Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: QX70 diesel vs benzyna - ostateczne starcie

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Nero
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    RC, było FXII
    Postów
    271
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie QX70 diesel vs benzyna - ostateczne starcie

    Witam wszystkich - zanim ewentualnie zostanę zalany wiadrem "pomyjów", że temat pojawiał się wielokrotnie to chciałbym nadmienić, że przefiltrowałem forum i poświęciłem kilka godzin na wyszukanie wszystkich tematów związanych z zaletami i wadami diesla i benzyny.

    Na forum jest wielu zwolenników diesla jak i benzyny, ale wiele postów (np. kolega SLEPY62) jest z roku 2012,2013 więc ma już swoje lata (nie mam na myśli nikogo urazić).
    Od tego czasu na forum pojawiło się z pewnością wielu nowych klubowiczów, którzy może podzielą się swoją opinią. Jeszcze chwilę temu byłem zdecydowany na QX70 w benzynie, ale dostrzegam także plusy diesla i minusy benzyny.

    Biorąc pod uwagę, że szukam auta po 2015 r. z przebiegiem do 100.000 tylko z Salonu PL, pokonując rocznie ok 30 tyś km:
    - diesli jest więcej na rynku wtórnym (w tym niektóre z przedłużoną gwarancją)
    - benzyna - docelowo tylko w opcji z LPG - które wg wielu forumowiczów nie jest bez wad - pozbywamy się także subwoofera z miejsca po dojazdówce,
    - koszty przeglądów diesel-benzyna (z lpg) podejrzewam, że będą identyczne
    - ogólnie V6 w benzynie brzmi bajecznie (może nie jak v8) ale v6 w dieslu chyba nie brzmi gorzej (nie miałem jeszcze szansy się przejechać)
    - niestety mój ostatni salonowy diesel (bmw f10) po 5 latach i 160tyś przebiegu "przekręcił się" silnik (koszt naprawy 90 tyś) dlatego boję się trochę diesli - ale jak przeczytałem wielokrotnie na forum INFINITY się nie psuje.

    Mam nadzieję, że pomożecie mi rozstrzygnąć ten spór DIESEL VS BENZYNA (z LPG)

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Nero Zobacz post
    INFINITY
    Kolego naucz się pisać bezbłędnie marę samochodu, który chcesz kupić

    Ja bym diesla odpuścił, chyba że dźwięk silnika, osiągi, charakter samochodu i radość z jazdy nie są dla ciebie ważne. V6 3.7 pięknie brzmi, wrzucić jakiś dolot, w wydechu co najmniej usunąć fabryczne katalizatory, wystroić. Dbać, zmieniać olej co 8ooo, często regulować gaz i powinno być świetne, bezawaryjne auto.

    I nie szukaj "po 2015" tylko po 2009 a w dobrym stanie.

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar pgkoci
    Do??czy?
    Apr 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    FX35, 2009, czarny; Honda Legend
    Postów
    296
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Jeżeli koszty paliwa i spalania nie są dla Ciebie wyznacznikiem to nie wiem nad czym się tu zastanawiasz...

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar butrym81
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    CIN
    Jeździ
    BYŁO:Infinicja fx35 /06, Jest FX30dS
    Postów
    345
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 12 raz/y

    Domy?lnie

    Hej. Szkoda życia na stanie przy nalewaku do gazu. 30tkm rocznie, 2500 na miesiac. Przy butli 42l masz jakieś 200-250km do przejechania. W miesiącu minimum 10 razy stacja LPG?

    Wysłane z mojego Moto Z3 Play przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Nero
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    RC, było FXII
    Postów
    271
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    lukas32, mój błąd, ale niezamierzony więc mam nadzieję, że fani marki wybaczą ;-)

    Miałem kilka lat temu przez moment ECLIPSE z V6 i do dziś pamiętam dźwięk silnika wkręcającego się na obroty ;-) Później same 2.0 z "milionami" turbin.
    Rocznik 2015 w górę dlatego, że leasing + wiek auta to max 8 lat więc stąd ten warunek. A wymian oleju co 8 tyś i regulacji co 10 tyś właśnie się boję - czasami śmigam 4-5 tyś km w miesiącu więc wizja serwisu co drugi miesiąc trochę słaba. Tak jak pisałem wcześniej w dieslach INFI dużo większy wybór (często jeszcze na gwarancji) - chociaż po tym co tym co przeżyłem z dieslem BMW powinienem się już wyleczyć ;-)

    Tak źle i tak niedobrze, ale chyba to ostatnia szansa w moim życiu żeby pośmigać "normalnym" autem bo motoryzacja zmierza w niewłaściwym kierunku (sam w domu mam też bmw f30 z silnikiem 3 cylindrowym, 1.5, które w mieście i tak pali 10l/100km)

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Nero
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    RC, było FXII
    Postów
    271
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Gorzej, że czasem moja dzienna trasa Bydgoszcz-Gdańsk-Kraków-Bydgoszcz to ponad 1300km autostradami więc tankowanie diesla z pełnego zbiornika tylko raz, tankowanie LPG 4 razy. ;-) W okresie marzec-wrzesień i tak śmigam po mieście moją Yamahą więc pozostają tylko trasy ;-) stąd dylematy...

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Nero Zobacz post
    Gorzej, że czasem moja dzienna trasa Bydgoszcz-Gdańsk-Kraków-Bydgoszcz to ponad 1300km autostradami więc tankowanie diesla z pełnego zbiornika tylko raz, tankowanie LPG 4 razy. ;-) W okresie marzec-wrzesień i tak śmigam po mieście moją Yamahą więc pozostają tylko trasy ;-) stąd dylematy...
    Jeśli to trasy to pewnie interwał zmiany oleju można nieco przekroczyć, ale i tak dla dobra motoru powyżej 12k bym sie nie odważył. Taki diesel spali Ci pewnie z 10 na trasie, 3,7 benzyny weźmie ze 12-13, gazu może 14 + benzyna litr. Ale gaz generuje dodatkowe koszty, serwis, czasem awaria. Kiedy zapakujesz tam butlę ponad 55L z podgiętym pływakiem to zrobisz na trasie ponad 400km. Tak może wybuchnąć .. chyba z polonezie z iskrzącą kopułką Ja na butli 55L robiłem max 440km. Trzeba sprawdzić czy nie wejdzie większa butla. Diesla bym nie brał bo to jakiś renault i też są przypadki remontu generalnego, chyba ze byłby po programie podnoszącym moc pod 300hp. Ten diesel ma tragiczne osiągi na poziomie civica (6) 1,6 125hp i dla mnie stanowiłby pójście na olbrzymi kompromis.

    W każdym razie odpowiedz sobie na pytanie czy różnica w wydatkach na paliwo na poziomie XXXzł rocznie stanowi dla Ciebie tak olbrzymi problem? Powiadają, że 3,7 po programie pali mniej o ~półtora litra, dlatego wróć do mojego pierwszego postu

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Nero
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    RC, było FXII
    Postów
    271
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Piszesz, że "dizel" szału nie robi, ale poczytałem kilka opinii na forum że motor 3,7 też szału nie ma... a jedyny słuszny to 5.0 ;-) Idąc tym tropem to zaraz skończę na jakimś HEMI w innej marce (oby nie) ;-)

  9. #9
    Dopiero dołączylem Avatar milkor
    Do??czy?
    Apr 2018
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    FX30d,volvo xc60, nissan QQ
    Postów
    32
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    kolego Nero, kilka miesięcy temu sam stałem przed podobnym dylematem, zmarnowałem kupę czasu na przekopywanie netu, for i yotube'ow. Co kierowca to inna opinia. Najważniejsze wg. mnie jest to czego oczekujesz od auta.
    Tanio w żadnym wariancie nie będzie, za to każdy będzie przykuwał uwagę innych bo za to odpowiada nadwozie, nie silnik.
    Samo S51 jest rewelacyjne choć nie bez wad, F10tka mogła trochę Cie rozpieścić łatwością obsługi bo tu jest trochę siermiężniej, pamiętaj że qx70 z 2019 roku został zaprojektowany w roku 2008
    Jestem z Torunia i mam kopciucha, bez problemu podjadę do Ciebie do bdg i pojeździsz moim, przynajmniej będziesz wiedział czy diesel jest hot or not
    pozdro!

  10. The Following 2 Users Say Thank You to milkor For This Useful Post:

    Hubert (3rd-January-2020), slepy62 (13th-November-2019)

  11. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Nero
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    RC, było FXII
    Postów
    271
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Masz rację, gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie ;-) mimo wszystko podłamałem się chwilowo po przeczytaniu postów odnośnie wycofania się marki, okrojenia sieci serwisu, aktualizacji map itd.... wydać 120-150 tyś na markę auta, która wycofuje się z Europy - trochę słabo... Dziękuję za propozycję, z pewnością skorzystam. Często śmigam przez Toruń do Stolicy więc z pewnością się odezwę wcześniej ;-)

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. 2.0T System START/STOP (benzyna /diesel)
    By Maxx in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31st-May-2018, 21:30
  2. Przekładnie kierownicze do FX II gen - różnice - (benzyna a diesel)
    By bobofruit in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20th-January-2016, 21:06
  3. G35 - ile pali? (benzyna i LPG)
    By lukasz32 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21st-April-2015, 10:06
  4. INFINITI FX - diesel czy benzyna
    By slepy62 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 5th-February-2011, 17:41

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •