Poka? wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wasze opinie o sprowadzeniu QX70 V8 do PL

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2017
    Mieszka w
    Dubai
    Jeździ
    QX70S,2015,Gray
    Postów
    36
    Podziękował
    18
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Wasze opinie o sprowadzeniu QX70 V8 do PL

    Witajcie.

    Zastanawiam się nad powrotem do Europy. Mam QX70S V8 z 2015 z 160k przebiegu. Nic się z tym autem nie dzieje, nie miał dzwona no po prostu idealny. Jestem bardzo zadowolony. Tutaj (emiraty) ceny tych aut gdybym chciał sprzedać są po prostu śmieszne...

    Mam opcję z tego co się orientuję (wstępnie póki co) zabrać samochód ze sobą jako mienie przesiedleńcze, czyli nie płacę całej masy tych złodziejskich opłat. ALE!

    1. Muszę zorganizować transport i wydać pewnie koło 15tys na całą operację (przybliżone liczby, nie wiem jeszcze konkretnie)
    2. Samochód co by nie mówić ma już 4 lata i spory przebieg i jakby nie patrzeć nie był używany przez araba do jazdy w piątki do meczetu
    3. Muszę zapłacić ubezpieczenie i zarejestrować go w PL. Cholera wie, czy czegoś sobie nie wymyślą celnicy, że nie spełnia norm EU...? Wydaje mi się jednak, że spełnia...
    4. Nie mogę go sprzedać przez rok od sprowadzenia

    Chciałbym poznać Waszą opinię jak takie auto będzie postrzegane w PL po kolejnym roku, czyli przebieg koło 200k pewnie i 5 lat na karku sprowadzone z dubajewa.

  2. #2
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Ja bym się nie zastanawiał. Dlaczego?

    Gdybym mógł samemu albo od rodziny ściągnąć tego typu, kilkuletnie auto z USA/Dubaju etc. to ściągnąłbym bez zastanowienia i nie kupował w Polsce samochodu w salonie...
    Ostatnio mój kolega stwierdził, że swoje aktualne Q7 (kupił nowe) zamieni za kilka lat na kilkuletnie Escalade z USA które ściągnie od rodziny...

    Dlaczego więc sam nie ściągam w ten sposób? Bo nie mam od kogo a od "obcych" nie chcę... Więc zostają nowe...

    Nawet za kilka lat Twoje QX70 powinno być jak najbardziej "sprzedawalne" a jeśli jesteś pierwszym właścicielem to będzie to wręcz rodzynek...

  3. #3
    Forumowy wyjadacz Avatar Kazik_R52
    Do??czy?
    Mar 2019
    Mieszka w
    IL
    Jeździ
    QX60
    Postów
    259
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 37 raz/y

    Domy?lnie

    jeśli jesteś pierwszym właścicielem, bez dzwona i przebieg będzie potwierdzony, to nawet opłacając koszty transportowe i tak nie stracisz, a auto będzie miało zalety, oczywiście rodzynek to przesada, bo zerknąłem na otomoto i na 5sztuk, aż 3 to salon Polska, z czego 2 są 5.0 i oba salon polska, prawdopodobnie 1 właściciel, przebiegi też mają mniejsze, myślę że nawet za rok z 200tyś km, cena wyjściowa będzie oscylowała ok. 100tyś. Więc sobie wszystko przelicz, za ile tam go możesz sprzedać + opłaty transportowe..

  4. #4
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Kazik_R52 Zobacz post
    oczywiście rodzynek to przesada, bo zerknąłem na otomoto i na 5sztuk, aż 3 to salon Polska, z czego 2 są 5.0 i oba salon polska, prawdopodobnie 1 właściciel
    Pisząc o rodzynku miałem na myśli sytuację za kilka lat, kiedy to samochód będzie miał 5-7 lat. Samochody 5-7 letnie często mają drugiego lub kolejnego właściciela...

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2017
    Mieszka w
    Dubai
    Jeździ
    QX70S,2015,Gray
    Postów
    36
    Podziękował
    18
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za Wasze opinie.

    Jestem 2 właścicielem. 1 jest mój znajomy Emiratczyk. Sprzedał mi samochód bo go wzięli w kamasze na rok do wojska Miał też scirocco do jazdy po mieście to sobie je zostawił. Samochód oczywiście serwisowany w Infiniti od początku. Mam na niego gwarancję na nielimitowane kilometry przez 5 lat

    Właśnie trochę szkoda mi byłoby samochód sprzedawać tutaj bo niestety wartość leci na maxa w dół...

    Trochę martwię się kwestią, że infiniti chce się wyprowadzić z Europy. Czy to nie wpłynie na ewentualny serwis?

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2017
    Mieszka w
    Dubai
    Jeździ
    QX70S,2015,Gray
    Postów
    36
    Podziękował
    18
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Czy wiecie może jak można sprawdzić różnicę pomiędzy wersją sprzedawaną na middle east a europejską? Znajomy kupił QX70 3.7 to była moim zdaniem robiona wersja na USA bo nawet kierunków pomarańczowych nie miał fabrycznie. Moje auto ma normale... Ale przyuważyłem, że nie mam przycisku "snow" a w Europie jest...

    Zastanawiam się, czy jak jest z blachą. Czy są jakieś gorsze zabezpieczenia na lakierze położone... Byłoby głupio po 1 zimie przerobić samochód na rat style

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28th-July-2016, 14:23
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12th-June-2016, 17:14
  3. Kto poleci wiarygodna firme posredniczaca w sprowadzeniu auta z USA
    By jaroLPU in forum Sklepy On-line INFINITI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16th-April-2014, 09:13
  4. FX 30 opinie
    By Mgh in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11th-December-2013, 11:30
  5. Fx 35 proszę o wasze sugestie i ocenę
    By Lukasz87 in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11th-December-2013, 09:02

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •