PDA

Zobacz pe?n? wersj? : M30d Alarm samoczynnie sie włącza



meloniasty88
24th-April-2021, 17:53
Witam.
Kupiłem auto od kolegi z forum ale nie chce nękać go telefonami (pozdrawiam Docenta :), więc kieruje pytanie do Was. Auto mam 3 tydzień i wczoraj po raz pierwszy załączył mi się alarm, dziś już 3 krotnie. Generalnie zrobiło się dużo cieplej i auto póki co nie stoi w garażu. Co może być przyczyną? Po zamknięciu wszystkie drzwi się zamykają, żadnych błędów w komputerze, żadna mucha nie lata po aucie,kable tylnej klapy sprawdzone,żadnych przetarć. Rozebrałem piloty, wyczyściłem styki. Rozbroilem alarm przyciskiem na podsufitce ale po dwóch godzinach znów zaczął wyć. Jakies pomysły panowie?

wlaziu
25th-April-2021, 17:48
Wywalić bezpiecznik od alarmu i żyć dalej :). Zamknij auto, poczekaj minutę, aż się uzbroii i pobujaj autem, poruszaj drzwi w miejscu czujnika otwarcia drzwi, podociskaj klapę bagażnika i maskę. Ew. Sprawdź czy klemy nie zaśniedziałe/aku dobry.

meloniasty88
25th-April-2021, 21:55
Wlaziu wiesz który to bezpiecznik?

docent
25th-April-2021, 23:17
@meloniasty88
Ponieważ zostałem wywołany do tablicy, przyznam że nic takiego mi się nie przytrafiło.
Obstawiam spadek napięcia na aku. Nie wiem czy Ci przekazywałem, ale swoje "zabawki" ładowałem, niezależnie od użytkowania, raz na dwa tygodnie, przez całą noc. Czasami nawet noc nie wystarczała do pełnego naładowania, co widziałem na "inteligentnej" ładowarce. Infiniti tak mają, że lubią pożerać prąd w czasie postoju.

wlaziu
25th-April-2021, 23:44
No ten od klaksonu :), druga opcja to odpiąć kostkę od czujnika zamknięcia maski.
Jesli chcesz wyłączyć alarm po bożemu to Consult.