PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Olej w automatycznej skrzyni biegów



peter1811
3rd-May-2021, 11:50
Jak z tym olejem w skrzyni biegów? Wymieniać czy nie wymieniać? Rozmawiałem ze znajomym o automatycznych skrzyniach biegów i on twierdzi, że oleju w skrzyni biegów się nie wymienia. Oczywiście jeśli nic podejrzanego w skrzyni się nie dzieje.

wlaziu
3rd-May-2021, 12:40
Jedni wymieniają, inni nie. Najlepiej jak weźmiesz próbkę oleju ze skrzyni i próbkę nowego, dasz na laboratorium i porównasz, wtedy masz pewność czy wymieniać, czy nie.

Gdanio
3rd-May-2021, 12:49
Wymienia się ! Są dwa sposoby wymiany statycznie i dynamicznie dla ciebie lepsza będzie statyczna. Są na forum posty bo było to wałkowane parę razy musisz poszukać. Miłej lektury

sirtrojan
3rd-May-2021, 13:31
Skrzynia pracuje i komponenty się zużywają. Wszystkie produkty tego zużycia krążą w oleju albo są na filtrze finalnie go zapychając. Jak się zacznie coś dziać ze skrzynia to już jest za późno. Sterowanie skrzyni automatycznej/ mechatronika/ jest dosyć delikatna w środku a może nie tyle delikatna co precyzyjna.
konkluzja jest taka - wymieniać olej :)

ŁukiQX70
3rd-May-2021, 20:02
A gdzie jechać na wymianę do pewnego majstra, a nie partacza ?
Nie chciałbym powtórzyć błędu jaki mi zrobili w mojej thesis .
Olej skrzyniowy zmienia objętość ze wzrostem temperatury, wiec kiedy podjadę gorącą furą i spuszczą olej gorący to zejdzie więcej gorącego niż zimnego . Tak więc jak trafię na partacza to wleje zimnego tyle ile zejdzie ciepłego. Kiedy się rozgrzeje to będziecie za dużo i rozwali skrzynie .

sirtrojan
3rd-May-2021, 20:29
który rejon Wawy?

Gdanio
3rd-May-2021, 20:40
A gdzie jechać na wymianę do pewnego majstra, a nie partacza ?
Nie chciałbym powtórzyć błędu jaki mi zrobili w mojej thesis .
Olej skrzyniowy zmienia objętość ze wzrostem temperatury, wiec kiedy podjadę gorącą furą i spuszczą olej gorący to zejdzie więcej gorącego niż zimnego . Tak więc jak trafię na partacza to wleje zimnego tyle ile zejdzie ciepłego. Kiedy się rozgrzeje to będziecie za dużo i rozwali skrzynie .

Olej w skrzyni sprawdza się na gorącym silniku.

ŁukiQX70
3rd-May-2021, 22:04
Rejon nie ważny, ważne aby w Warszawie.
A to że olej sprawdzą się przy rozgrzanym to wiadomo . Z reguły przy dwóch wartościach temperatury , przy 35 i 75 stopniach oleju w skrzyni , a nie silniku .

sirtrojan
3rd-May-2021, 23:51
zrobia ci olej w Józefowe, na Okęciu i na Połczyńskiej i to nie janusze mechaniki tylko warsztaty specjalizujące sie w skrzyniach.

ŁukiQX70
4th-May-2021, 22:36
Znam Józefów, kolega tam remontował skrzynie w alfie 159 i wracając do domu skrzynia po remoncie biegów nie zrzucała. Tak więc mieszane uczucia ;)
Podjadę tam, zobaczę co powiedzą.
Ktoś tam wymieniaj w FXjach lub QXach ?