Cześć!

Od dłuższego czasu w swojej eMce miałem problem z dziwnym hałasem, który słychać zarówno w środku auta jak i na zewnątrz. Właściwie nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo, ale nie powiem - trochę "ryło banie". Po tym jak, któraś osoba z kolei, jadąca ze mną jako pasażer zwróciła uwagę na ten dźwięk, postanowiłem w końcu wziąć się za to.
Po krótkim śledztwie namierzyłem sprawcę - okazało się, że ten upierdliwy dźwięk pochodzi z baku - a dokładnie z pompy paliwa.
Czy w waszych eMkach pompa paliwa cały czas pracuje głośno, na tyle, że po wyłączeniu radia wyraźnie ją słychać wewnątrz auta, nawet głośniej od pracy silnika? W serwisie Infiniti powiedzieli mi, że pompa pracuje normalnie, podaje właściwe ciśnienie i żeby po prostu jeździć bez obaw bo w każdym Infiniti tak jest. Mnie osobiście wydaje się, że jednak tak być nie powinno.

Załączam filmik z dźwiękiem.

Dodatkowo mam pytanie - jak wyciągnąć pompę z baku? Udało mi się zakupić taką pompę z innej eMki i chciałem podmienić, ale nie mogę wyciągnąć starej. Zdjąłem kanapę, odkręciłem metalową pokrywę, potem taką metalową zaślepkę na bodajże 8 śrub, następnie odczepiłem wtyczkę od elektroniki i odpiąłem przewód paliwowy. Po podniesieniu plastikowej pokrywki poodczepiałem wszystkie przewody paliwowe jakie dochodzą do pompy ale pompa ani drgnie. Są po bokach pompy jakieś sprężynki i >chyba< jakieś metalowe ramiona, które ją trzymają w konkretnej pozycji - ale nie wiem jak ją z tych ramion wydobyć. Czy może ktoś z Was wymieniał samodzielnie taką pompę w dieslu?

Dzięki za odpowiedzi!

https://youtu.be/Y2caGB-OGpw