Poka? wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: podziękowania dla: SLEPY62, GRABBA, LOGTONG, TOMM56S !!

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie podziękowania dla: SLEPY62, GRABBA, LOKTONG, TOMM56S !!

    Koledzy bardzo dziękuję za pomoc telefoniczną w święto, w godzinach zarówno popołudniowych jak i wieczornych, wręcz nocnych !!


    Generalnie zatrzymałem samochód (M56) pod restauracją tuż po południu, w centrum miasta, wychodzimy z obiadu po 2 godzinach a tu powitał mnie napis KEY SYSTEM i cykanie spod deski rozdzielczej przy próbie odpalenia. Po kilkukrotnych próbach napięcie zaczęło spadać, auto pozostawiłem z otwartym szyberdachem, zamknięte ręcznie z klucza, na więcej nie pozwalało. Sądziłem że coś z kluczykiem ale wyraźnie akumulator nie domagał. Dotychczas specjalizowałem się w G35, a takiego przypadku nie miałem. Z FXem problemów żadnych nie ma. Podejrzewałem rozkodowanie klucza (?) lub jakieś zwarcie na instalacji. Do mieszkania miałem 2km, wymieniłem baterię, przyjechałem przetestować i to samo. Trochę słabo było grzebać pod maską w eMce, gdzie za szybą restauracji 3m obok miałem kierowców różnych mercedesów, gtrów, porsz itp. Koło mnie siedział też południowiec z patek philippe na nadgarstku, w tej sytuacji otwieranie maski z miernikiem i kluczami odpuściłem. Pozostawiłem sprawę do zmroku Próba odpalania z kabla od taksiarza nie powiodła się, ani drgnął, prąd był cały czas 12,7 V, rozrusznik pozostał bez dźwięku, sądziłem że to już czas na lawetę, dopiero rozmowa z Irkiem i Robertem ostatecznie rozwikłała zagadkę, wykręciłem akumulator z FX-a II, podmieniłem i eMka już bez problemu zapaliła. Teraz trzeba cos kupić do fx-a.

    I taka to moja świąteczna historia, na szczęście z pozytywnym zakończeniem.

    Dziękuję raz jeszcze za pomoc i wszystkiego dobrego życzę.
    Ostatnio edytowane przez lukasz32 ; 23rd-April-2019 o 01:24

  2. Dzięki lukasz32 za powyższy Post:

    grabba (23rd-April-2019)

  3. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Podjechałbyś na obiad, jak prawilny Polak, na kebsa, to nie miałbyś oporów przed grzebaniem pod maską.

    Co więcej, wszyscy klienci i obsługa by Ci pomogła. W końcu jesteśmy narodem, który zna się wszystkim ... od wypadków lotniczych aż po gaszenie pożarów ... jeszcze byś usłyszał (moje ulubione) - kto to tak panu spierdolił ...


  4. The Following 2 Users Say Thank You to grabba For This Useful Post:

    ArtPol74 (23rd-April-2019), djoneway (23rd-April-2019)

  5. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Albo na fryty pieszo w spranych gaciach i kubotach. Tylko wówczas akumulator siadłby mi innym razem pewnie już dalej od miejsca zamieszkania i tak łatwo bym sobie piechotą nie wrócił i nie ogarnął tematu

    Pojechałem dziś kupić coś na zamianę, uparłem się na westa forse bo mam z nim pozytywne doświadczenia, mamy go w jednym aucie od wielu lat, podejrzewam że ma z 8-10 lat, moze więcej, auto parkuje całą zimę na mrozie, to jest akumulator nie do zajechania. Na stanie nie ma "do japońskich", jest zamówiony ale na stanie jest bosch s4, tez się dobrze sprawdzał w lexie i infiniti. Tymczasem reanimuję mój OEM 8-letni, żeby przeżyl jakoś zanim westa dotrze, dziś generował całe 11,5v, ale w teście pod obciążeniem szybko tracił.

Podobne w?tki

  1. Życzenia urodzinowe - Slepy62
    By Zibi75 in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 16th-December-2016, 23:58
  2. Grabba - M37S Premium
    By grabba in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 412
    Ostatni post / autor: 3rd-December-2016, 12:20
  3. I dla pocieszenia dla G-itowców
    By slepy62 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16th-April-2011, 20:48

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •