Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Dwu etapowa korekta lakieru typu scratch shield

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Thomas82
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Poole
    Jeździ
    Q50s, 2.2D, 2017, Malbec Black
    Postów
    102
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie Dwu etapowa korekta lakieru typu scratch shield

    Witam,

    Wykorzystujac zblizajaca sie przerwe Swiateczna przymierzam sie do polozenia powloki ceramicznej na lakier.
    Wybor padl na Gtechniq - EXO wraz z Gtechniq Crystal Serum. Mam nadzieje na dlugotrwaly efekt, wyciagniecie ziarna, podbicie koloru i duza hydrofobowosc.
    Problem polega na ze nie mam doswiadczenia w robieniu korekty na lakierch z powloka scratch shield.
    Zamierzam przeprowadzic dwu etapowa korekte maszyna DA z pastami manzerna i padami tej samej firmy lube hexagonalnymi od chemical guys. Jestem ciekaw czy ktos z forumowiczow ma doswiadczenie z takim pracami na lakierach infiniti i czy jest cos na co trzeba zwrocic szczegolna uwage przy wyborze past, padow i ustawien maszyny zeby nie pogorszyc mikro rys i zawirowan na powloce scratch shield?
    Auto ma obecnie przebieg 38k mil a lakier jest w calkiem dobrym stanie i bez widocznych uszkodzen. Drobne rysy i zawirowania powstale na na myjniach automatycznych po uzytkowaniu przez pierwszego wlasciciela zwykle powinno sie latwo ususnac ale czytajac amerykanskie forum detailingowe dotyczace infiniti moze to nie byc wcale takie oczywiste i mozna narobic biedy na powloce scratch shield stad moje pytanie o wasze ewentualne doswiadczenia?



  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Thomas82
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Poole
    Jeździ
    Q50s, 2.2D, 2017, Malbec Black
    Postów
    102
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Po kilku dniach pracy robota nad polozeniem wspomnianych powlok skonczona.
    Juz po dekontaminacji lakieru okazalo sie ze na lakierze jest wiecej mikro rys niz sie spodziewalem, konieczne bylo uzycie twardych padow gabkowych i pasty mocno tnacej na wstepnym etapie.
    Pozniej zalowalem ze nie zdecydowalem sie na uzycie twardego pada welnianego co chyba przyspieszyloby prace ale balem sie ze moze okazac sie zbyt agresywny dla miekkiego lakieru, ktory rysuje sie od samego patrzenia. Tak czy inaczej calosc pracy z dekontaminacja lakieru, zrobieniem korekty, polozeniem powlok zajela mi jakies 25-27 godzin plus kilka godzin na wnetrze. Po aplikacji powlok auto stalo jeszcze przez blisko 2 doby pod dachem w celu zwiazania powloki na lakierze.

    Wynik koncowy:


    Pelen efekt prac mozna obejrzec pod tym linkiem:https://www.dropbox.com/sh/0q6ia4q1x361n7d/AACY1HwoJZkZqfETzkDwCCA7a?dl=0

    Na koniec moze jeszcze warto dodac ze lampy przednie i tylnie zostaly zabezpieczone polimerowym woskiem Fusso Coat.
    We wnetrzu do oczyszczenia kokpitu, gumowych uszczelek i plastikow uzylem Auto Finesse Imperial a jako impregnat dla tych elementow Gyeon Preserve, gumowe uszczelki zabezpieczylem Autoglym Vinyl & Rubber.
    Do pielegnacji skory od kilku lat uzywam preparatow od Furniture Clinic, moim zdniem obok produktow Colourlock sa najlepsze.
    Dywaniki i podloga zostaly zabepieczone przed brudem i wilgocia 303 Fabric Guard.
    Gdy zapach swiezo zabezpieczonej skory sie ulotni to wnetrze bedzie spryskiwane Signature Scent od Chemical Guys (stara nazwa 'Stripper').
    Od siebie dodam ze warto samemu szukac najlepszych produktow z ktorymi najlepiej nam sie pracuje i daja wizulanie najlpeszy efekt na naszych autach bo nie ma jednego uniwersalnego zestawu dla wszystkich aut, lakierow i wnetrz
    Ostatnio edytowane przez Thomas82 ; 21st-January-2020 o 15:16

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Powiedz mi czy mierzyłeś grubość lakieru przed tarciem, żeby gdzies nie przetrzeć, i ile $ kosztowały wszystkie materiały (prócz maszyny)? Czy miałeś ubytki (od kamyków) i czy jakoś je uzupełniałeś? Glinka jakaś specjalna była czy pierwsza lepasza? pozdrawiam

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Thomas82
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Poole
    Jeździ
    Q50s, 2.2D, 2017, Malbec Black
    Postów
    102
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Powiedz mi czy mierzyłeś grubość lakieru przed tarciem, żeby gdzies nie przetrzeć - mierzylem grubosc lakieru kilka miesiecy temu jak odbieralem auto i lakier jest fabryczny o grubosci 85-130μm, nie bylo strachu, poza tym uzylem maszyny DA zamiast rotacyjnej bo wiedzialem ze beda przynajmniej 2 etapy a taka maszyna to trzeba sie bardzo postarac zeby uszkodzic lakier, zwlaszcza ze pasty menzerny ciezko jest do konca wypracowac, nawet jesli bys chcial.
    Ile $ kosztowały wszystkie materiały- ciezko oszcowac bo detailingiem hobbystycznie zajmuje sie od lat wiec wiekszosc produktow zawsze mam i to w kilku wersjach, wiadomo najdrozsze sa powloki i maszyna, wtym przypadku musialem kupic powloki na lakier czyli jakies 800zl, pozostale produkty mialem, ale pewnie calkowity koszt srodkow to jakies 2500zl - 3500zl bo do polozenia ceramiki trzeba srodkow do dekontaminacji, czyli usuwanie smoly, opilkow metali, owadow i wszystkiego innego co gromadzi sie na lakierze, dodatkowo potrzebna jest myjka cisnieniowa wraz z pianownica plus aktywna piana, szampon, rekawice welniane, reczniki do osuszania, ogolnie jest to temat rzeka, takie rzeczy zwykle zbiera sie latami i poprzez praktyke wybiera najlepsze.
    Czy miałeś ubytki (od kamyków) i czy jakoś je uzupełniałeś
    - po dekontaminacji okazalo sie za jest troche odpryskow na masce, na szczescie niczego powaznego, sam jednak nie nie bawie sie w robienie wypelnien czy zaprawek bo brakuje mi wiedzy praktycznej na ten temat, fajne jest to ze 3 warstwy powloki pokryly na masce wszystko to czego nie udalo mi sie usunac maszyna, nie jest to idealne rozwiazanie ale jak dla mnie bardziej niz wystarczajace, autentycznie teraz ciezko znalezc na masce ze gdzies byly odpryski od kamieni.
    Glinka jakaś specjalna była czy pierwsza lepasza - na japonskich lakierach w przeszlosci uzywalem tylko miekkiej glinki od Auto Finesse, ale od jakiegos czasu uzywam recznikow glinkowych, wygodniejsze, duzo szybsze i bezpieczniejsze dla lakieru, tradycyjnej glinki uzywam juz tylko do felg.

  5. Dzięki Thomas82 za powyższy Post:

    lukasz32 (1st-January-2020)

  6. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Thomas82
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Poole
    Jeździ
    Q50s, 2.2D, 2017, Malbec Black
    Postów
    102
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Pierwsze mycie od czasu polozenia powlok Gtechniq.
    Jak wiadomo czarny lakier wyglada dobrze chwile po umyciu a przez wiekszosc czasu wyglada jak na zdjeciach ponizej, zwlaszcza o tej porze roku.
    Bylem ciekaw jak latwe bedzie mycie lakieru na ktorym lezy wierzchnia powloka Exo v4 ktorej celem jest nadanie szklistosci, hydrofobosci i podbicia barwy lakieru.
    Efekt jest bardziej niz zadowalajacy. Aktywna piana z trudem utrzymywala sie na lakierze i to pomimo tego ze w pianownicy zrobilem roztwor o 50% mocniejszy. Do mycia uzylem aktywnej piany Chemical Guys Honeydew Snow, pozniej tradycyjne mycie na 2 wiadra z szamponem Swissvax Lavish i welnianymi rekawicami. Korcilo mnie zeby sprobowac mycia swiezo dostarczona waflowa gabka Dodo Supernatural ale stwierdzilem ze ta zostanie przetestowana na aucie zony
    Pozniej osuszenie to juz szybka robota, genialny okazal sie recznik Gyeon Q2M silk. To jest produkt ktory polecam kazdemu, bez wzgledu czy bawi sie w detailing czy zwykle mycie pod domem. Dla mnie to produkt ktory trzeba miec. Dwoma ruchami zdjalem 95% wody z dachu az po zderzak a pozniej jeszcze sciagnal wode z kilku innych paneli. Bije na glowe wszystkie reczniki waflowe jakich dotad uzywalem.
    Teraz zobaczymy jak bedzie z zywotnoscia obu powlok. Po cichu licze na 18-cy do maksymalnie 24-cy w przypadku powloki bazowej ale czas pokaze jak bedzie.

    20200208_143203.jpg

    20200208_143116.jpg

    20200208_151249.jpg

    20200210_162422.jpg

    20200210_102431.jpg

    20200210_102358.jpg

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Thomas82
    Do??czy?
    Oct 2019
    Mieszka w
    Poole
    Jeździ
    Q50s, 2.2D, 2017, Malbec Black
    Postów
    102
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    To juz prawie 2 lata od polozenia powlok Gtechniq - EXO wraz z Gtechniq Crystal Serum i moge powiedziec ze od 2-3 miesiecy powloki calkowicie padly. Przez ten okres auto kilka razy bylo po umyciu odswiezane quick detailerami badz powloka na mokro w celu sprawdzenia co da lepszy efekt. Ostatnimi czasy jeszcze zanim powloki wlasciwe padly kupilem w ramach testu Meguiars hybrid ceramic wax i powiem ze jesli chodzi o cala moja przygode z detailingiem to nigdy nie mialem gorszego produktu i najgorzej wydane pieniadze na kosmetyk samochodowy. Ta pseudo ceramiczna powloka absolutnie niczego nie robi, niczego nie zabezpiecza, niczego nie podbija, nie daje poslizgu, kropelkowania, itd... bardzo nieudany produkt takze przestrzegam przed zakupem. Same powloki Gtechniq wytrzymaly jakies 18-20 miesiecy co moim zdaniem jest wynikiem wiecej niz dobrym.
    Mega slaby produkt:
    20211121_140730.jpg

  8. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Thomas82 Zobacz post
    To juz prawie 2 lata od polozenia powlok Gtechniq - EXO wraz z Gtechniq Crystal Serum i moge powiedziec ze od 2-3 miesiecy powloki calkowicie padly. Przez ten okres auto kilka razy bylo po umyciu odswiezane quick detailerami badz powloka na mokro w celu sprawdzenia co da lepszy efekt. Ostatnimi czasy jeszcze zanim powloki wlasciwe padly kupilem w ramach testu Meguiars hybrid ceramic wax i powiem ze jesli chodzi o cala moja przygode z detailingiem to nigdy nie mialem gorszego produktu i najgorzej wydane pieniadze na kosmetyk samochodowy. Ta pseudo ceramiczna powloka absolutnie niczego nie robi, niczego nie zabezpiecza, niczego nie podbija, nie daje poslizgu, kropelkowania, itd... bardzo nieudany produkt takze przestrzegam przed zakupem. Same powloki Gtechniq wytrzymaly jakies 18-20 miesiecy co moim zdaniem jest wynikiem wiecej niz dobrym.
    Mega slaby produkt:
    20211121_140730.jpg
    Świetny opis


    Thomas powiedz mi jedną rzecz. Mycie pianą aktywną nie przypadło mi do gustu. Wolę myć ręcznie mikrofibrą, wstępnie obmywam myjką ciśnieniową. Po pianie często zostaje mi brud. Jeśli coś się porysuje to robie polerkę mechaniczną, nie ma problemu, lubię to.

    Czy powłoki które testowałeś wytrzymają (i jak długo) przy myciu mikrofibrą (gąbka, szampon)?

    Pytanie pomocnicze - czy zawsze myjesz swój samochód pianą i jakich narzędzi używasz (pianownica, myjka, szampon)?

    Pozdrawiam.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  9. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Wtrącę swoje 3 grosze ...
    zachęcam do przetestowania pasty polerskiej CarPro Essence Plus ( nie tnaca ) która oprócz polerowania pozostawia po sobie powłoke kwarcowa i dodatkowo preparatu Reload ( odnawia/wzmacnia powłoki kwarcowe)
    zalety : bardzo łatwa aplikacja i nie da się sp...yć docierania powłoki , trzyma minimum rok
    raz w roku full serwis : detailingowe mycie ręczne + polerka essence + aplikacja reload + aplikacja liquid shield ( podbija hydrofobowość)
    mycie ręczne 1 max 2 razy w roku , na myjni bezdotykowej myjka , piana , myjka , płukanie woskowanie nabłyszczanie
    po bezdotykowej taki mikro pyłek zawsze pozostanie i trzeba z tym żyć

  10. #9
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Świetny opis


    Thomas powiedz mi jedną rzecz. Mycie pianą aktywną nie przypadło mi do gustu. Wolę myć ręcznie mikrofibrą, wstępnie obmywam myjką ciśnieniową. Po pianie często zostaje mi brud. Jeśli coś się porysuje to robie polerkę mechaniczną, nie ma problemu, lubię to.

    Czy powłoki które testowałeś wytrzymają (i jak długo) przy myciu mikrofibrą (gąbka, szampon)?

    Pytanie pomocnicze - czy zawsze myjesz swój samochód pianą i jakich narzędzi używasz (pianownica, myjka, szampon)?

    Pozdrawiam.
    Coś jest nie tak Łukasz... przynajmniej wg. tego jak mnie uczono.
    Piana aktywna nie służy do mycia auta - tylko / narusza strukturę / usuwa z auta powłoki np. woskowe, polimerowe, olejowe itp... przed myciem właściwym.

    Ogólnie jeżeli chcesz oczyścić lakier/ przygotować do położenia jakieś powłoki np. politura + wosk to:
    1. spłukanie wodą kurzu, błota itp...
    2. piana aktywna (pozostawić na kilka minut)
    3. spłukanie wodą
    4. mycie szamponem agresywnym (używam rękawic z "pluszowej mikrofibry", jezeli dolne partie zawalone smołą to gąbką scrab)
    5. spłukanie wodą
    6. glinkowanie

    W wypadku auta zawoskowanego, "codzienne" mycie to:
    1. spłukanie wodą kurzu, błota itp
    2. mycie szamponem łagodnym, najlepiej "woskującym" (odświeżającym/ uzupełniającym powłokę woskową, rękawica jak wyżej)
    3. osuszenie
    4. jak powłoka woskowa ma kilkadziesiąt dni / kilka miesięcy to dodatkowo quik detailer lub quik wax

    Używam serii Meguiar's Ultimate (na bazie polimerów, bez wosków naturalnych) i woskuję auto przeciętnie co 4-6 miesięcy (zależy od pory roku)
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 21st-November-2021 o 22:33
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  11. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Coś jest nie tak Łukasz... przynajmniej wg. tego jak mnie uczono.
    Piana aktywna nie służy do mycia auta - tylko / narusza strukturę / usuwa z auta powłoki np. woskowe, polimerowe, olejowe itp... przed myciem właściwym.

    Ogólnie jeżeli chcesz oczyścić lakier/ przygotować do położenia jakieś powłoki np. politura + wosk to:
    1. spłukanie wodą kurzu, błota itp...
    2. piana aktywna (pozostawić na kilka minut)
    3. spłukanie wodą
    4. mycie szamponem agresywnym (używam rękawic z "pluszowej mikrofibry", jezeli dolne partie zawalone smołą to gąbką scrab)
    5. spłukanie wodą
    6. glinkowanie

    W wypadku auta zawoskowanego, "codzienne" mycie to:
    1. spłukanie wodą kurzu, błota itp
    2. mycie szamponem łagodnym, najlepiej "woskującym" (odświeżającym/ uzupełniającym powłokę woskową, rękawica jak wyżej)
    3. osuszenie
    4. jak powłoka woskowa ma kilkadziesiąt dni / kilka miesięcy to dodatkowo quik detailer lub quik wax

    Używam serii Meguiar's Ultimate (na bazie polimerów, bez wosków naturalnych) i woskuję auto przeciętnie co 4-6 miesięcy (zależy od pory roku)

    Dziękuję. Generalnie nie jestem specem od mycia, szybko się zniechęcam, nie lubię za często myć FXa bo jest wielki,ma ciemny lakier i duzo pracy przy tym. Kupiłem pianownicę z myślą mycia, i faktycznie zdawało to egzamin przy niewielkich zabrudzeniach ale nie lubię myć pianą, lubię "macanko" czyli mycie ręczne

    Czy po powłoce kwarcowej mogę myć delikatnie ręcznie i ile mi ona wytrzyma jeśli będę mył np raz na 2-3 tygodnie? Jeżdżę autem pewnie raz na tydzień max 2 i brudzi się tylko od deszczu.

    Jak to jest z woskiem, bo samemu mi trudno wydedukować, ile myć j.w. wytrzymuje wosk? Używam ostatnio Soft99 Dark & Black Wax. Mnie się wydaje że jedno mycie i już go nie ma.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Przestrzegam przed żarówkami LED tego typu
    By bobofruit in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13th-July-2020, 16:02
  2. Zabezpieczenie lakieru
    By tomwojko in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14th-September-2014, 01:41
  3. Jaki zestaw do Lakieru
    By dexsterek in forum Infiniti w kąpieli
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13th-September-2013, 00:15
  4. Lakier Infiniti scratch shield - prospekty
    By Kozlov in forum Zewnetrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 8th-July-2013, 23:15
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13th-January-2013, 12:09

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •