Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Zakup nowego Inifiniti q50 2018 r. salon Polska- wersje, opłacalność?

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Opel Astra 2017 r.
    Postów
    6
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Zakup nowego Inifiniti q50 2018 r. salon Polska- wersje, opłacalność?

    Proszę o informację odnośnie zakupu nowego Inifiniti q50 2.0t. Po jeździe próbnej jestem oczarowany samochodem ale jak zwykle pojawiają się ale...
    Obecne ceny 131 000 wersja komfort (bez DAS) i 141 000 wersja sport (DAS na pokładzie) są bardzo atrakcyjne. Kupno Niemca np. BMW 3er lub MB cklase to znacznie większy koszt.
    Boję się jednak utraty wartości i serwisu Infiniti. Auta niemieckie są przewidywalne, wiadomo ile stracą na wartości, koszty serwisu też są wiadome, jak i jego dostępność.
    Infiniti budzi we mnie obawy, chodź wiem, że nie mam szans w tej kwocie kupić nic lepszego...
    I wreszcie czy wersja sport z DAS ma sens? Na autocentrum opinie są raczej krytyczne- czy przy sprzedaży nie będzie to problemem np. za 5 lat (ten system nie jest stosowany przez żadnego producenta).

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Wroclaw
    Jeździ
    Renault Laguna 3 GT, 2008, czarna
    Postów
    14
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Owszem, ceny spadły i są atrakcyjne, ale pamiętaj, że sprzedaz będzie trwała do marca 2020 roku i ceny mogą się jeszcze obniżyć.

    Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, na czym ci zależy.
    Q50 jest przestarzałe na tle konkurencji, ale z drugiej strony dopracowane i bezawaryjne.
    Z jednej strony masz całkiem niezłe wyposażenie, a z drugiej nawet za dopłatą nie ma wentylacji foteli i podgrzewania kierownicy (dla mnie nie do zaakceptowania w klasie premium, szczególnie z czarną skórą).
    DAS dla mnie było rozczarowaniem po jeździe próbnej Alfą Giulią. Przy niskich prędkościach całkiem ok, ale w szybszych zakrętach nie czułem w ogóle, co się dzieje z autem. System sam w sobie mało awaryjny. Szkoda, że w Q50 nie montują znakomitych skórzanego-metalowych łopatek, tylko tandetne plastikowe.

    Q50 porównałbym do samolotu Airbusa. Fajne uczucia za kołkiem i robi wrażenie, spodoba się geekom, szczególnie w hybrydzie z tarczą bezpieczeństwa.
    Giulię porównałbym zaś do auta wyścigowego, a to bardziej trafia w mój gust.

    Moim zdaniem wycofanie się infiniti z Europy spowoduje obniżenie wartości rezydualnej. Nie dość, że Infiniti jest dużo ciężej sprzedać, niż Audi, czy BMW, to jeszcze marka zniknie z Europy. Ceny Chevroletow, czy Saabów po wycofaniu z rynku spadły na pysk. Z Infiniti nie będzie tak źle, ale na plus ta zmiana nam nie wyjdzie.

    Jesli możesz podnieść budżet do 150-180 tysięcy to radziłbym rozglądać się w salonie Alfy Romeo, Volvo (nowe S60 w wersji 190-konnej w Inscription lub R-Design startuje od 160 tysięcy - znakomita oferta), Kii (Stinger w wersji GT-line masakruje Q50 wyposażeniem) lub skontaktował się z brokerem, który sprzeda ci auto niemieckiej trójki z rabatem 20-25%.

    jesli masz max 130-140 tysięcy to Q50 2.0T będzie najlepszym autem wśród aut premium. Jeśli nie zależy ci na marce, to za 130-140 można przebierać w wypasionych wersjach Opla Insygnii i Renault Talismana
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 20th-May-2019 o 13:06

  3. Dzięki Farfocel za powyższy Post:

    tomati2 (21st-May-2019)

  4. #3
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Ja też bym poważnie rozważył Stingera, ale
    Cytat Napisa? Farfocel Zobacz post
    Jesli możesz podnieść budżet do 150-180 tysięcy to radziłbym rozglądać się w (...) Kii (Stinger w wersji GT-line masakruje Q50 wyposażeniem)
    Co takiego masakrującego ma Stinger w wersji GT-line?

  5. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2017
    Mieszka w
    Wroclaw
    Jeździ
    Renault Laguna 3 GT, 2008, czarna
    Postów
    14
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    - System kamer 360 stopni
    - Head up Display
    - pełną skorę
    - czarną podsufitkę
    - podgrzewane fotele przednie
    - podgrzewane fotele tylne
    - wentylowane fotele przednie
    - pogrzewaną kierownicę

    Dla mnie przy czarnej skórze wentylacja to mus, w przeciwnym razie zostawiajac auto na słońcu w lecie nie da się usiąść, a podgrzewana kierownica jest bardzo przyjemna w zimie.
    W obecnym aucie mam fotele z alcantary i o ile ktoś nie pije i nie je w aucie, jest to znakomity materiał.

    Q50 w wersjach podanych przez Tomati2 dużo do tego poziomu brakuje.

  6. #5
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Farfocel Zobacz post
    - System kamer 360 stopni
    - Head up Display
    - pełną skorę
    - czarną podsufitkę
    - podgrzewane fotele przednie
    - podgrzewane fotele tylne
    - wentylowane fotele przednie
    - pogrzewaną kierownicę

    Q50 w wersjach podanych przez Tomati2 dużo do tego poziomu brakuje.
    To rzeczywiście jest tego trochę, nie zdawałem sobie sprawy, że w podawanych przez Tomati2 wersjach tego nie ma.
    U mmnie w hybrydzie najbardziej brakuje mi wentylacji foteli i podgrzewanej kierownicy...

  7. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Stinger to jest to co bym kupił gdybym szukał sedana co prawda testowałem V6 AWD, a nie 2.0t , bajka

  8. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Opel Astra 2017 r.
    Postów
    6
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dziękuje za odpowiedzi.
    Wartość rezydualna Infiniti q50s 2.0t jest nie do przewidzenia. Z jednej strony cena katalogowa q50s 195 000 zł, a od niej rabat do 141 000 zł robi duże wrażanie. Bardzo duże!
    Jest jednak sporo dyskontów obniżających tą wartość- wyjście marki z rynku EU, mała popularność- 4 800 aut sprzedanych w całej UE w 2018 r. (w tym pewnie wliczane są te ze stocku zarejestrowane na salony aby obejść nowe normy emisji spalin jakie weszły 2018 r.) itp. Stąd ciężko stwierdzić czy i za ile za te 4/5 lat sprzeda się q50s 2.0t, czy ktoś zainteresowany marką paradoksalnie nie będzie wolał mimo wszystko wersji USA 3.7l.
    Wersji europejskich w 2.0t na otomoto brak w przypadku aut używanych- wyjątki od dealerów. Auta z USA jak wiadomo ceny mają znacznie niższe.
    Brokerzy oferują realnie 14-17% na auta niemieckie. Chcąc kupić analogiczną c klase trzeba zapłacić około 170 000 zł u brokera. Niemniej tu wartość w przyszłości jest przewidywalna, koszt i dostępność serwisu też.
    Myślę nad Infiniti 2.0t w wersji komfort (bez DAS aby uniknąć ryzyka przy odsprzedaży), cena 131 000 zł jest rewelacyjna.
    Jednak czy nawet przy niej nie popłynę w przyszłości? Sprzedawcy gwarantują serwis jeszcze przez 10 lat- ale jak to w praktyce będzie wyglądać? Łatwo mówić im, że auta japońskie się nie psują itp.

  9. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Slayer
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Rydzynki
    Jeździ
    Q60S/3.0T/AWD/2018/black
    Postów
    208
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 12 raz/y

    Domy?lnie

    Jak dla mnie to Koreańczykom jeszcze dużo brakuje do japońskiej technologii, owszem może wyposażenie maja lepsze ale w ogólnej konfrontacji nie mają na obecną chwilę szans.
    Co do utraty wartości mimo że Infiniti wychodzi z Europy nie ma co porównywać z markami typu Saab bo to była żadna marka wg mnie będzie się trzymać dużo lepiej niż co niektórzy sądzą, zresztą czas pokaze.

  10. #9
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Za 130 to się dziś kupuje lepiej wyposażonego compacta a nie auto klasy średniej prawie premium , więc faktycznie cena super. Co do koreańczykow to konkurencyjny Genesis g70 uważany jest za lepszy samochód...Stinger zresztą podobnie .... Cała KIA jest uważana za bardziej niezawodną marką niż infiniti, sam nissan uważany jest za jeden z najgorszych japończyków. Cóż moje auto jest na razie od nowości do prawie 200tys km bardzo niezawodne , ale dużo ludzi miało i ma problemy ..

  11. #10
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Slayer Zobacz post
    Jak dla mnie to Koreańczykom jeszcze dużo brakuje do japońskiej technologii, owszem może wyposażenie maja lepsze ale w ogólnej konfrontacji nie mają na obecną chwilę szans.
    Niestety, po wycofaniu Infiniti nie będzie niemal samochodów japońskich o dobrych osiągach. Zostaną rodzynki pokroju Nissana GT-R czy Honda Civic Type-R które do codziennej jazdy niezbyt się nadają.
    Lexus wycofał GS. Honda wycofała Legenda i Accorda. Mitsubishi, Nissan - w zasadzie same SUVy. Honoru Azji broni paradoksalnie Kia ze Stingerem czy Hyundai z Genesisem...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. INFINITI Q50 wersje z normalnymi hamulcami - tarcze i klocki hamulcowe
    By slepy62 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 2nd-April-2024, 10:37
  2. Infiniti II-generaja: Różnice miedzy Salon Polska a Amerykańcem
    By pokrywek in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 2nd-March-2023, 17:43

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •