Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Infiniti Qx60 kontrolka AWD high temperature

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,075
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie Infiniti Qx60 kontrolka AWD high temperature

    Cześć. Temat zamieszczam tutaj gdyż nie bardzo wiem gdzie go przypiąć.
    Auto Infiniti QX60
    Ostatnio podczas jazdy zapaliła nam się kontrolka "AWD high temperature" (Auto w trybie eco) Co może być powodem zapalania się kontrolki?

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    zacznij od najprostszego, sprawdzenie poziomu oleju w transfer case i differential gear. ciśnienie w oponach rozumiem oki. Nie wiem, który masz rok QX60 ?, salon , import, jest gwarancja ?, ile ma przelatane, to ważne informacje

    Najlepiej od razu ten olej zmienić na te dwóch tych urządzeniach wystarczy tylko 1litr/1 Qt oleju syntetycznego 75W90, z przodu wchodzi chyba około 0.31 litra, z tyłu 0.5 litra, trzeba mieć pompkę taką do oleju wkładaną do butelki , bo podejście ciasne (przód), oraz silikon do uszczelnienia gwintów w śrubach. Oczywiście przed zmianą oleju inspekcja szczelności CVT i tych napędów...

    Mi na przykład pojawiło się high temperaturę jak jechałem na kole zapasowym w trybie auto, pomogło przejście na 2WD

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,075
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Nasze autko jest z USA. Rocznik 2015. Na zegarze 47000 Km. Chyba nie da się przełączyć na 2WD. Nie kojarzę takiego przycisku. Czujniki w gumach nie komunikowały nic o ciśnieniu. Ale jutro sprawdzę manometrem. Sprawdzę też czy nie ma wycieków.

  4. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    możesz nie mieć 2WD, dobre info to modele 2015 miały już poprawioną CVT, bo modele 2013/14 miały wadliwą CVT i były drgania, najlepiej zmień olej w tych napędach, na syntetyk 75W90, bo jeśli jest gorąco to może mało płynu jest i szybko zajeździsz napędy, może też z któregoś uszczelniacza puszczać. Generalnie auto mało awaryjne .... zmieniaj często olej w silniku (najlepiej co 12tyś km), nie musi być jakiś cudak olej aby syntetyk i często....

    Lubisz trochę majsterkować bawić się, masz jakiś interfejs diagnostyczny na bt ? byśmy zobaczyli w jakim stanie jest płyn CVT (ns-3)

  5. Dzięki Kazik_R52 za powyższy Post:

    Mateusz ex37 (7th-April-2019)

  6. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,075
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Możesz coś więcej napisać o tej drgawce CVT? Pytam gdyż w dowodzie ma 2015 ale być może auto jest w rzeczywistości z 2014. A drgawkę właśnie ma. Czasem większą a czasem mniejszą. Najbardziej objawia się podczas dynamicznego przyśpieszania. Wymieniłem już półoś bo byłem niemal pewien że to ona daje taki efekt. ( w poprzednim aucie tak było i pomogło) Ale w Infiniti nie pomogło. Lubię podłubać. Ale interfejs to mam tylko taki za 50zł z allegro do odczytywania i kasowania błędów.

  7. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    problem dotyczył modeli wyprodukowanych do 20 września 2014, po tym już były modele 2015, mimo że wyprodukowane w 2014...

    objawia się to tym, że przy prędkości np. plus minus - 20-40mil na godzinę, w zakresie wąskich obrotów, np. 1500-1800 skrzynia tak niemiło drży...., potem zwiększasz obroty to nie drży, napisz dokładnie jakie masz objawy, kiedy auto sprowadzone .....


    Dodam jeszcze, że dlilerzy wtedy chyba ( cięzko się prawdę od nich dowiedzieć) wprowadzali specjalną procedurę do monitorowania tego (czy klient nie zmyśla) i w końcu wymieniali CVT, podobno problem był głównie w korpusie zaworów, inna opcja to konstrukcyjne ograniczenie mocy pompy.....

    czasami pomagała zmiana oprogramowania

    powstał pozew zbiorowy tkz. lemon, nie wiem czy jakieś odszkodowania nie poszły, dla tych co uczestniczyli w tym....
    dodatkowo Infiniti wydał biuletyn serwisowo informacyjny o tym problemie, oraz została wydłużona gwarancja na tranny do 95tys mil i 8lat...

    w praktyce w USA, byś miał jeszcze gwarancje ....

    https://www.infinitiassist.com/campa...nty-extension/
    Ostatnio edytowane przez Kazik_R52 ; 7th-April-2019 o 21:16

  8. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,075
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Mam nadzieję, że załapałem się na tę lepszą skrzynię. A objaw drgawki jest taki, że gdy mocniej przyśpieszam auto wyraźnie drży nieważne czy jest to z 0km/h do 60 Km/h czy na autostradzie ze 100km/h do 140km/h. Na wszystkich trybach eco/normal/ sport. Co ciekawe to drżenie jest bardziej wyczuwalne w drugim rzędzie siedzeń niżeli w pierwszym. Po jakimś czasie gdy jedzie się bardzo spokojnie drgawka stopniowo przechodzi i jest bardzo leciutka/ czasem nawet niewyczuwalna. ale gdy dynamicznie się przyśpieszy znowu przez kilkadziesiąt kilometrów mocno drży by stopniowo ustawać. Poduszki zawieszenia silnika raczej są ok. Na wale napędowym nie ma wyczuwalnego luzu. Przynajmniej pod ręką. Auto kupione już w kraju, ( jako naprawione) sprowadzone zdaje się że w 2016

  9. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    wygląda jakby to poza skrzynią, ale 100% pewności nie mam, może to problem z tylnim dyfrem, jeździsz może bez oleju, lub mało, może kwestia wyważenie wału. Warto zmonitorować skrzynię

    kup za 5-10$ interface BT na oryginalny chipsecie PIC18F25K80 (ebay, allegro aliexpress)
    Prawdziwa wersja 1.4, 1.5 żadne typu najnowsze 3.0
     częstotliwość oscylatora 4mhz
    oraz obsługiwać komendy ATAL i ATPPS 

    kup za 5$ aplikację cvtz50 na telefon - na stronie aplikacji cvtz50 wszystko jest opisane i zdjęcia oryginałów i podrób interfejsu.
    prawdopodobnie ten będzie śmigał z aliexpress (głowy nie dam)
    US $3.55 11%OFF | ELM327 V1.5 Bluetooth With PIC18F25K80 Chip OBD2 OBD II Diagnostic Scanner elm 327 bluetooth V1.5 obd2 Scanner by Carton Box

    https://s.click.aliexpress.com/e/VYuWZ3K


    Ostatnio edytowane przez Kazik_R52 ; 7th-April-2019 o 23:41

  10. Dzięki Kazik_R52 za powyższy Post:

    Mateusz ex37 (8th-April-2019)

  11. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,075
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki ci za te informację. Skrzynię chętnie bym zmonitorował. Z tą elektroniką to nie mam pewności. Czy ten interfejs będzie ok?
    https://allegro.pl/oferta/interfejs-...k80-6536361527 Chipset się zgadza ale nie ma informacji czy obsługuje komendy ATAL i ATPPS
    Jak nie to proszę podeślij jakiegoś linka. Nie chcę czekać tygodniami na paczkę z Chin.

    Mam takiego jak z linka i na nim nie działa ta apka https://allegro.pl/oferta/elm-327-in...gam-6978397507

    PS Ciekawa sprawa. Rozkręciłem mój interfejs i na chipsecie jest napisane PIC18F25K80 na kwarcu 4.000 Ale się nie komunikuje.
    PS 2 boże ale człowiek głupi. Poszedłem sprawdzić do EX37 gdzie nie ma skrzyni CVT :-(
    PS 3 Apka w wersji demo z moim interfejscem w QX60 się komunikuje teraz tylko kupię pełną apkę i posprawdzam co się da.
    Ostatnio edytowane przez Mateusz ex37 ; 8th-April-2019 o 09:44

  12. #10
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Ha, ha, czyli mszy dobry chipset, sprawdź czy masz błędy, wrzuć rzut ekranu front, żebym widział stan oleju CVT Fluid Deterioration, oraz 2 wartości z cvt information, dokladnie run hours I run hours (warm engine)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Infiniti Qx60 Strojenie radia
    By Mateusz ex37 in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21st-February-2019, 12:29
  2. Kontrolka AWD
    By krisp in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20th-February-2017, 13:02
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23rd-April-2015, 11:11
  4. Infiniti R SpecTM High Friction Brake Pads
    By slepy62 in forum Inne ogłoszenia & aukcje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3rd-June-2013, 23:02

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •