Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Pykanie w ... Przegubach?

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,054
    Podziękował
    78
    Otrzymał podziękowanie 101 raz/y

    Domy?lnie Pykanie w ... Przegubach?

    Panowie jest taki temat. W EX37 przy dynamicznym ruszaniu np ze skrzyżowania i skręcaniu, czasami coś stuka/pyka. Odgłos jest jednorazowy. Jego natężenie jest uzależnione od stopnia dynamiki ruszania na skręconych koła oraz jak bardzo koła są skręcone. Sprawa wydawała by się bardziej oczywista gdyby odgłos był wyraźnie słyszalny z jednego miejsca. Sprawa jest o tyle ciekawa że odgłos raz jest z przodu a innym razem z tyłu, czasem z lewej a czasem z prawej. No jakoś wątpię żeby 4 przeguby/półosie padły. Zresztą wszystkie posprawdzałem i nie ma luzów. Poza przednim lewym wewnętrznym który jest delikatnie podejrzany. Ale daleko mu do wyrobionego.
    No chyba że ten jeden jest już poza normą i tak niesie po wale. Jakieś inne pomysły?

  2. #2
    Dopiero dołączylem Avatar WJK
    Do??czy?
    Aug 2017
    Mieszka w
    Wawa/Lodz
    Jeździ
    M30dS, 2011, Greyish Blue
    Postów
    21
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,054
    Podziękował
    78
    Otrzymał podziękowanie 101 raz/y

    Domy?lnie

    Przy bardzo delikatnym ruszaniu to może i takie. Ale jak się dynamicznie rusza ze skrzyżowania ( tylko na skręconych kołach) to wali jak z młota.
    Ostatnio edytowane przez Mateusz ex37 ; 2nd-June-2019 o 09:32

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mateusz ex37 Zobacz post
    Przy pardzo delikatnym ruszaniu to może i takie. Ale jak się dynamicznie rusza ze skrzyżowania ( tylko na skręconych kołach) to wali jak z młota.
    Kolego Mateuszu nie daje się w palnik na skręconych kołach ! Ile ja się przegubów nawymieniałem w hondach zanim to zrozumiałem Po jakimś czasie wkładałem gotowe półosie, bo było szybciej.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,054
    Podziękował
    78
    Otrzymał podziękowanie 101 raz/y

    Domy?lnie

    Nikt tu nie mówi o dawaniu w palnik. Ja nie z tych co palą gumę. No może nie ruszam jak zawalidroga ale jak jakiś narwaniec też nie. Mowa o ruszaniu o 50% bardziej dynamicznie niż norma. Ponad to nie są to koła skręcone do oporu tylko powiedzmy do połowy. Na dodatek słychać to również z tyłu. Aha no to to stuknięcie to jest jedno i na dodatek po przejechaniu kilku metrów. (nie liczyłem ale tak na oko 5-10) Tak jakby gdzieś się coś naprężało stuknęło i odpuszczało.

  6. #6
    Dopiero dołączylem Avatar Przemo432
    Do??czy?
    Apr 2019
    Mieszka w
    Łomża
    Jeździ
    Ex37
    Postów
    48
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie czasem, ale bardzo rzadko też tak cyknie coś przy ruszaniu na skreconych kołach ale cicho. Nie wiem jak przy szybszym ruszeniu bo raczej tak nie robię na skreconych kołach.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Wobec tego może to kwestia "cykających półosi" jak to w g35 bywało, czyli nic poważnego. Można sobie je ewentualnie nasmarować tzn uzupełnić smarem.

  8. #8
    Dopiero dołączylem Avatar JuliuszCezar
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Szczecinek
    Jeździ
    Infiniti fx30D S Premium 2013r.
    Postów
    41
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Witam Panowie. Ja się podłącze pod temat i spytam co to może być? W chwili gdy ruszam z miejsca, w szczególności po dłuższym postoju z tylnych kół wydobywa się dziwny dźwięk, tj. takie delikatne puknięcia, lub skrzypnięcie coś tak jakby szczęki puściły, czy ktoś może wie co to może być?

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Ja bym obstawiał, jeśli nie przeguby, to zapuszczone prowadnice. Dodam, że jedną kiedyś u mnie urwałem przy próbie demontażu. Zapiekła się na amen. Wypada zaciski co jakiś czas rozebrać, wyczyścić, rozruszać,przesmarować. Oczywiście nikt tego nie robi poza nielicznymi wyjątkami

  10. #10
    Dopiero dołączylem Avatar JuliuszCezar
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Szczecinek
    Jeździ
    Infiniti fx30D S Premium 2013r.
    Postów
    41
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Ja bym obstawiał, jeśli nie przeguby, to zapuszczone prowadnice. Dodam, że jedną kiedyś u mnie urwałem przy próbie demontażu. Zapiekła się na amen. Wypada zaciski co jakiś czas rozebrać, wyczyścić, rozruszać,przesmarować. Oczywiście nikt tego nie robi poza nielicznymi wyjątkami
    Czyli wynika z tego, że te dźwięki to może być wina uszkodzonego przegubu tylnego?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •