Poka? wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Serducho

  1. #1
    Dopiero dołączylem Avatar vahus
    Do??czy?
    Oct 2015
    Mieszka w
    CMG
    Jeździ
    fx, 2006 SZARY
    Postów
    20
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Serducho

    Witam wszystkich serdecznie.Mam dość poważny problem z moim silniczkiem. Nie jestem biegły w tych sprawach i nie ukrywam że to boli ☺.
    Zaczynając od początku.Moim FX-em jeżdżę ponad 3 lata i przez ten czas spisywał się aktem poprawnie i czar padł.Od jakiegoś czasu zaczęły się problemy z odpalaniem,odpala za trzecim za czwartym razem a bywało też tak że bez pompowania pedałem gazu przy przekręceniu rozruchu nie odpalił by wcale.Do tego wibrowały obroty.
    W między czasie wyskoczył mi problem z hałaśliwym tłumikiem.Okazało się że przepalone są łączniki elastyczne.Zaprzyjaźniony mechanik powiedział mi że to mały problem i że nawet nie muszę szukać oryginalnych,wystarczy że wymiar się będzie zgadzać.Mimo wszystko postanowiłem poszukać dedykowanych ów łączników.Problem z tym że znalazłem tylko używki i postanowiłem za radą kolegi mechanika kupić pod wymiar.I ok zrobione,zrobiło się cichutko lecz już po wyjeździe za bramę zaświeciła mi się kontrolka serwisowa.Myślałem że przyczyną był montaż tych wspomnianych łączników.Postanowiłem pojechać na komputer.Wynik odczytu brzmiał:wypalony jeden z zaworów.Ok pytam się mechanika czy podjął by się naprawy.Mówi że ok i umawia mnie za dwa tygodnie.Mijają dwa tygodnie.Zaprowadzam.Po tygodniu mówi mi że nie da rady z braku miejsca.Kasuje całe 70 zeta i na tym koniec.
    Po kolejnych trzech dniach zaprowadziłem do kolejnego. Mechanik z "tradycjami". Podłącza pod komputer i stwierdza że nie ma luzu na zaworach. Oczywiście podejmuje się naprawy mówiąc że wszystko jest do zrobienia.Dziś mija 5-ty tydzień gdy auto stoi u niego na warsztacie.Dziś byłem i mam podjąć decyzję odnośnie naprawy.A mianowicie.Może tylko zrobić ów luz na zaworach nie dając mi gwarancji że będzie dobrze nie sprawdzając dalej.Przypuszcza że wypalony jest jeden nich ale nie otwierając i nie sprawdzając nie daje mi gwarancji.Zdecydowałem że niech tak robi by wszystko grało jak powinno.Zapewnia mnie że wszystko będzie ok.Martwi mnie też koszt takiej naprawy.Policzył mi ok 7000 zł.
    Jak pisałem jestem laikiem jeżeli chodzi o mechanikę i nie wiem czy to może tyle kosztować.
    Jak myślicie?
    Pozdrawiam.Darek.
    Ostatnio edytowane przez sirtrojan ; 18th-March-2019 o 21:05

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar Borszowski
    Do??czy?
    Nov 2016
    Mieszka w
    Piekary śląskie
    Jeździ
    FX45, 2005, czarny/ Q60S 3.0T 2018 czarny
    Postów
    233
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    cześć
    z wyminą głowic na regenerowane zapłaciłem coś ok 6000 zł w FX45
    pozdrawiam
    Krzysiek

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •