Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Wymiana oleju w skrzyni biegów Olej + dodatek

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? maruss84 Zobacz post
    No właśnie, jak to jest z resetem, adaptacja skrzyni w i finiti. U mnie po wymianie oleju, mechanik chyba nic nie robił. Wcześniej coś wspominał, że po odłączenie aku na dłużej, skrzynia i tak sama się uczy od nowa. W innych markach podobno robi się adaptacje kompem po wymianie oleju.
    Ja mam taką sytuację, ze jeżdżę jednym autem, kiedy drugie odpoczywa w garażu "pod kołdrą" z odpiętym aku. Zamieniam je tak co około 2 tygodnie, jak mi się znudzi . No i po podłączeniu aku powiem Ci, ze skrzynia przez pierwsze ~100 km pracuje czasem nieco dziwnie, tak jakby się czegoś uczyła. Ale mam wrażenie, że nie działa to jak reset. Skrzynie w obu autach pracują inaczej, choć wg oznaczeń to chyba te same skrzynie, różnią się za to przełożeniem głównym. Z manualu byłem bardziej zadowolony, pomimo niezwykle twardego sprzęgła act heavy duty, bo tam był lepszy komputer sterujacy wyborem przełożeń

  2. #12
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Dlaczego odłączasz akumalator tak się nie robi, pierwsze jest ryzyko że raz na 1000 odlaczeń i połączeń dojdzie do jakiegoś przepięcia i coś się uszkodzi , po drugie skoro pojazd traci jakieś dane ze sterowników to może przez jakiś czas pracować w niekorzystnych warunkach. Mi kiedyś podczas podłączenia akumulatora do silnika stacjonarnego w łodzi (taki sam jak w samochodach), nastąpiło przepięcie i strzał, byłem przekonany że komputer się zjarał, całe szczęście zadziałał główny bezpiecznik 60A !!!, W aucie nie masz takich zabezpieczeń, w podobnych okolicznościach znajomy w Dodge caliber uszkodził cos i nawet nie wiadomo co ,bo potem auto co jakiś czas nie dało się uruchomić, potem dobrze działało ,komputer ECU wymieniał nie pomogło. Jeśli masz problem z rozładowywaniem Aku to kup za grosze, ja dałem 5$ taki mini charger utrzymujący naładowanie akumulatora (nie ładuje tyle utrzymuje napięcie )

  3. #13
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Chełmno
    Jeździ
    FX35 '06
    Postów
    130
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    W BMW silnik po odpięciu aku też się....uczy. Po odpaleniu chodzi jak sieczkarka i trzeba mu dać pochodzić na wolnych, póżniej trasa i do połowy obroty prze pare km a następnie rura do odcinki i chodzi jak złoto znowu

  4. #14
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Kazik_R52 Zobacz post
    Dlaczego odłączasz akumalator tak się nie robi, pierwsze jest ryzyko że raz na 1000 odlaczeń i połączeń dojdzie do jakiegoś przepięcia i coś się uszkodzi , po drugie skoro pojazd traci jakieś dane ze sterowników to może przez jakiś czas pracować w niekorzystnych warunkach. Mi kiedyś podczas podłączenia akumulatora do silnika stacjonarnego w łodzi (taki sam jak w samochodach), nastąpiło przepięcie i strzał, byłem przekonany że komputer się zjarał, całe szczęście zadziałał główny bezpiecznik 60A !!!, W aucie nie masz takich zabezpieczeń, w podobnych okolicznościach znajomy w Dodge caliber uszkodził cos i nawet nie wiadomo co ,bo potem auto co jakiś czas nie dało się uruchomić, potem dobrze działało ,komputer ECU wymieniał nie pomogło. Jeśli masz problem z rozładowywaniem Aku to kup za grosze, ja dałem 5$ taki mini charger utrzymujący naładowanie akumulatora (nie ładuje tyle utrzymuje napięcie )
    Jedno z aut przechowuję w garażu w domu, który kończę budować. Nikt tam nie mieszka. Nie mając auta na oku wolę aby nie było pod prądem. To takie mniejsze zło, mam nadzieję. A zimą 570 niutonometrów na tylną oś raczej zostawię zupełnie w garażu, pewnie na 3 miesiace, strach tym jeździć po śniegu, on przy redukcji na ciepłym asfalcie przy 100km/h potrafi zmienić tor jazdy ! Przy 300 Nm mniej juz były problemy z jazdą zimą. No a w FX jest attesa-ets więc ewentualne zimowe wycieczki będą jego zadaniem.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów q50 3.0 T
    By lukasz92 in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21st-January-2019, 19:55
  2. Wymiana oleju w skrzyni biegów FX45
    By Jurgen78 in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 5th-August-2018, 22:51
  3. Wymiana oleju w skrzyni biegów
    By Grucha in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12th-February-2018, 12:56
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11th-June-2016, 01:12
  5. Wymiana oleju w skrzyni biegów FX 35 03-08
    By Grucha in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 18th-December-2015, 11:47

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •