Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Sciagniecie Infiniti Fx II OD 2009 z USA. Przerobka/koszty

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Jeździ
    Opel Insignia 2012
    Postów
    20
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Sciagniecie Infiniti Fx II OD 2009 z USA. Przerobka/koszty

    Witam.
    Planuje zakup Infiniti fx polifta może nawet 2012 rok z USA. Szukam sztuki lekko uszkodzonej lecz nasuwa mi się parę pytań.
    1. Jaki jest koszt przeróbki żeby dostosować auto do norm europejskich?
    2. Czy przy szukaniu auta próbować znaleźć taki ze zniszczonym lampami? I tak chyba będą wymieniane a wtedy wartość auta na aukcji będzie mniejsza.
    3. Ściągal ktoś już taki model i może sprzedać parę porad?

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    może nawet 2012, to co 2009 - 10 - takie wiekowe auto ? wyjdziesz na tym ?, dużo jest opłat stałych/podobnych niezależnie czy auto ma 10 lat czy 3, jak z akcyzą na 10 latka ?

    ja nie ściągałem, ale kupowałem na aukcjach, byłem fizycznie na placach... moim znajomi zajmują się tym, na tutejszy rynek,

    na początek mały filmik do zapoznania tematu

    https://www.youtube.com/watch?v=m_3TprMsVhQ

    moja taka uwaga, nie kupuj na podstawie foto, opisu aukcyjnego, ale wykup dodatkowy opis rzeczoznawcy, korzystaj z pomocy kogoś/firm co znają się na tym

    a jeszcze takie mało puknięte z czystym title i w dobrej cenie, to chłopaki tu na miejscu je obejrzą i łykną
    Ostatnio edytowane przez Kazik_R52 ; 29th-April-2019 o 06:52

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Jeździ
    Opel Insignia 2012
    Postów
    20
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Na pewno będę z firmy jakiejś korzystal. A co do tego opisu rzeczoznawcy to jakie to są koszta? Osobiście myślałem nad ściągnięciem polifta po 2012 roku. Chciałbym po naprawach i opłatach w 47 tys się zmieścić

  4. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    nie mieszkam w PL, więc nie wiem jak tam z akcyzami, vatami, ale chyba 23% + 18,6% = 41,6% od ceny całkowitej łącznie z transportem, innymi opłatami po drodze

    pod nazwą aukcji Copart, IAAI, Manheim, kryją się dziesiątki aukcji po całych stanach zjednoczonych, nie jesteś w stanie tego zobaczyć, nawet ja tu na miejscu, bo kto pojedzie oglądać grata 1500km. Auto potem trzeba ściągnąć do portu i czasami fajne auto ale transport do portu z tego miejsca 1500$, a czasami auto jest jeszcze dalej a w takim miejscu ze przywiozą Ci je za 500$. Do tego opłaty aukcyjne, za auto 5000$ trzeba zapłacić około 700$ fees. Potem transport do PL - ok.1500$. Opłaty pośrednika z licencją dilera nie wiem czy 1000$ starczy -nie mam pojęcia ile biorą. Potem opłaty, portowe, VAT, akcyza, transport do miejsca zamieszkania, trochę taniej przez Niemcy do portu, ale trochę drożej za transport do PL. No i koszt naprawy, a nie będzie tanio, czasami trzeba kupić drzwi, zderzak maska, naprawa klepanie, lakierowanie. przeróbka na przepisy PL.... Przelicz wszystko dla starego auta ....napiszesz zaraz że to pit.....sz i w PL kupisz taniej. Nie ukrywajmy dużo zależy na kombinatorstwie zaniżanie cen do opłat .... Znajdź firmę co ściąga popytaj się o ich koszty, transporty, inne opłaty ............ Będziesz musiał też pewnie z góry dać zaliczkę, bo tego wymagają aukcje gdybyś wygrał i nie odebrał auta. Aukcje też często z dilerem negocjują ceny, to nic że wygrasz w dobrej cenie, aukcja na 50% nie zrobi "approval" i zaproponuje cenę dilerowi wyższą, można się zgodzić lub nie, spore pole do nadużyć wtedy nie wiesz w sumie za ile kupiłeś te auto. Czasami da się to sprawdzić.

    Parę dni temu ktoś z forum tutaj ściągał auto popytaj się jego, przez kogo, jakie koszty, pokazał jedno foto niby boczek pogłaskany, ja sprawdziłem z ciekawości resztę, jasek/i wystrzelone , inne uszkodzenia, naprawa troszkę skrobnie

    aukcje często mają taką opcję vehicle condition report i tam piszę już dokładniej, kosztuje to może ze 35$ na auto, nie pamiętam dokładnie, ale wtedy otrzymujesz więcej zdjęć, filmy, opis uszkodzeń, a nawet stan opon. Żaden pośrednik Ci nie pojedzie to oglądać 500 mil, najwyżej skubnie Ciebie na więcej, powie że był, a sam opłaci te 35$

    .... pytanie czy się opłata ściągać tak stare auto, czy nie lepiej coś poszukać w UE, kiedyś oglądałem filmik gość na YT ma swój kanał i szuka aut dla klientów po UE.

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Jeździ
    Opel Insignia 2012
    Postów
    20
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Po przeliczeniu opłaca się. Liczyłem, inaczej bym już się tym tematem nie interesował. Z tymi odleglosciami masz rację. Obecnie jestem w NY i nawet żeby dojechać do najbliższej licytacji musiałbym z 4-5h dojechać. Będę robisz wszystko przez pośrednika, mam 2 z 10 upatrzonych z dobrymi opiniami i w miarę rozsądnym cenami jak pokazywali aukcje historyczne.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Quality Zobacz post
    A co do tego opisu rzeczoznawcy to jakie to są koszta?
    W Warszawie opinia rzeczoznawcy, np. z PZMot to jakieś 300 zł.

    Przy obecnym kursie $ ciężko Ci będzie się zmieścić w 47 000 zł z naprawą. Mało uszkodzony rocznik '12 sprzedaje się w granicach 6000-8000$, czyli po dodaniu opłat importowych łącznie z transportem (oczywiście odprawa w Niemczech) w okolicach Twojego całkowitego budżetu. A pamiętajmy jeszcze o naprawie.
    Oczywiście możesz wylicytować taniej bardziej uszkodzonego, ale znowu więcej będzie do naprawy, a części do Infi jak wiadomo, tanie nie są.
    Grunt, to się nie napalać, nie kupisz pierwszego, to kupisz drugi, trzeci, albo piąty. Powodzenia.

  7. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Skoro jesteś w NY, to sa portale gdzie za 200$ pośredniczą w zakupie, jakby Ci udostępniali licencje dilera , zarejestruj się wplać im zaliczkę i sam szukaj, jak juz wybierzesz to wykupuj te raporty rzeczoznawcy po 35$ , potem ogłoszono na polskich grupach na fb że szukasz transportu/lawety do portu. Następnie Polamer Doma inna firma spedycyjna i po ptokach , od razu kupuj części ...

  8. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Jeździ
    Opel Insignia 2012
    Postów
    20
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Szczerze nijak się znam na całym procesie logistycznym ściągnięcia auta. Wolałbym przepłacać troszkę lecz mieć firmę posredniczaca. Zawsze dodatkowo mogę wykupić jak powiedziałeś te szczegółowe raporty. To już duży tip dla mnie - nie znałem tego. A rozumiem że to nie chodzi tylko o sprawdzenie carfaxu tylko więcej info?

  9. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Jeździ
    Opel Insignia 2012
    Postów
    20
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Tak gadam z różnymi firmami to mówią że ok 45-48k za model leciutko uszkodzony z 12 roku. I to mi się pokrywa.
    Oczywiście wszystko bez podpalki bo to nigdy nie jest dobry impuls

  10. #10
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Na aukcji zawsze jest podpałka , tu nie ma czasu, masz parę dni do aukcji na zastanowienie, potem ustawiasz max cenę, calość trwa parę sekund. Zarejestruj się na iaai, załóż darmowe konto , tam chyba wtedy możesz zobaczyć jak to wygląda taka aukcja on line live ... Na chwilę zamkniesz oko już auto poszło ....

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 8th-December-2017, 08:33
  2. Infiniti FX I - ile wydaliście na koszty utrzymania od posiadania tego auta?
    By Quality in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 2nd-November-2017, 21:09
  3. Infiniti FX35 2009
    By warcz in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20th-March-2017, 21:57
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14th-January-2017, 12:45

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •