Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Poka? wyniki od 31 do 33 z 33

Temat: QX70 diesel vs benzyna - ostateczne starcie

  1. #31
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? milkor Zobacz post
    Przejdź się kolego OloGt Cayenne 4.2 v8 w diesel, zmienisz zdanie
    Całkiem możliwe ale nie ma co porównywać do 3.0 Infi tam prawie drugie tyle mocy a moment miażdży



    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Nie ma to jak BUL-BUL czy też BÓL-BÓL Dziś puściłem V8 na decatach i prostej rurze 2,25', bez tłumików. Czy wy wiecie jak to pięknie brzmi? Jak stary amerykaniec, nie za głośno, fenomenalnie.
    Audio nie potrzebne , muzyka dla uszu

  2. #32
    Trochę już ogarniam Avatar ŁukiQX70
    Do??czy?
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    QX70S 5.0 2015, black
    Postów
    122
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? pansobiepan Zobacz post
    Ok półtora roku temu stałem przed podobnym dylematem tyle tylko, że dotyczył M-ki a nie FX-a.
    Przejechałem się po komisach w Wawie, usiadłem za sterami M37 i M30dS i stwierdziłem, że benzyna oczywiście fajniejsza dźwięk itd. ale diesel jakoś mocno nie odstawał. Najbardziej widoczną różnicą są moim zdaniem wibracje podczas postoju.
    Benzyna bez gazu byłaby dla mnie nieakceptowanie droga a gaz to jakaś tam inwestycja w nowe "nieznane" auto, przeglądy, częste tankowania ale i oszczędność pod warunkiem jednak, że nic się dodatkowo przez ten gaz nie zepsuje.

    Odnośnie spalania u mnie wychodzi trasa 8-9/100, miasto 11-13/100, natomiast ostatnio podczas wakacyjnego wyjazdu wypożyczyłem Citroena C3 Aircross 1.2 PureTech 110 KM - spalanie wychodziło w mieście ok 10l trasa rónież ok 10l a jeździłem bardzo spokojnie bo we Francji mandaty wysokie .

    Jeszcze na marginesie - co do pochodzenia silnika (Renault) - moje osobiste doświadczenia wskazują, że z tą marką nie jest tak źle pod względem usterek - miałem Lagunę II 2.0 dci królową lawet, męczoną głównie po Warszawie przez parę lat - 0 problemów, później zastąpiła ją Laguna III 2.0 dci (tu już trasa miasto 50/50) - też zero jakichkolwiek problemów przez ponad 2 lata, została w rodzinie i jest męczona na odcinkach 2-10 km i nic się nie dzieje. Mam nadzieję, że z 3.0 dci też nie będzie problemów (chociaż tutaj miasto to mniejszość, głównie trasy)

    Wiadomo, że każdy swoje chwali - najlepiej się przejechać i samemu się przekonać.
    Jak szukałem QX70 obejrzałem dwa 3,0 diesle ale jak odpaliłem na wolne obroty to na tyle telepało budą, że odeszła mi ochota przejażdżki już nie wspominając o kupnie.
    Szkoda, bo mam diesla w lancii thesis i liczyłem, że ten z infi będzie tak pięknie chodził jak w lusi i zaoszczędzę, ale jednak nie.

  3. #33
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Ologt Zobacz post
    Cytat Napisał lukasz32 Zobacz post
    Nie ma to jak BUL-BUL czy też BÓL-BÓL Dziś puściłem V8 na decatach i prostej rurze 2,25', bez tłumików. Czy wy wiecie jak to pięknie brzmi? Jak stary amerykaniec, nie za głośno, fenomenalnie.
    Audio nie potrzebne , muzyka dla uszu
    Niestety trzeba było przykręcić tłumik końcowy. Ale i tak w 95% przypadków jeżdżę z otwartymi oknami, jeśli nie pada. Ale to chyba większość z nas tak ma

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne w?tki

  1. 2.0T System START/STOP (benzyna /diesel)
    By Maxx in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31st-May-2018, 21:30
  2. Przekładnie kierownicze do FX II gen - różnice - (benzyna a diesel)
    By bobofruit in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20th-January-2016, 21:06
  3. G35 - ile pali? (benzyna i LPG)
    By lukasz32 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21st-April-2015, 10:06
  4. INFINITI FX - diesel czy benzyna
    By slepy62 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 5th-February-2011, 17:41

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •