Poka? wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Zakup używanego Q50 z USA

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2019
    Mieszka w
    Lodz
    Jeździ
    Corolla, 2014, biała
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Post Zakup używanego Q50 z USA

    Czołem forumowicze!
    Od dawna interesowałem się marką, ale długo broniłem się od przejścia w jej ramiona. Dojrzałem do tej decyzji, chociaż chyba w niezbyt dobrym momencie wycofywania się marki z dystrybucji europejskiej. Ale przechodząc do konkretów...

    Poszukuję benzynowego Q50 w jednej z mocniejszych konfiguracji, hybryda także wchodzi w grę. Może nawet jeszcze bardziej niż czysta benzyna. Głównie będzie użytkowana jako daily car do dojazdów do pracy albo z rodziną do parku, także dojazdy wiejskimi drogami na działkę latem, itp. Pewnie też czasem zdarzy się jakiś dłuższy przelot, ale niezbyt często. Generalnie jeżeli chodzi o specyfikę jazdy, to lubię poruszać się po drogach dynamicznie. Co oczywiście nie oznacza pędzenie przed siebie jak wariat Jednak lubię wiedzieć, że mogę przyśpieszyć kiedy chcę.

    Nie chcę wydawać wielkich pieniędzy na świeżynkę. Myślę, że rocznik w okolicach 2015-2016 byłby satysfakcjonujący.

    Znalazłem egzemplarz, który skusił mnie niską ceną, małym przebiegiem i teoretycznie małymi uszkodzeniami pierwotnymi. Ściągnięty z USA do PL i tutaj naprawiony Podobno był puknięty w tylny-prawy bok. Dokładnie chodzi o tę ofertę: https://www.otomoto.pl/oferta/infini...?#gallery-open

    Numer VIN: JN1BV7AP5FM339887

    Co sądzicie o takim wyborze? Może ktoś z Was go już oglądał i nim jeździł? Zamierzam go obejrzeć na żywo, ale dzieli mnie od niego cała Polska, więc wolę najpierw zapytać o opinię ekspertów. Jaka jest Wasza opinia o tym egzemplarzu? Może macie jakieś rady w związku z moimi planami zakupu Q50?

    Pozdrawiam,
    Izofir

  2. #2
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Oct 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Q50 3.7 Moonlight White
    Postów
    137
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    A to auto nie miało przypadkiem title: CERTIFICATE OF DESTRUCTION ?
    Taki title uniemożliwia rejestrację u nas lub bardzo utrudnia - jeśli tak to niezła mielonka zapewne była.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Q50 2017
    Postów
    38
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Dokładnie - certificate of destruction wystawiony na Florydzie przy przebiegu 33206 mil, co by się pokrywało z przebiegiem podanym przez sprzedającego w treści ogłoszenia (w nagłówku inny przebieg).
    Piękny stan, auto też piękne (a jakie było?? ), ale ja bym się osobiście nie pchał w ten konkretny egzemplarz...

  4. #4
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Izofir Zobacz post
    Poszukuję benzynowego Q50 w jednej z mocniejszych konfiguracji, hybryda także wchodzi w grę. Może nawet jeszcze bardziej niż czysta benzyna. Głównie będzie użytkowana jako daily car do dojazdów do pracy albo z rodziną do parku, także dojazdy wiejskimi drogami na działkę latem, itp. Pewnie też czasem zdarzy się jakiś dłuższy przelot, ale niezbyt często. Generalnie jeżeli chodzi o specyfikę jazdy, to lubię poruszać się po drogach dynamicznie. Co oczywiście nie oznacza pędzenie przed siebie jak wariat Jednak lubię wiedzieć, że mogę przyśpieszyć kiedy chcę.
    Izofir
    Czytając opis "do czego..." - moim zdaniem tylko HYBRID
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #5
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    certificate of destruction - czyli auto do zezłomowania z reguły jest wtedy wydawany , jak nie ma gwarancji że auto w przyszłości będzie bezpieczne, podłużnice , czasami kolejny wypadek. Kiedyś mój znajomy kupił na aukcji taką toyotę na części , tylko przerysowane drzwi, bardzo dobry stan, run and drive. Okazalo sie że auto ma zablokowany układ kierowniczy przez uszkodzoną maglownice, popękane mocowania tej maglownicy do ramy, zniszczone rurki/dystanse przyspawane do ramy i śruba przechodzi przez ramę rurkę/dystans i maglownice. Oczywiście da się to naprawić , ale jeśli to by ktoś wykonał źle to ponowne zablokowanie maglownicy skończyło by się tragicznie.
    Ostatnio edytowane przez Kazik_R52 ; 24th-May-2019 o 15:21

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2019
    Mieszka w
    Lodz
    Jeździ
    Corolla, 2014, biała
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie, dzięki za odzew. Sprzedający przesłał mi wcześniej kilka zdjęć tego konkretnego egzemplarza i na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że uszkodzenia nie są aż tak poważne. Nie spodziewałem się, że ma certificate of destruction. W takim wypadku zdecydowanie odpuszczam. Nie ma możliwości, że będę ryzykował bezpieczeństwo rodziny kosztem oszczędności. W takim razie nie pozostaje nic innego jak szukać dalej.

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Czytając opis "do czego..." - moim zdaniem tylko HYBRID
    Właśnie ta wersja mi teraz chodzi po głowie. Jednak z tego co widzę, będę musiał trochę grosza dołożyć.

    Może macie jakieś sprawdzone firmy lub znajomych, którzy zajmują się sprowadzaniem aut z USA i potem ich ewentualną naprawą w konsultacji z zamawiającym? Sprawę badałem już w związku ze ściągnięciem WRX'a do PL, ale ta firma zajmuje się tylko Subaru.

  7. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    A dałbyś namiar na tę firmę? Akurat subaru bardzo mnie interesuje.

Podobne w?tki

  1. moduł android Q50 - zakup
    By klimas in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 264
    Ostatni post / autor: 13th-August-2023, 08:24
  2. Q50 Q50 3,5 Hybryda - zakup +/-
    By Jakub_swiety in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21st-April-2020, 20:34
  3. Q50 usa
    By Matiqq in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23rd-April-2019, 15:26
  4. Zakup Q50 S (?) AWD 3.7
    By TransFeR in forum Sprawdz auto przed zakupem
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13th-February-2019, 17:47
  5. zakup fx50S z usa
    By kyniovtg in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 7th-June-2011, 17:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •