Poka? wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Wymiana amortyzatorów przód Infi G37

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti G37 2009, srebrny RWD wersja journey sedan
    Postów
    30
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie Wymiana amortyzatorów przód Infi G37

    Koledzy,
    niestety przy ostatnim serwisie stwierdziliśmy z mechanikiem wyciek z prawego przedniego amorka ;( tak więc zbliża się wymiana przednich amortyzatorów. Języka zasięgnąłem już co do dostępności i rodzaju amorka jaki w oryginale siedzi w moim infi. Oryginał KYB koszt 435 zł sztuka i skłaniam się do wymiany na oryginał ale może ktoś na forum przerabiał temat amortyzatorów przód do G37 i uważa że lepiej coś innego założyć.
    Będę wdzięczny za każdą informacje.

  2. #2
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Trn
    Jeździ
    Q60
    Postów
    248
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    a w jakim sklepie znalazles ten amorek za 435zl?

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Ja wymieniając przód w G35 założyłem kompletne mcphersony z zetki, było niżej i chyba bardziej miękko, w to celowałem. Jakieś z rozbitka, konkretnie brałem z najlżejszej wersji, tam po kropkach i ich kolorze się identyfikowało siłę tłumienia. Dałem chyba 250 brutto za oba. Stan był z 70-80%.
    Jesli robisz to samodzielnie, to wymieniając kompletne kolumny będzie mniej roboty bez zdejmowania sprężyny, będzie też taniej w zakupie a swoje może jeszcze odsprzedasz. Możesz też coś przy okazji obniżyć, bo seria czasem pieje przodem. U mnie finalnie pomiędzy oponę i nadkole wchodził jeden palec, może półtora, czyli idealnie.
    Przy demontażu moze się jeszcze pojawic problem z rozpięciem wahacza górnego, można uszkodzić sworzeń chyba, jeśli się nie ma dobrych narzędzi. Ja zawieszenie rozbierałem ze 3x, i raz się to stało, na szczęście miałem trochę wahaczy w zapasie

    Uprzedzajac odpowiedzi typu "NOWE to NOWE" nadmieniam, ze to stare auto składające się ze starych części

  4. Dzięki lukasz32 za powyższy Post:

    Grzesiek861208 (3rd-July-2019)

  5. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti G37 2009, srebrny RWD wersja journey sedan
    Postów
    30
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za cenne informacje
    Nie zastanawiałem się nad używanymi ale jest to też jakaś opcja. W Polsce do g35/350z widziałem trochę opcji (nowych) natomiast do G37/370Z już mniej. Nie wiem jak mają się zawieszenia g35 do g37 muszę to jeszcze sprawdzić bo mogą się różnić i nie wiem czy jedno do drugiego podejdzie. Sprężyny mam w dobrym stanie więc raczej z mechanikiem będziemy je ściągać ze starych amorków i montować na nowe.
    Co do sklepu w którym dostałem ofertę na nowe amorki za dokładnie 465 zł brutto/szt ( przepraszam za błąd powyżej bo źle odczytałem z maila) to mogę przesłać na priv bo nie znam sprzedających i nie chce im reklamy robić

  6. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2020
    Mieszka w
    RASZYN
    Jeździ
    INFINITI G37S
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cześć Panowie, odgrzebuję trochę temat ponieważ zabieram się za serwis po zakupowy w moim G37s i padło między innymi na amortyzatory przód.
    W internecie znalazłem jakieś używane sztuki (podobno w naprawdę fajnym stanie), ale staram się podejść do tematu "raz a porządnie" czyli chciałbym raczej nowe części.
    Celuje w oryginały bądź dobre zamienniki i pytanko gdzie można takowe nabyć? Czy ewentualnie kupić używane i oddać do regeneracji jeśli będzie problem z dostępnością nowych?

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Dyksu92 Zobacz post
    Cześć Panowie, odgrzebuję trochę temat ponieważ zabieram się za serwis po zakupowy w moim G37s i padło między innymi na amortyzatory przód.
    W internecie znalazłem jakieś używane sztuki (podobno w naprawdę fajnym stanie), ale staram się podejść do tematu "raz a porządnie" czyli chciałbym raczej nowe części.
    Celuje w oryginały bądź dobre zamienniki i pytanko gdzie można takowe nabyć? Czy ewentualnie kupić używane i oddać do regeneracji jeśli będzie problem z dostępnością nowych?

    Ja bym się zastanowił czy nie lepiej używka niz jakiś zamiennik. I wymiana prostsza - wyjmujesz całą kolumnę bez zdejmowania sprężyn. Oczywiście robisz sam. Zobacz po oznaczeniach kolumn czy z 370z nie będzie cieńszy/miększy zwój, bo w g37 przód strasznie pieje, jak motorówka.

    Jak oddasz takie auto w obce pazury to sprawdź później na kamerce co się działo, tylko sobie podlącz na stałe zasilanie, żeby nie było kombinacji. Mnie raz tylko z warsztatu pojechał zaparkować i po dziurach kvtas 50kmh przejechał. A właściciel bardzo dbał i nie dawał im do jazdy, miał tylko zaparkować. Ja tam jeździłem 25kmh. Kiedyś mi też taki fachowiec pokazywał jak wydech zrobił, oczywiście na zimnym. Ostatnio kiedy robił mi wydech to 4 godziny koło auta stałem, żeby nie było odpalania. Dużo by wymieniać, więc uczulam jak się wam wydaje, że jest inaczej

  8. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Trn
    Jeździ
    Q60
    Postów
    248
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    kupowalem od tego sprzedawcy,oryginał i wszystko cacy pasowalo

    https://allegro.pl/oferta/amortyzato...70z-8730310186

  9. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2020
    Mieszka w
    RASZYN
    Jeździ
    INFINITI G37S
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Invicto Zobacz post
    kupowalem od tego sprzedawcy,oryginał i wszystko cacy pasowalo

    https://allegro.pl/oferta/amortyzato...70z-8730310186
    wczoraj dosłownie przed 12 zamówiłem amortyzatory od tego samego sprzedawcy + osłony ze starych amorów przełożone górne mocowania oraz sprężyny bo przód i tył obniżony -3cm. Szybka wysyłka, amortyzatory pasują p&p

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26th-June-2019, 11:01
  2. Górne mocowanie amortyzatorów przednich.
    By Rafal in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13th-March-2017, 20:15
  3. G35/G37 wymiana tylnych zacisków - Akebono BBK
    By sirtrojan in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21st-January-2013, 18:10
  4. Różnica przód G37 coupe a G37 sedan.
    By marko in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16th-January-2013, 21:36

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •