Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 63

Temat: Remont silnika FX35

  1. #11
    Dopiero dołączylem Avatar Jotex
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Żory
    Jeździ
    Audi a4 b8 '09 Infiniti fx35 '04
    Postów
    52
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? djoneway Zobacz post
    Jotex, przykra sprawa z tym piecem. A najgorsze jest to, że i Ty jak i Patryk dbaliście o to auto z całym swoim poświęceniem. I znowu nasuwa się pytanie co było przyczyną i czemu znowu kolejnej osobie zawiódł VQ35DE.
    Ogólnie przez całe dwa lata bez zarzutu, aż tu nagle taki problem.
    No właśnie ciężko powiedzieć, może po rozebraniu się dowiemy
    Wydaje mi się, że może być to z przyczyn naturalnych, a więc z jakiegoś normalnego zużycia części, chociaż to ocenią eksperci

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Mnie się w takiej sytuacji nasuwa pytanie, czy takie auto może mieć faktycznie znacznie większy przebieg, niż pokazuje licznik? Na giełdach usa te silniki mają często nalatane po pół miliona km, tak naprawdę to trudno uwierzyć żeby motor o sporej pojemności miał żywotność silnika z poloneza. Czy to kwestia jakiejś wady konstrukcyjnej?

  3. #13
    Forumowy wyjadacz Avatar djoneway
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    QX70 | 2014 | White Pearl
    Postów
    652
    Podziękował
    83
    Otrzymał podziękowanie 54 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Mnie się w takiej sytuacji nasuwa pytanie, czy takie auto może mieć faktycznie znacznie większy przebieg, niż pokazuje licznik? Na giełdach usa te silniki mają często nalatane po pół miliona km, tak naprawdę to trudno uwierzyć żeby motor o sporej pojemności miał żywotność silnika z poloneza. Czy to kwestia jakiejś wady konstrukcyjnej?
    To zależy właśnie jaki ma przebieg w swoim FX kolega Jotex. Ale wątpie żeby miał tak duży przebieg, to byłoby widać po zużyciu materiałów wewnątrz i ogólnie. Ja bym obstawiał jednak przy wadzie konstrukcyjnej. Wiem że znajdzie się tu wielu obrońców tej jednostki twierdzących że to wina złego użytkowania ale sorry ten przykład pokazuje zupełnie co innego. Sam mam tą jednostkę, jestem naprawdę zadowolony jeśli chodzi o charakterystykę kulturę pracy z tym że ja robię nie za duże przebiegi i nie pałuję go więc jestem w miarę spokojny o jego żywotność.

  4. #14
    Dopiero dołączylem Avatar Jotex
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Żory
    Jeździ
    Audi a4 b8 '09 Infiniti fx35 '04
    Postów
    52
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    No właśnie czy stan licznika to faktyczny przebieg tego nigdy nie wiadomo. Samochód po dwóch latach, a więc w 2006 przypłynął do Polski i jak dobrze pamiętam to jestem jego 3-4 właścicielem w PL, więc raczej wątpię żeby ktoś ingerował w licznik.
    Musiałbym rzucić okiem jaki jest stan licznika, a że teraz auta nie mam pod ręką to nie wiem, chyba między 140 a 160 tyś mil.

  5. #15
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    ex.FX35
    Postów
    22
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Chłopaki, co tu dużo pisać, VQ35DE ma wady konstrukcyjne i mogę one ujawnić się niezależnie od przebiegu auta. Żeby uniknąć awarii, nie wystarczy olej 5W50, w normalnych warunkach eksploatacji taki olej nawet szkodzi. Boli mnie trochę fakt, że kilku chłopaków z tego forum zgłębiło już wszelkie tajemnice VQ35DE - jego wad konstrukcyjnych i poprawek owych wad jakie należałoby zrobić po zakupie auta, typu upgrade pompy olejowej, metalowe uszczelki magistrali olejowej, pomiary ciśnienia oleju, co wiążę się z niemałym nakładem pracy i PLN + obeznany fachowiec, dalej wiedza nt. akcji serwisowych dla tego silnika, zaleceń producenta (bo i te są ważne, choć nie wszystkie).
    Uważam, że powinien powstać elaborat/ podwieszony temat dla VQ35DE dla powyższych zagadnień i tam rzeczowe informacje dla powyższych informacji, które poruszyłem. np. "kupiłem FX35 w stanie i z przebiegiem, zrobiłem to i owo, padł silnik, naprawiałem tak i siak, na takich częściach, mechanik zalecił", a nie pierdoły typu, na oleju 5W50 mam większe ciśnienie oleju i zaper...am sobie już 50k km, nic więcej nie robię, szczęście sprzyja, ale do czasu...
    Druga strona medalu jest taka, że jest tylko kilku fachowców w PL, którzy ogarną remont VQ35DE książkowo + poprawki wad fabrycznych, ale już nie koniecznie chcą dzielić się wiedzą od A do Z, przecież wiadomo dlaczego...
    Może wywołamy tym postem kogoś życzliwego i fachowego w temacie VQ35DE, kto doradzi koledze Jotex w naprawie silnika, wskaże właściwa drogą, pomoże skompletować części, zrobi zakres naprawy głównej i poprawek. Pomoc pomocą, zależy od charakteru, ale ważne w tym, że niektóre informacje są naprawdę bezcenne i pozwolą uniknąć niechcianej wpadki w remoncie. A kolega Jotex zawsze może odwdzięczyć się na swój sposób. dla mnie to nic dziwnego, kiedy, np. jeden fachowiec robi specyfikację remontu i zakres materiałów, a drugi wykonuję praktycznie robotę. Powodzonka

  6. Dzięki Hetman za powyższy Post:

    djoneway (8th-March-2019)

  7. #16
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    857
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 83 raz/y

    Domy?lnie

    Co powiecie na taką teorię, że przesadne dbanie o auto może mu zaszkodzić Co jak co, ale jednak na forum, można znaleść wiele wątków na temat "ulepszania" samochodu, począwszy od zmiany oleju na inny niż zaleca fabryka skończywszy na przeróbkach poprawiających producenta.
    pozdrawiam, Artur.

  8. #17
    Dopiero dołączylem Avatar Jotex
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Żory
    Jeździ
    Audi a4 b8 '09 Infiniti fx35 '04
    Postów
    52
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Co powiecie na taką teorię, że przesadne dbanie o auto może mu zaszkodzić Co jak co, ale jednak na forum, można znaleść wiele wątków na temat "ulepszania" samochodu, począwszy od zmiany oleju na inny niż zaleca fabryka skończywszy na przeróbkach poprawiających producenta.
    Akurat u mnie jest pełna seria i nic nie grzebane przy silniku. Myślę że wymiana oleju co 8 tys, to coś zupełnie normalnego.

  9. #18
    Dopiero dołączylem Avatar Jotex
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Żory
    Jeździ
    Audi a4 b8 '09 Infiniti fx35 '04
    Postów
    52
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Masz rację Hetman, ale pewnie co "co silnik to obyczaj".
    Niemniej jednak fajnie jakby ktoś doświadczony z tym silnikiem zrobil poradnik dla każdego posiadacza z jakąś lista kontrolną itd.

    Ja jak tylko będę miał opinie mechanika to z chęcią się podzielę z wami jego wiedzą 🙂

  10. #19
    Forumowy wyjadacz Avatar djoneway
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    QX70 | 2014 | White Pearl
    Postów
    652
    Podziękował
    83
    Otrzymał podziękowanie 54 raz/y

    Domy?lnie

    Temat rzeka... jedni usprawniają, jedni cierpią na zaniedbaniach poprzednich właścicieli i są też tacy którzy od początku dbają o prawidłową eksploatację silnika a mimo to... Faktycznie przydałby się obszerny i fachowy osobny temat jak uniknąć niemiłych niespodzianek w użytkowaniu tej jednostki.

  11. #20
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Chyba na początek temat oleju i wymiany pompy na revupową - wydajniejszą. ale to i tka dłubania więcej niż by oczekiwał każdy nowy użytkownik auta z silnikiem Vq
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. wymiana czy remont ?
    By lolipanther in forum V9X - V6 (diesel)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9th-March-2023, 22:11
  2. Płyn chłodniczy na świecy, remont silnika.
    By krypa in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17th-January-2019, 00:37
  3. Plastikowa osłona silnika do FX35 2005
    By bob burger in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17th-November-2016, 20:01
  4. VQ35DE Remont czy wymiana??
    By korzen in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 29th-April-2014, 14:56
  5. Schemat silnika fx35
    By jakub in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5th-June-2012, 22:41

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •