Poka? wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Problem z klimatyzacją Q60

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2019
    Mieszka w
    Chojna
    Jeździ
    Q60 2018 red
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Problem z klimatyzacją Q60

    Problem z klimatyzacją q60.
    Mam problem z klimatyzacją tz .np.nastawiam na 20,5 stopnia nawiewu na nogi i szybę lub na środek a temperatura nawiewu nogi 30 stopni a nawiew na szybę lub nawiew środkowy na ciało w porywach 23-25 stopni.auto 3 razy w serwisie wymienili czujnik,moduł sterujący nic nie pomogło.mam prośbę czy w q60 lub q50 zauważyliście podobne zachowania
    Klimy,w szczególności przy zwiększaniu obrotów wentylatora czym większe tym większa temperatura nawiewu ,auto na gwarancji serwis nie może sobie poradzić.Jeździłem z doradcą q60i q 50 demonstracyjnym i w tych nastawach Klima zachowywała się trochę lepiej ale temp.nawiewu nie była jak nastawiona na nogi wiało około 24 26stopni.temp.zewn 14 16 stopni,w moim q 60 i demonstracyjnym nie osiągneliśmy temp zadanej,u mnie temp.w aucie około 26 28 stopni.w autach demonstracyjnych 23 24 stopni.na dzień dzisiejszy czekam na info od serwisu co dalej robimy,serwis poznański wysłał zapytanie do producenta.wszystkie pomiary robiłem czujnikiem temperatury i przepływomierzem do pomiarów w systemach wentylacyjnych.Prośba do posiadaczy czy moglibyście sprawdzić w waszych samochodach jak działa Klima w tych nastawach.

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2019
    Mieszka w
    Chojna
    Jeździ
    Q60 2018 red
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Po wielkich trudach w serwisie w Wrocławiu Klima została naprawiona ,na moją prośbę po podłączeniu komputera przy nastawach 20.5 stopnia mechanik najpierw nastawił+3 klimatyzacja zaczęła jeszcze więcej grzać i wtedy stopniowo zmniejszał na kompie temp.do serwisowych -3 i Klima zaczęła chłodzić teraz jest przyjemnie w moim Q 60

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Andy For This Useful Post:

    docent (23rd-July-2019), sirtrojan (23rd-July-2019)

  4. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Slayer
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Rydzynki
    Jeździ
    Q60S/3.0T/AWD/2018/black
    Postów
    208
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 12 raz/y

    Domy?lnie

    To super ��
    U mnie nie zauważyłem żadnych problemów z klimą nawet w ostatnie upalne dni.

  5. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2019
    Mieszka w
    Chojna
    Jeździ
    Q60 2018 red
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Problem z klimatyzają pojawiał się jak wjechałem autem w cień,lub słońce było za chmurkami,wtedy z nadmuchów na nogi wiało powyżej 30 stopni,ale na szczęście jest po problemie.Testowaliśmy w Poznaniu i we Wrocławiu cztery auta demonstracyjne Q 60 i Q50 wszystkie miały ten sam problem.Myślę,że chłopaki będą podczas serwisów usuwać problem bez pytania.Z info z Poznania wiem,że następne Q50 ma problem,ale ponoć właściciela przekonali ,że tak powinno być.podejrzewam,że podczas wgrywania płyty należy skalibrować klimatyzację do danego obszaru gdzie auto będzie użytkowane,np.na północy będą to wyższe temperatury,a na południu niższe,może inżynierowie infiniti poszli taką drogą,tylko ktoś nie doczytał o kalibrowaniu,lub jakiś Japończyk nie wykonał kalibracji,ale najważniejsze ,że w moim Q60 pomogło.A jeszcze jedno nad moim przypadkiem przez miesiąc główkowali w Koloni bo tam jest dział techniczny Infiniti na Europe.A to było takie proste

  6. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Slayer
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Rydzynki
    Jeździ
    Q60S/3.0T/AWD/2018/black
    Postów
    208
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 12 raz/y

    Domy?lnie

    Te q60 to były wersje 3 litrowe czy bez znaczenia ?

  7. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2019
    Mieszka w
    Chojna
    Jeździ
    Q60 2018 red
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Bez znaczenia

  8. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,075
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    W EX też kiedyś miałem podobny problem. Ekran swoje a z nawiewu swoje. Ale byłem sam sobie winny. Zapomniałem podłączyć rurkę do krateczki na osłonie. ( na zdjęciu krateczki nie widać gdyż zasłania ją kierownica.) Pewnie od czujnika. Po poprawnym zamontowaniu rurki problem zniknął.

Podobne w?tki

  1. Q60
    By pawito in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15th-May-2019, 12:04
  2. Q60 s, Poznań
    By Mugeimumei in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27th-April-2019, 12:10
  3. Q60
    By Kenio79 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28th-December-2018, 14:56
  4. Q60 Q60 3.0
    By Borszowski in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25th-September-2018, 14:02
  5. Q60 akcesoria
    By slepy62 in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 1st-May-2017, 16:19

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •