Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka? wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: System inTouch i przypomnienia o potrzebie serwisowania

  1. #21
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? premilka Zobacz post
    Docieranie wg instrukcji to jazda w pełnym przedziale obrotów i prędkości a więc nie sądzę żeby jazda na pół gwizdka specjalnie służyła późniejszej eksploatacji.
    Nieprawda - wyraźnie piszą o tym, że w niepełnym zakresie obrotów.
    Co do Astry - nie wiesz jak była traktowana przez pierwsze kilometry - spora szansa, że dobrze, bo nowe samochody w Policji zazwyczaj pełnią funkcję reprezentacyjną i robią różnego rodzaju eskorty (w tym honorowe) na początku, więc ciężko nie mają.

    Cytat Napisa? butrym81 Zobacz post
    Prawie zawsze takie auto testowe jest droższe niż podstawowa jego wersja, dość dobrze wyposażone no i co ważne zawsze jest zarejestrowane i można po wpłacie zabierać się do domu nowym autem a nie dopiero po 12-15tyg.
    W żadnym przypadku dla mnie nie byłoby to nowe auto Jak wywala się tyle kasy na samochód to się (w moim rozumieniu) nie bierze tego co jest na składzie tylko konfiguruje się dokładnie tak jak się chce (łącznie z kolorem, wzorem felg i innymi pierdołami). W innym przypadku lepiej już kupić 2-3 latka za znacznie mniejsze pieniądze niż płacić za sprzęt używany prawie tyle co za nowy

  2. #22
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Jeszcze nie tak dawno w przypadku Infiniti nie było doposażania Jak kupiłem swoją M37s jako 1,5 roczny samochód z przebiegiem 39 tkm - samochód był w parku prasowym. Wersja Sport - najwyższa opcja wyposażenia, kolor czarny - więc nawet jako nowy też wybrałbym tę wersję. Zapłaciłem 180.000 zamiast 284.000, czyli 63% wartości. Miałem kilka plastików porysowanych (np. ten w bagażniku), które wymieniłem na nowe - kosztowało mnie to może 600 zł.

  3. #23
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? piore_w_rzece Zobacz post
    Nieprawda - wyraźnie piszą o tym, że w niepełnym zakresie obrotów.
    WOW - to chyba czytamy inne instrukcje, nie chce mi się cytować wersji angielskiej (bo polska mnie opuściła razem z FX'em), ale jak pamiętam od kilkunastu już lat w wypadku aut z fabrycznie docieranymi silnikami, zapisy są takie jak to opisał premilka

    Cytat Napisa? premilka Zobacz post
    Docieranie wg instrukcji to jazda w pełnym przedziale obrotów (mój dop. czyli w zakresie zielonym) i prędkości a więc nie sądzę żeby jazda na pół gwizdka specjalnie służyła późniejszej eksploatacji.
    Tak od siebie dodam - czym innym jest "pałowanie" a czym innym jazda w pełnym zakresie obrotów

    Nie jest zalecane ewidentnie:
    - jazda na maksymalnych obrotach / maksymalnej prędkości (pomarańczowy/czerwony zakres obr.)
    - jazda na zbyt niskich obrotach vs. prędkość (dotyczy M/T)
    - jednostajna jazda w dłuższym okresie czasu / na dłuższych trasach (np. przejazdy autostradowe), w tym wypadku często jest zalecenie żeby co jakiś czas przyśpieszać i zwalniać lub zmieniać prędkość...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 31st-October-2016 o 14:02
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #24
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    WOW - to chyba czytamy inne instrukcje, nie chce mi się cytować wersji angielskiej (bo polska mnie opuściła razem z FX'em), ale jak pamiętam od kilkunastu już lat w wypadku aut z fabrycznie docieranymi silnikami, zapisy są takie jak to opisał premilka

    Widocznie mamy inne instrukcje - w mojej polskiej jest jak byk: "Nie pozwalaj by silnik przekraczał 4000 rpm" (strona 5-2)...
    W fabryce docierane są tylko silniki wyczynowe, zwykłych się nie opłaca docierać bo to długotrwały i kosztowny proces. W zwykłych samochodach silniki są najwyżej po kontroli którą można nazwać wstępnym docieraniem.

  5. #25
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Kamieniec Wrocławski
    Jeździ
    Q-50 Hybryda; BMW 525 ti 1991; srebrno-ołowiany. Opel Mokka 2016 - kawowy
    Postów
    26
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    butrym81

    Trochę późna uwaga, ale istotna. Dealer musi wystawić kwita, że auto nie jest obłożone bankowo. Bo nagle komornik może przyjść i prawie nowe auto odebrać.

  6. #26
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Małe ostrzeżenie i pytanie, może ktoś ma jakiś pomysł.

    Po odebraniu autka ustawiłem sobie alert w aplikacji "Uwagi dot. przeglądu" na 20tys. km dla oleju i filtru oleju i 30tys. km dla opon. Od ok. 2 tygodni przy odpalaniu autka pojawiają mi się dwa alerty, których nie mogę się pozbyć. I to przy przebiegu 12tys. km.

    Za??cznik 5890Za??cznik 5889

    Zresetowałem więc ustawienia tej aplikacji "Uwagi dot. przeglądu" i w "Ustawienia -> Miernik -> Potrzeba serwisowania" (nie rozumiem czemu są dwa różne miejsca do ustawienia tych przypomnień). Wpisywałem duże wartości typu 30tys. km (maksimum), wpisywałem 0, wyłączałem przypomnienia, przywróciłem ustawienia fabryczne aplikacji i nadal to samo. Generalnie zrobiłem reset ustawień (Factory Reset) i nadal widzę te alerty.

    Ktoś ma pomysł jak pozbyć się tego kurestwa, które niesamowicie mnie drażni ?
    U mnie na gwarancji wymienili stację nawigacji i po 12 tys. km mam j.w. Oczywiście nie reaguje to to na ustawienia w menu "Miernik" -> "Serwis" i w appce "Maintenance note" oraz na wszelakie resety do ustawień fabrycznych.
    Zostaje tylko ASO, czy jest jakaś magiczna opcja, której nie mogę się doszukać.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne w?tki

  1. InTouch Sevices
    By Arek in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 4th-February-2019, 18:24
  2. Q50 InTouch
    By Tomekk in forum Audio, Nawigacja & Elektornika
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 29th-October-2017, 21:43
  3. Performance Grip Exhaust system
    By SevaNY in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29th-July-2016, 14:48
  4. Najnowsza wersja aplikacji Infiniti InTouch wiesza się
    By misiektoja in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12th-May-2015, 22:43
  5. [M30d] System AFS w M30d
    By janp in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21st-April-2013, 22:06

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •