Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Przygotowania do zakupu Q50 - seria pytań

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Jeździ
    Audi :) (póki co)
    Postów
    3
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Question Przygotowania do zakupu Q50 - seria pytań

    Przymierzam się do zakupu Q50. Powiedzmy rocznik 2015-16. Max 100 tys. przebiegu. W związku z tym, oraz faktem, że jestem nowy w tej marce, mam trochę pytań, które mam nadzieję ułatwią mi podjęcie decyzji.

    ///// Jeśli ten temat powinien zostać przeniesiony do sekcji "kupię" lub być rozbity na pomniejsze tematy w poszczególnych kategoriach - to proszę o info. dostosuję się

    1. Jeżdżę głównie - ok. 90% - trasy. W tym w większości 50-60km na jeden raz. Czasem jedynie coś dłuższego niż 100km. Jak wyglądają wasze doświadczenia pod względem ekonomiki porównując diesla 2,2 i hybrydę? Ja wiem, że pod względem wrażeń z jazdy to dwa różne światy, ale tu chciałbym skupić się tylko na realnych kosztach eksploatacji w Polsce.
    2. Jakie są typowe usterki i na co szczególnie zwrócić uwagę właśnie porównując diesla i hybrydę z rocznika 2015-16 i z nalotem 80-100 tys.?
    3. Jaki jest potencjał diesla na modyfikacje: z jednej strony chiptuning; i później, jako poziom 2: hamulce, zawieszenie, możliwości skrzyni/sprzęgła, turba itd? Czy to gra niewarta świeczki wychodząc po za chip?
    4. Uwielbiam samochody w całości czarne w środku... a zatem - czy da się znaleźć egzemplarze z czarną podsufitką?
    5. Czy są jakieś przewagi szukania samochodów za granicą? jeszcze rozróżniając rynek europejski lub amerykański?

    Z góry dzięki za pomoc!

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Jeździ
    Audi :) (póki co)
    Postów
    3
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Niesepodziewałem się tak entuzjastycznego zalewu odpowiedzi :P

    ... a rozwijając pytanie 5. -->
    6. Czy są jakieś wyraźne mechaniczno-wyposażeniowo-funckjonlane różnice miedzy modelami na rynek USA a UE ??

  3. #3
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? marjanu ya voodoo Zobacz post
    Przymierzam się do zakupu Q50. Powiedzmy rocznik 2015-16. Max 100 tys. przebiegu. W związku z tym, oraz faktem, że jestem nowy w tej marce, mam trochę pytań, które mam nadzieję ułatwią mi podjęcie decyzji.

    ///// Jeśli ten temat powinien zostać przeniesiony do sekcji "kupię" lub być rozbity na pomniejsze tematy w poszczególnych kategoriach - to proszę o info. dostosuję się

    1. Jeżdżę głównie - ok. 90% - trasy. W tym w większości 50-60km na jeden raz. Czasem jedynie coś dłuższego niż 100km. Jak wyglądają wasze doświadczenia pod względem ekonomiki porównując diesla 2,2 i hybrydę? Ja wiem, że pod względem wrażeń z jazdy to dwa różne światy, ale tu chciałbym skupić się tylko na realnych kosztach eksploatacji w Polsce.
    2. Jakie są typowe usterki i na co szczególnie zwrócić uwagę właśnie porównując diesla i hybrydę z rocznika 2015-16 i z nalotem 80-100 tys.?
    3. Jaki jest potencjał diesla na modyfikacje: z jednej strony chiptuning; i później, jako poziom 2: hamulce, zawieszenie, możliwości skrzyni/sprzęgła, turba itd? Czy to gra niewarta świeczki wychodząc po za chip?
    4. Uwielbiam samochody w całości czarne w środku... a zatem - czy da się znaleźć egzemplarze z czarną podsufitką?
    5. Czy są jakieś przewagi szukania samochodów za granicą? jeszcze rozróżniając rynek europejski lub amerykański?

    Z góry dzięki za pomoc!
    Obsługa serwisowa powinna być tańsza w hybrydzie - mniejsze zużycie klocków, tarcz itd. Napęd hybrydowy jest potencjalnie mniej awaryjny. Jednak jeśli hybryda by się zepsuła to potencjalna usterka może choć nie musi okazać się droga w naprawie. Napęd hybrydowy staje się coraz popularniejszy i kwestią czasu jest rozwinięcie się niezależnych serwisów tych systemów.

    Jeśli moc diesla jest dla Ciebie zbyt mała i jesteś w stanie przełknąć wyższą cenę hybrydy - bierz hybrydę. Nie widzę za bardzo szans, żeby podnieść moc diesla do mocy hybrydy. Teoretycznie jest to możliwe ale to gra niewarta świeczki.

    Dodatkowo w hybrydzie możesz mieć genialne AWD - to jak ten samochód radzi sobie na śniegu to mistrzostwo świata.

  4. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Ważne jest to, że Hybryda spali więcej w trasie powyżej 130 km/h od Diesla. Poniżej porównywalnie. Hybrid jest dobre do kombinowanego ruchu z przewagą miasta według mnie, lub tras ale z normalnymi prędkościami.
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  5. #5
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? czejzee Zobacz post
    Ważne jest to, że Hybryda spali więcej w trasie powyżej 130 km/h od Diesla. Poniżej porównywalnie. Hybrid jest dobre do kombinowanego ruchu z przewagą miasta według mnie, lub tras ale z normalnymi prędkościami.
    Nie wkleiło się porównanie.

    Z moich doświadczeń wynika, że przy jeździe 170km/h - 220 km/h hybryda spali 10-12L / 100km. Pomijam już fakt, że można nią osiągnąć bez wysiłku prędkości dla diesla nieosiągalne.

    W ogóle nie rozważałbym zakupu hybrydy w kontekście super oszczędnej jazdy. Hybryda to mocny silnik z rozsądnym (ale nie super niskim) spalaniem.

    Jeśli ktoś szuka mocy to tylko hybryda lub 3.0t.

    Diesel może być tańszy tylko w zakupie. Ewentualne usterki diesla zjedzą wszystkie oszczędności.

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Jeszcze kwestia późniejszej odsprzedaży, dziś jeszcze ludzie podchodzą troche nieufnie do hybryd, ale nalezy sie spodziewać, że za parę lat hybrydę będzie duzo łatwiej sprzedać...

  7. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Czy ja wiem. Akurat Hybrydy Q50 całkiem szybko schodzą, także mało ich na rynku wtórnym (poza oczywiście tymi z USA).
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  8. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Ad. 1 ekonomia... Różnica w cenie zakupu diesla i hybrydy jest tak ogromna, ze nawet jak przyjdzie Ci wymienić silnik w tym pierwszym to jeszcze ci zostanie na paliwo żeby okrążyć kulę ziemską . Jeśli pominąć ten drobny fakt to Diesel i tak będzie tańszy w eksploatacji... O ile nie zarżniesz Eko osprzętu ciągłą jazdą po mieście. Co do trwałości obie jednostki uchodzą za dość pancerne.
    Ad. 2 Co się psuje... W przypadku hybrydy zdarzały się wycieki ze skrzyni biegów - na ogół wychodziło po 15-30 tkm i serwisy robiły w ramach gwarancji. Objawia się to czasami szarpaniem przy przechodzeniu z/do trybu EV. W dieslach bywały wycieki z napinacza łańcucha rozrządu. Ale wszystko to dotyczyło raczej aut z rocznika 2014.
    Ad. 3 ten silnik to de facto cdi220 z Merca. Można zchipować do poziomu cdi250 czyli ok 200-210hp i 450-470nm. Dalsze modyfikacje to zapewne DPF delete. Skrzynia nie powinna protestować. Ale wtryski już mogą. Hamulce jak najbardziej do upgradeu na Akebono sport, ale mało która felga 18" się zmieści. Zawias to cały rynek w USA. Jest też szpera, ale czy podejdzie pod diesla?
    Ad. 4. Pakiet stylizacyjny. Dostępny byl w poliftach jako dodatek do wersji sport.
    Ad. 5, 6 Auta na rynek EU są zasadniczo takie same. Auta z Europy wschodniej i USA dysponują wyposażeniem, które w Eu było niedostepne (spryskiwacze reflektorów, grzana kierownica, fotochrom. zew. lusterka). Wersja hybrydowa jest oferowana w USA więc łatwiej o oryginalne części w rozsądnych pieniądzach. Mechanicznie hybrydy są prawie identyczne na wszystkie rynki. Elektrycznie już nie.

  9. Dzięki wlaziu za powyższy Post:

    marjanu ya voodoo (12th-April-2019)

  10. #9
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    nawet nie śmiałbym porównywać tego cipowatego 170KM diesla, którego objeżdża mój 7 osobowy family car do jakiejś wściekłej wyścigówki 3.5 hybrid, której gdzieś tam blisko do M-ek BMW czy AMG Mesia .................. Przecież tam chyba jak się wciśnie gaz to od razu wypływa słowo "ja pierd****e jak to idzie" . Gdyby tam był jakiś diesel 3.0 v6, pod 300KM to bym myślał ....

    czekam, aż pojawi się ten 3.5H w jakimś większym suvie infi, chętnie bym przygarnął QX80 z tym motorkiem.... byłby fajny kompromis,

  11. #10
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? marjanu ya voodoo Zobacz post
    rocznik 2015-16. Max 100 tys. przebiegu.
    Z góry dzięki za pomoc!
    W uzupełnieniu wpisów kolegów

    1. Jeżdżę głównie - ok. 90% - trasy. W tym w większości 50-60km na jeden raz. Czasem jedynie coś dłuższego niż 100km. Jak wyglądają wasze doświadczenia pod względem ekonomiki porównując diesla 2,2 i hybrydę?
    - spalanie będziesz miał porównywalne, nieznacznie niższe w diesel - wszystko zależy od "BUTA", płynności jazdy i umiejętności wykorzystywania bezwładności silnika, Hybryda może realnie spalić 7 l/100 km ale równie dobrze 11 l / 100 km (podobnie zresztą jak diesel)

    2. Jakie są typowe usterki i na co szczególnie zwrócić uwagę właśnie porównując diesla i hybrydę z rocznika 2015-16 i z nalotem 80-100 tys.?
    - typowych usterek brak (poza już opisanymi)
    - jeżeli już to obawiał bym się typowych problemów z T-dieselem przy przebiegach > 180 tys. km

    3. Jaki jest potencjał diesla na modyfikacje: z jednej strony chiptuning; i później, jako poziom 2: hamulce, zawieszenie, możliwości skrzyni/sprzęgła, turba itd? Czy to gra niewarta świeczki wychodząc po za chip?
    Dla aut z 2015 zakładam cenę 2.2 to ok 70~80 tys. zł / Hybryda 100~110 tys. zł - przy modyfikacjach które opisujesz (ze względu na ich koszt):
    A.
    zakup wersji 2.2d staje się moim zdaniem zupełnie nieopłacalny
    B. po tego typu modyfikacjach - żywotność diesel'a może się znacznie zmniejszyć vs Hybryda

    4. Uwielbiam samochody w całości czarne w środku... a zatem - czy da się znaleźć egzemplarze z czarną podsufitką?
    - tylko wersje USA - o ile takowe występowały

    5. Czy są jakieś przewagi szukania samochodów za granicą? jeszcze rozróżniając rynek europejski lub amerykański?
    6. Czy są jakieś wyraźne mechaniczno-wyposażeniowo-funckjonlane różnice miedzy modelami na rynek USA a UE ??
    - wersje D vs H w EU są takie same bez względu na kraj zakupu
    - tylko Hybrid - włóż trochę wysiłku i poczytaj sobie - są bodajże 2 tematy poświęcone tylko i wyłącznie różnicom wersji EU vs USA...
    np. ...
    http://www.ifans.pl/showthread.php?4...rsja-USA-vs-EU

    Na koniec - praktycznie wszystko USA vs EU jest play'n'play - pod warunkiem że mamy takie same wersje wyposażenia ale szczególną uwagę należy zwracać na elektronikę bo tu jest (w zależności od modułu) różne oprogramowanie
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  12. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    marjanu ya voodoo (12th-April-2019)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Q50 kilka spraw/pytań o q50 hybryda AWD 2014
    By Custom13 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 4th-April-2017, 22:42
  2. Realny koszt i szansa zakupu dobrego G35.
    By mroczek47 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16th-December-2015, 22:34
  3. Pink Tool - dywagacje na temat zakupu youngtimera
    By PinkTool in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21st-March-2015, 09:33
  4. Dzień zakupu Infiniti Fx35- ICELAND
    By dabros in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30th-January-2015, 20:05
  5. i przygotowania do sezonu 2013
    By slepy62 in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15th-February-2012, 22:41

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •