Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: wymiana oleju w skrzyni, gdzie jest bagnet i wlew ??

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,075
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Łukaszu zdaje się że masz pełną skrzynkę więc odpowiadam tutaj
    Zakładam że za pierwszym razem zdjąłeś misę za drugim już nie. Nic w tym złego nie widzę. Ile przejechałeś kilometrów pomiędzy pierwszą a drugą zmianą? Myślę że 1litr ponad przelew to za dużo. Więcej niż 0,3 -0,4 bym nie lał. Podobno dla skrzyni nadmiar jest gorszy od niedomiaru. Jak skrzynia osiągnie te 40 stopni to na chodzącym silniku i pozycji N odkręcić przelewkę, jak będzie się już tylko sączyć to zakręcić zgasić i ewentualnie dolać 100- 150mm bo zawsze się trochę rozleje. Ja tak robiłem i jeszcze jeździ . Nie działa jeszcze idealnie ale jest coraz lepiej więc widać, że elektrozawory się oczyszczają. Trząsłeś porządnie butelką przed wlewaniem nowego oleju? Pozdrawiam. Mateusz

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mateusz ex37 Zobacz post
    Łukaszu zdaje się że masz pełną skrzynkę więc odpowiadam tutaj
    Zakładam że za pierwszym razem zdjąłeś misę za drugim już nie. Nic w tym złego nie widzę. Ile przejechałeś kilometrów pomiędzy pierwszą a drugą zmianą? Myślę że 1litr ponad przelew to za dużo. Więcej niż 0,3 -0,4 bym nie lał. Podobno dla skrzyni nadmiar jest gorszy od niedomiaru. Jak skrzynia osiągnie te 40 stopni to na chodzącym silniku i pozycji N odkręcić przelewkę, jak będzie się już tylko sączyć to zakręcić zgasić i ewentualnie dolać 100- 150mm bo zawsze się trochę rozleje. Ja tak robiłem i jeszcze jeździ . Nie działa jeszcze idealnie ale jest coraz lepiej więc widać, że elektrozawory się oczyszczają. Trząsłeś porządnie butelką przed wlewaniem nowego oleju? Pozdrawiam. Mateusz
    Już opróżniłem Te 50 wiadomości to mało. Pomiędzy zmianami silnik pochodził 5 minut, bez jazdy, tzn jazda do bramy i z powrotem na kanał, tak mi doradzono. Czyli polatam 1 bak, spuszczę ile się da i uzupełnię do przelania, to będzie trzecia wymiana.

    Generalnie na chodzącym silniku jest problem wejść do kanału, bo sobie wentylacji w nim nie zrobiłem, a jednak ilość spalin tam rośnie dość szybko.
    Ostatnio edytowane przez lukasz32 ; 1st-September-2019 o 22:14

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,075
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Nie jestem specjalistą ale uważam, że pomiędzy pierwszą a drugą wymianą należy trochę pojeździć. Nowy olej ma właściwości płuczące i już połowiczna wymiana sprawia, że muł i osad który z czasem wytrąca się z oleju w mechatronice będzie się wypłukiwał a co za tym idzie skrzynia będzie płynniej działać. Wiele też oczywiście zależy od wieku i przebiegu auta. In nowszy i mniejszy przebieg tym mniejsze to ma znaczenie. Przed 3 podmianą przejechał bym ze 2-3 tysiące.

  4. Dzięki Mateusz ex37 za powyższy Post:

    lukasz32 (2nd-September-2019)

  5. #14
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,075
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Dopiero doradzałem a teraz sam pytam :-D
    Panowie czy procedura wymiany oleju w CVT jest taka sama jak w Zwykłym automacie?
    Nasze QX60 dobija 65 tysi więc pora pomyśleć.

  6. #15
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    Wymieniam sam wiec temat obcykany, zacznij od intetfejsu ELM327(5$) ver. 1.5 (zadne 2.0, 2.1, 3.0) i programu android cvtz50 (5$). Jesli nie masz interfejsu to szukaj elm327 z chipem PIC18F25K80 oscylator 4.000 MHz, obslugujacy instrukcje ATPPS, na podrobkach nie dziala. Bedziesz mial full monitoring cvt, od bledow do temperatury, ilosc godzin silnika (przebieg), zuzycie plynu cvt a nawet przeczyscisz i zaprogramujesz przepustnice. Nastepnie szukaj w dobrej cenie 10qt oleju ns-3, drogi jest. Cvtz50 pozwoli ci odczytac temperature oleju , ktora jest scisle okreslona przy zmianie oleju

  7. Dzięki Kazik_R52 za powyższy Post:

    Mateusz ex37 (4th-September-2019)

  8. #16
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maruss84
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    Infiniti QX70 3.7 WHITE PEARL SOLD, FX35 2006 Szary SOLD
    Postów
    488
    Podziękował
    21
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    PANOWIE jaka apka na androida odczyta temperature oleju w skrzyni biegów i czy wogóle da sie to zrobic przez telefon i elm327 lub icar vgate czy jakos tak

    Auto QX70 2014

  9. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    EX37
    Postów
    1,075
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Mi nie udało się tego załatwić przez OBD2. Kupiłem termometr z sądą. śrubę drobno gwintową, przewierciłem wkleiłem sondę i zmierzyłem. Książkowo temperatura wymiany chyba 40-45 stopni. Nie pamiętam dokładnie. jest w serwisówce.

  10. #18
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mateusz ex37 Zobacz post
    Książkowo temperatura wymiany chyba 40-45 stopni.

    No właśnie, ale powiedzcie mi - wjeżdżasz sobie na kanał, zdejmujesz kraty, przygotowujesz narzędzia, robisz to pierwszy raz więc czas leci, skrzynia stygnie, zanim zrzucisz miskę, filtr, to już różnie z tą temperaturą moze być, może minąć pół godziny a może półtorej. To jest temperatura istotna przy zlewaniu czy przy ponownym nalewaniu a może przy spuszczaniu nadmiaru przelewem po skręceniu?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Wymiana oleju w skrzyni biegow w m37s
    By Adam333 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22nd-June-2019, 15:56
  2. Wymiana oleju w skrzyni biegów FX45
    By Jurgen78 in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 5th-August-2018, 21:51
  3. Wymiana oleju w skrzyni biegów
    By Grucha in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12th-February-2018, 11:56
  4. Wymiana oleju w skrzyni biegów FX 35 03-08
    By Grucha in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 18th-December-2015, 10:47
  5. Bagnet oleju w skrzyni biegów.
    By sirtrojan in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25th-May-2012, 23:08

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •