD 3.7

    Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum!

    Prosiłbym o ocenę Q50 . Moja 5 letnia przygoda z Hondą Accord VII powoli dobiega końca więc wierny japońskiej motoryzacji rozglądam się za następcą. Wybór padł na Q50.

    Wklejam link do Aukcji, dodaje zdjęcia jak samochód wyglądał w USA.

    https://www.otomoto.pl/oferta/infini...tml#f1bc2acdf3

    Byłem na oględzinach. Wersja PREMIUM + zderzak od Sport, carbony z tyłu dołożył sprzedający. Jest drewno klonowe, są kamerry 360, nie wiem jak z tarczą bezpieczenstwa. Samochód wygląda w środku i na zewnątrz jakby miał nie 40 000km ale 5 000km . Wszystko jest w stanie idealnym. Posiadam róznież zdjęcie z przebiegiem ok. 20 000 MIL zrobione w USA.
    Poduszka wystrzeliła. Właściciel ją wymienił na używaną oryginalną.
    Maska, błotnik, zderzak (już od wersji S) nie naprawiane, lecz wymienione i polakierowane.

    Bardzo proszę o ocenę, jakieś uwagi, na co powinienem zwrócić uwagę przy oględzinach numer dwa.


    35b0a6a5-8b92-4b34-990c-625b7e337086.JPGb8529acb-d093-4256-8f5d-bef78963ae4f.JPGe164e17b-e49b-45a0-8459-733b80bd080f.JPGc634aedc-56ee-4b5e-a74e-63bbe84e63d2.JPG4dcabe6f-2aee-4dd3-864c-91262b53e656.JPG

  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? TransFeR Zobacz post
    Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum!

    Prosiłbym o ocenę Q50 . Moja 5 letnia przygoda z Hondą Accord VII powoli dobiega końca więc wierny japońskiej motoryzacji rozglądam się za następcą. Wybór padł na Q50.

    Wklejam link do Aukcji, dodaje zdjęcia jak samochód wyglądał w USA.

    https://www.otomoto.pl/oferta/infini...tml#f1bc2acdf3

    Byłem na oględzinach. Wersja PREMIUM + zderzak od Sport, carbony z tyłu dołożył sprzedający. Jest drewno klonowe, są kamerry 360, nie wiem jak z tarczą bezpieczenstwa. Samochód wygląda w środku i na zewnątrz jakby miał nie 40 000km ale 5 000km . Wszystko jest w stanie idealnym. Posiadam róznież zdjęcie z przebiegiem ok. 20 000 MIL zrobione w USA.
    Poduszka wystrzeliła. Właściciel ją wymienił na używaną oryginalną.
    Maska, błotnik, zderzak (już od wersji S) nie naprawiane, lecz wymienione i polakierowane.

    Bardzo proszę o ocenę, jakieś uwagi, na co powinienem zwrócić uwagę przy oględzinach numer dwa.


    35b0a6a5-8b92-4b34-990c-625b7e337086.JPGb8529acb-d093-4256-8f5d-bef78963ae4f.JPGe164e17b-e49b-45a0-8459-733b80bd080f.JPGc634aedc-56ee-4b5e-a74e-63bbe84e63d2.JPG4dcabe6f-2aee-4dd3-864c-91262b53e656.JPG
    Lampy przód i tył w wersji US
    - pytanie czy ma wymienioną lewą lampę tylną wew. i lewą manetkę na wersję EU czyli przeciwmgielne...
    ... w niemal idealnej konfiguracji... to jest normalna wersja PREMIUM - nie UPPER PREMIUM - czyli nie ma tarczy, ICC i kilku innych "bajerów"...
    ... pies wie co to za hamulce, zwykłe tarcze (chyba już trochę zmęczone) i zaciski BREMBO których nie montuje się obecnie w żadnym INFINITI (może to nakładki ?)
    chyba ktoś przyoszczędził robiąc wizualną wersję SPORT bez "dużego" AKEBONO (to w sumie niemały wydatek)
    zrobiony wizualnie ładnie... poza jakaś dziwną, zupełnie od czapy literką "S" na tylnej klapie, kolejna oszczędność z Ali.. za jakieś $1 zamiast OEM oryginału (~$18) ...
    Nie należy kupować oczami... bo to jak widzę wersja WIZUAL SPORT ...
    moim zdaniem w tych granicach finansowych / roczniku powinieneś poszukać hybrydy w wersji SPORT...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 12th-February-2019 o 23:33
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2019
    Mieszka w
    Wiedeń / Podhale
    Jeździ
    Q50 2.2d RWD 2014 Silver
    Postów
    14
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Przeciwmgielnie jest zrobione, co do reszty nie jestem pewnie jeżeli chodzi o oświetlenie. Przednie lampy powinny być zmienione czy to kwestia ustawienia lampy (doświetlanie pobocza)?
    Hamulce zwykłe, nie od wersji sport. Są to platikowe nakładki brembo które kompletnie nie pasują Sprawdzałem tarczy i są w stanie bardo dobrym + . Zaciekawiło mnie pomalowanie tarczy hamulcowych z tyłu, na kolor czarny , od strony mocowania piasty z felgą, to ten fragment który lubi powlekać rdza.

  4. #4
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? TransFeR Zobacz post
    Przeciwmgielnie jest zrobione, co do reszty nie jestem pewnie jeżeli chodzi o oświetlenie. Przednie lampy powinny być zmienione czy to kwestia ustawienia lampy (doświetlanie pobocza)?
    Hamulce zwykłe, nie od wersji sport. Są to platikowe nakładki brembo które kompletnie nie pasują Sprawdzałem tarczy i są w stanie bardo dobrym + . Zaciekawiło mnie pomalowanie tarczy hamulcowych z tyłu, na kolor czarny , od strony mocowania piasty z felgą, to ten fragment który lubi powlekać rdza.
    To są lampy przednie w wersji US z pomarańczowymi obrysówkami, lampy symetryczne (wersje EU są asymetryczne i mają transparentne obrysówki),
    teoretycznie nie powinno być problemu z badaniami technicznymi...
    Kierunki z tyłu muszą być pomarańcz (wstawia się mocnego pomarańczowego leda) inaczej jak trafisz na służbistę - mogą zabrać dowód lub zholują Cię na parking
    Tarcze to możesz sobie sprawdzić podczas jazdy z prędkościami > 140 i po kilku bardzo mocnych dohamowaniach czy nie zacznie się bicie bo tarcze OEM lubią się wichrować...
    Malowanie tarcz - można pod warunkiem że farbą nie pojechali po części przyległej do montażu do piasty (wew) i felgi (zew.), jeżeli to nie jest farba wytrzymała temperaturowo - szybko "zniknie" i będzie znowu "ruda", tarcze OEM są malowane chyba proszkowo na czarny ale po jednej zimie wychodzi "ruda"
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2019
    Mieszka w
    Wiedeń / Podhale
    Jeździ
    Q50 2.2d RWD 2014 Silver
    Postów
    14
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za porady, gdzie znajdę info na temat tego co jest w upper premium a więc czego niema omawiana q50?

    Kierunki są zrobione tak jak pisałeś, mocny pomarańczowy led.

    Co różni najbardziej wersję premium od sport? Chodzi mi o główne różnice... Zderzak, znaczek S, hamulce, zawieszenie,

    Hmm... Dla 99.99 będzie to wersja S jak się patrzy, ale dla znawcy infinity kicz na potęgę taka wizualna przeróbka.

    Myslalem o 3.7 v6 że względu na silnik, możliwość instalacji gazowej, kultury pracy,
    Hybryda ma mały bagażnik a często podróżuje do wiednia 2-3-4.os z walizkami mniejszego pokroju.

    Jeżeli jesteś w stanie Jeszce coś wypatrzyc to słucham uwag, bardzo cenne jak narazie.
    P. S. Można sobie wybrać, czarne felgi 18', stalowe ładne ats 19',fabryczne 17 '
    Myślę że na lato 19 ats a na zimę 17?

  6. #6
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? TransFeR Zobacz post
    Dzięki za porady, gdzie znajdę info na temat tego co jest w upper premium a więc czego niema omawiana q50?
    Kierunki są zrobione tak jak pisałeś, mocny pomarańczowy led.
    Co różni najbardziej wersję premium od sport? Chodzi mi o główne różnice... Zderzak, znaczek S, hamulce, zawieszenie,
    Hmm... Dla 99.99 będzie to wersja S jak się patrzy, ale dla znawcy infinity kicz na potęgę taka wizualna przeróbka.
    Myslalem o 3.7 v6 że względu na silnik, możliwość instalacji gazowej, kultury pracy,
    Hybryda ma mały bagażnik a często podróżuje do wiednia 2-3-4.os z walizkami mniejszego pokroju.
    Jeżeli jesteś w stanie Jeszce coś wypatrzyc to słucham uwag, bardzo cenne jak narazie.
    P. S. Można sobie wybrać, czarne felgi 18', stalowe ładne ats 19',fabryczne 17 '
    Myślę że na lato 19 ats a na zimę 17?
    Jeżeli chodzi o specyfikację wyposażenia - wejdź sobie na stronę:
    https://infinitinews.com/en-US/infin...-q50-press-kit
    w SPECS - masz opis wyposażenia dla różnych wersji oraz co zawierały jakie pakiety
    (UPPER PREMIUM to o ile pamiętam PREMIUM + pakiety Navigation Package i Deluxe Technology Package - w tym Twoim jest chyba tylko NAVI)

    Podstawowe różnice pomiędzy wersją SPORT i nie SPORT to:
    - inne zawieszenie (mniejszy prześwit) w wersji SPORT (dotyczy też wszystkich HYBRID): Sport tuning with double-piston KYB shocks
    - inne hamulce i zaciski AKEBONO SPORT: front zaciski 4-tłoczkowe i tarcze 355 ; rear zaciski 2-tłoczkowe i tarcze 350
    - inne fotele przednie i inne wyposażenie "standardowe", zderzak... - poczytaj sobie w SPEC

    Jeżeli nie jeździsz dynamicznie / ostro i nie będziesz wymieniał hamluców - felgi w zasadzie dowolne w zakresie 17"~19"
    w wypadku zacisków AKEBONO SPORT - dobranie felg mniejszych niż 19" będzie problemem ...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 13th-February-2019 o 11:54
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2019
    Mieszka w
    Wiedeń / Podhale
    Jeździ
    Q50 2.2d RWD 2014 Silver
    Postów
    14
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Wklejam link do aukcji która ciekawi mnie niską ceną... +instalacja, tutaj pisze ze jest wersja sport ale czy są te hamulce itp?
    https://allegro.pl/ogloszenie/infini...3km-7783745437

    Dzwoniłem do sprzedającego : 2 rysy na klapie, lekka wgniotka, żadna wersja sport, poduszka też wystrzelila, podobno są zdjęcia w Google kiedy wpisze vin który ma mi dosłać. Felgi są piękne, instalacje gazową założył 2 tyg temu bo jak twierdzi jeszcze jeździ, nie ma parcia na sprzedaż... Ale po co na sprzedaż dokładać instalacje to nie rozumiem. Samochód zarejestrowany od roku w PL więc widocznie wszystkie kwestie związane z lampami rozwiązane. Kamera tylko cofania, wersja wyposażenia najwyraźniej uboga, chociaż jeszcze tego nie ogarniam.
    Dziękuję z górą za pomoc, słowa fachowca są bezcenne.

    Jeżeli będę miał jeszcze jakieś pytania to w wieczorem napiszę posta.
    Ostatnio edytowane przez TransFeR ; 13th-February-2019 o 17:43

  8. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? TransFeR Zobacz post
    Wklejam link do aukcji która ciekawi mnie niską ceną... +instalacja, tutaj pisze ze jest wersja sport ale czy są te hamulce itp?
    https://allegro.pl/ogloszenie/infini...3km-7783745437

    Dzwoniłem do sprzedającego : 2 rysy na klapie, lekka wgniotka, żadna wersja sport, poduszka też wystrzelila, podobno są zdjęcia w Google kiedy wpisze vin który ma mi dosłać. Felgi są piękne, instalacje gazową założył 2 tyg temu bo jak twierdzi jeszcze jeździ, nie ma parcia na sprzedaż... Ale po co na sprzedaż dokładać instalacje to nie rozumiem. Samochód zarejestrowany od roku w PL więc widocznie wszystkie kwestie związane z lampami rozwiązane. Kamera tylko cofania, wersja wyposażenia najwyraźniej uboga, chociaż jeszcze tego nie ogarniam.
    Dziękuję z górą za pomoc, słowa fachowca są bezcenne.

    Jeżeli będę miał jeszcze jakieś pytania to w wieczorem napiszę posta.
    Tak na szybko porównując - ten pierwszy lepszy, ten to golas i do tego RWD, tak jak pierwszy to nie jest wersja SPORT...
    zwykła hamulce a łopatki pewnie domontowane - bo można zamontować bez problemu...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Podobne w?tki

  1. moduł android Q50 - zakup
    By klimas in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 264
    Ostatni post / autor: 13th-August-2023, 09:24
  2. Q50 Q50 3,5 Hybryda - zakup +/-
    By Jakub_swiety in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21st-April-2020, 21:34
  3. Q50 Q50 3.0 TT - napęd AWD
    By Camelus in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11th-December-2018, 14:17
  4. Q50 kamera 360 w Q50 3,7 AWD
    By cavilon in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30th-November-2018, 06:38
  5. Q50 Q50 3,7 AWD full led
    By cavilon in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26th-November-2018, 09:24

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •