Poka? wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Powłoka ceramiczna

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    q50s 2.0T,2018, dynamic sunstone red
    Postów
    54
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Powłoka ceramiczna

    Jak z jakością lakieru w Q50? Warto zainwestować po odbiorze z salonu w położenie ceramiki?

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    Zawsze się opłaca powłokę nałożyć.

  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Jun 2019
    Mieszka w
    Śląsk
    Jeździ
    Q50S 2018 2.0T
    Postów
    282
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 26 raz/y

    Domy?lnie

    Też mi to proponowali... ale przecież pewnie będzie to zlecone komuś z zewnątrz Powłokę miżesz po) ożyć sobie później i gdzieş w innym miejscu i pewnie taniej.
    Ps
    widzę, że kupnojuż jest w zaawansowanej fazie... czerwony bědzie?

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    q50s 2.0T,2018, dynamic sunstone red
    Postów
    54
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Juz umowa leasingowa podpisana, opłata inicjalna przelana. Czekam na zarejestrowanie i odbiór. Co do powłoki to nie proponowali mi. Sam pomyślałem czy położyć. Z tego co widzę to koszt koło 3k.
    Czerwony

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? dybowsm Zobacz post
    Jak z jakością lakieru w Q50? Warto zainwestować po odbiorze z salonu w położenie ceramiki?

    Pozdrawiam.
    Zdecydowanie TAK , najlepiej to zrobic zanim auto opusci salon . Ja znalazlem firme sam i nie bylo problemu z udostepnieniem pojazdu i miejsca do pracy w ASO w Krakowie
    polecam jednak robic hydrofobizacje czesciej niz raz w roku

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Nie wiem czy bym inwestował w powłokę ceramiczną, jak już to robić to na nowy lakier , ale na pewno bym założył pas ochrony z foli bezbarwnej na przód maski. Strasznie te lakiery są cipne i miękkie , dużo odprysków mam na masce.

  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    q50s 2.0T,2018, dynamic sunstone red
    Postów
    54
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Auto nowe z salonu. Tak czytam o zaletach ale czy ktoś się może o wadach wypowiedzieć? Na razie wiem, że trzeba to raz do roku serwisować.

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? dybowsm Zobacz post
    Auto nowe z salonu. Tak czytam o zaletach ale czy ktoś się może o wadach wypowiedzieć? Na razie wiem, że trzeba to raz do roku serwisować.
    wady są :
    - cena
    - jak ostry kamień przywali w maske to urwie lakier razem z powłoka - co by się stało gdybym miał folię ? nie wiem ale kamień zostawił na masce maleńkie wgniecenie więc zapewne byłaby dziura

    ostatnio widziałem przepięknie zrobionego mustanga :
    przód: maska , zderzak , błotniki , dach zafoliowane tak perfekcyjnie że w pierwszej chwili nie chciałem wierzyć ze to nie oryginalny lakier
    reszta pokryta ceramika , skórzane wnętrze też zabezpieczone powłoką
    cena usługi 15tys , ale auto wygladało fantastycznie

    ps
    podczas pierwszego przeglądu powłoki zażyczyłem sobie full opcję z dodatkowa powłoka kwarcową - i przed kolejne 2 lata co 4 miesiące pokrywałem lakier preparatem Liquid Shield Xpert-60 . Dzięki temu preparatowi i przy niewielkim nakładzie pracy przeglady coroczne mozna sobie darować , ja nastepny zrobie dopiero za 3 lata

  9. #9
    Dopiero dołączylem Avatar milkor
    Do??czy?
    Apr 2018
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    FX30d,volvo xc60, nissan QQ
    Postów
    32
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Ceramika - super sprawa!
    powłokę ceramiczną robiłem już na 2 autach i będę robił na każdym kolejnym! bez dwóch zdań, koszt samej powłoki jest niewielki w porównaniu z korzyściami jaką ona daje.

    Plusy:
    Na pewno podkreśla kolor auta i nadaje większy blask, niezależnie od koloru lakieru.
    Ułatwia mycie pojazdu, muchy czy brud nie wżera się tak mocno i łatwiej schodzi pod lancą, a przy czystym aucie kurz się nie osadza.
    Odrobinę zabezpiecza lakier przed drobnymi rysami (krzaki, gałęzie, odzież), dzięki temu że jest to dodatkowa powłoka, szybciej spolerujesz rysę.
    Niewiele, ale zawsze chroni lakier przed odpryskami kamyczków, a to dlatego że powłoka tworzy powierzchnię jakby gładką i śliską, kamyczek ma większą szansę odbić się rykoszetem.
    Efekt zawsze widać w konfrontacji z autem bez powłoki.

    Minus - koszt, tylko.

    Jeśli powłoka ceramiczna to tylko dwuskładnikowa, szukaj zakładu z rekomendacjami, jest to usługa na topie więc bez problemu znajdziesz.
    Ceny są różne, widziałem po 1200, a i nawet po 6000 zł za auto. W mojej ocenie cena 2000-2500 za suva to takie minimum.
    Dużo łatwiej i może taniej zrobią Ci auto nowe ze względu na brak zużycia lakieru, im auto ma lakier w gorszym stanie tym więcej pracy trzeba włożyć w jego korektę przed naniesieniem powłoki ceramicznej, dlatego przy używkach wycena jest po oględzinach auta.
    Dobrze położona i rozsądnie użytkowana powłoka będzie Cieszyła Cię ze 2 może i 3 lata. Nie daj sie naciągnąć na " niewidoczną wycieraczkę" nie warto
    Jeśli uszkodzisz mocnej lakier, napraw punktowo lub nawet pomaluj cały element, ceramikę uzupełnisz bez problemu na fragmencie karoserii, nie będzie żadnej różnicy.
    Na ciemnym lakierze zawsze jest efekt wow

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •