Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Automatyczny obieg powietrza

  1. #11
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    q50s 2.0T,2018, dynamic sunstone red
    Postów
    54
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? PawelInfi Zobacz post
    Tak to działa w Q50 w polifcie. Przerabiałem ten temat już wielokrotnie w naszych autach DEMO i w autach klientów i za cholerę z punktu serwisowego z tym nie da się nic zrobić.
    Paweł to oznacza, że funkcja ta nie działa czy też działa "w tle" a tylko dioda jest non-stop włączona?

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? dybowsm Zobacz post
    Paweł to oznacza, że funkcja ta nie działa czy też działa "w tle" a tylko dioda jest non-stop włączona?
    Jako ze jestem w podrozy urlopowej i mam czas na testy sprawdzilem dzialanie automatycznej cyrkulacji powietrza :
    po uaktywnieniu funkcji na ekranie klimy dioda na przycisku czasami gasnie , ale przez 75% czasu sie swieci
    gdy samochod sie nagrzeje na parkingu to zawsze klima startuje z cyrkulacja - co jest glupie bo powietrze na zewnatrz ma 30 C a w kabinie 50-60 C ...

    dlatego nigdy nie uzywam trybu auto . Nawiew na dol i srodek na 3-4 kreski i klima zawsze dziala tak jak tego oczekujemy .
    wyjatkiem jest chlodzenie nagrzanego samochodu : deaktywacja cyrkulacji guzikiem nawiew max i otwarte do polowy tylne szyby - gorace powietrze ucieka z kabiny

  3. #13
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Recyrkulacja powietrza jest sterowana na 3 sposoby:
    - manualnie;
    - poprzez tryb auto;
    - poprzez tryb auto + unikanie zapachów;

    1) Ma cztery "pozycje" pracy: full recirc, 20% fresh, 80% fresh i full fresh;
    2) Poniżej -1°C i gdy nawiew jest na szybę lub stopy aktywuje się pozycja 80% Fresh niezależnie od tego co ustawisz;
    3) Jesli chłodzisz i jest duża różnica między temp. zadaną, a aktualną w kabinie to tryb auto włączy full recyrkulacje lub 20% fresh do momentu, aż wnętrze się schłodzi (aż wiatrak zwolni do 1-3 w zal. od nasłonecznienia). Jeśli temperatura na zew. jest wyższa niż zadana to na ogół zostanie w poz. 20% fresh. Tak jest bardziej Eko. Stąd ciągle świecąca lampka.
    4) Jak tryb auto "zezwoli" na pozycję full fresh (chłodniejsze dni) to dopiero wtedy aktywuje się tryb wykrywania zapachów. Zaczyna on działać ok. 5 minut po aktywacji, przez ten czas jest full recirc.
    5) wykrywanie zapachów jest niedostępne gdy nawiew ustawisz na szybę lub temp. jest 0°C lub mniej (jeśli było wcześniej aktywne to się zdeaktywuje przy -2)
    6) Czułość samego czujnika smrodu można ustawić przy użyciu consult, ale z własnego doświadczenia zauważyłem, że w PL trzeba praktycznie wyjechać za miasto by puścił świeże powietrze. Czujnik reaguje na CO, NOx, i węglowodory więc zasadniczo bardziej na szkodliwe produkty spalania niż na zapachy z przysłowiowej fermy. Diesla bez dpf wykrywa bez pudła.
    Ostatnio edytowane przez wlaziu ; 19th-April-2020 o 17:09

  4. The Following 2 Users Say Thank You to wlaziu For This Useful Post:

    ArtPol74 (9th-September-2019), Maxx (9th-September-2019)

  5. #14
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Ale czy to wszystko jest w jakiś sposób sygnalizowane przez kontrolki, tzn jaką czynność w danym momencie wykonuje? Zainteresowałem się tematem i sprawdziłem u mnie w Range Rover i na auto też nie wiem co klima porabia ;-)

  6. #15
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Co klima robi sprawdzisz na ekranie klimy...
    Ale który tryb w danym momencie steruję recyrkulacją już nie. Widać tylko efekt pracy poprzez żółte lampki i które tryby są aktywowane (nie znaczy że w danym momencie sterują) . Można by powiedzieć że gdy jest za gorąco lub za zimno to klima przechodzi w coraz prostsze tryby pracy.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. dolot powietrza FX45
    By Borszowski in forum VK50VE - V8
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21st-October-2020, 07:28
  2. Filtr powietrza wentylacji foteli
    By baq in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8th-May-2018, 15:37
  3. 3.5H Filtr powietrza do Q50 HYBRID / 3.7
    By slepy62 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25th-April-2017, 18:39
  4. prostowni automatyczny ultimate speed
    By BAJZEL in forum Polecam
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12th-November-2012, 08:31
  5. Stillen - układ dolotowy powietrza
    By sirtrojan in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 13th-November-2010, 21:57

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •