PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Fx 37 uszkodzony silnik POMOCY



mapmen
7th-May-2021, 21:45
Witam
Niestety mój fx dziś wyzionął ducha
Najprawdopodobniej panewka. Mój błąd nie sprawdziłem stanu oleju od dłuższego czasu i niestety zapłacę wysoką cene
Mam do was pytanie jakie koszty remontu
Ktos mógłby podjąć się naprawy
Niestety w Koszalinie nikt mi tego nie ogarnie
A chcę żeby było to dobrze zrobione
W najgorszym wypadku sprzedaż uszkodzonego

Gdanio
7th-May-2021, 21:50
Warszawa Coobcio garage koszt około 14 tyś.

libros55
8th-May-2021, 09:20
Wielka szkoda ale przyznaj sie jak dlugo nie wymieniales oleju i jaki masz przebieg. To dobre silniki wiec powinno byc ich troche na sprzedaz. Moze lepiej kupic uzywke i tylko przelozyc?

mapmen
8th-May-2021, 09:29
12 tys kilometrów temu był wymieniany w serwisie
Mój błąd że nie sprawdzałem stanu zjadł 3litry oleju

lukasz32
8th-May-2021, 09:57
zjadł 3litry oleju To silnik był żyleta :) W japońcach nie sprawdzać oleju to kolega odważny. Zapytaj np kolegi tiger456 bo remonty robią też inne osoby, on Ci doradzi.

mapmen
8th-May-2021, 10:35
Tak moja głupota od nowości nim jeździłem praca dom i zawsze od serwisu do serwisu było ok
I się przeliczyłem

Maxx
8th-May-2021, 20:19
To dobre silniki ...

Polemizowałbym , i mówię to jako uzytkownik 3.7
Silniki sa fajne mają niezłe osiągi ale nader często ktoś szuka warsztatu który zreanimuje ten dobry silnik
są bezawaryjne tylko jak uzytkownik sie z nim "myzia" emerycką jazdą :) i wymienia olej 2x częściej niz interwał przegladów
te silniki generuja bardzo wysoką temperature co prowadzi do "zapiekania " pierścieni na tłokach co skutkuje braniem oleju , a brak kontroli stanu oleju prowadzi do opisanych w tym temacie problemów
Dopiero w silnikach z 2013 zaczęto montować prawidłowe ( wzmocnione) uszczelki magistrali olejowej

mapmen
8th-May-2021, 20:34
Najgorsze jest to że sam nie wiem czy na 100% panewka
U mnie w mieścinie mechaników dobrych jak na lekarstwo
Odkrecilem dziś filtr oleju jutro go rozetne zobaczę co dzieje się w środku czy będą jakieś opilki
Logistcznie też jest problem bo muszę auto ciągnąć w Polskę
Nic tylko ryczeć

Maxx
8th-May-2021, 21:24
Nie odbierz tego źle ale z takim poziomem oleju ( ok 2.5-3l ) w układzie to chyba na panewkach się nie skończy zwłaszcza gdy jak to okresliłeś "wyzionął ducha"
nawet z pełnym stanem oleju te silniki sprzed 2013 były narażone na pękanie papierowych uszczelek magistarali olejowej i silnik pozbawiony właściwego smarowania po cichu się zacierał . Panewki mogą być uszkodzone na długo przed tym jak silnik stanie , na pewnym etapie mozna usłyszeć charakterystyczny dźwięk
Napisz SMS do Coobcia , czasem ma wręcz gotowe zrobione silniki . Jeśli będziesz chciał jednak zachować swój to zrób sobie jakiś tuning daj lekkie tłoki wiseco 96mm ( ale to łączny koszt w okolicach 20tys ) . konieczne jest powiększenie pojemnosci układu olejowego do 6,5 l ( chłodnica oleju lub miska Greddy lub "spacer" czyli dystans do miski i koniecznie do smoka to dobre przy szybkiej jeżdzie na zakretach bo smok jest głebiej zanurzony w oleju i mniejsze ryzyko ze pompa zassie powietrze )

Nie oddawaj byle komu do naprawy ! Coobcio tanio kupił V8 które wczesniej przeszło 2-3 remonty i za kazdym razem była wtopa
Przy rozbiórce okazało się ze np. podpory wału druciarze wbijali młotkiem jak nie wchodziły . Znam też przypadek gdy po remoncie silnika 3.5 z tyłu jest "zasłona dymna" tak bierze olej

Maxx
9th-May-2021, 10:20
https://www.youtube.com/watch?v=l074B_3RzRs
32m 20sek , Jagodowy opowiada jak zetki jechały na zlot

lukasz32
9th-May-2021, 10:37
https://www.youtube.com/watch?v=l074B_3RzRs
32m 20sek , Jagodowy opowiada jak zetki jechały na zlot


No to Ci powiem, że ciekawa informacja.

sirtrojan
9th-May-2021, 15:43
Maxx nie ufaj wszystkiemu co słyszysz na YT ;)

Aby był ciekawy kontent musi być dramaturgia którą buduje się strasząc ludzi różnymi historyjkami.

Maxx
9th-May-2021, 16:54
Maxx nie ufaj wszystkiemu co słyszysz na YT ;)

Aby był ciekawy kontent musi być dramaturgia którą buduje się strasząc ludzi różnymi historyjkami.

Nie żebym Cie straszył Sir :) , ale gadaj mi tu co jest z tymi panewkami
1537115372

sirtrojan
9th-May-2021, 17:53
Troszkę przytarte. Nawet się mocno nie odbarwiły :)
to z twojego?

Maxx
9th-May-2021, 21:14
44tys przebiegu , wymiany oleju:
10t km , 17t km , 23t km ,32t km (zaraz po zakupie) , 33t km , 40t km - brak zaniedbań serwisowych i wg ASO auto w pełni sprawne
pzy zmianie świec wyszła słabsza kompresja dla 2 cylindrów ( 12,5-13) zatem był pretekst by wykonać tuning: kute tłoki , wałki itd a tu taka niespodzianka z panewkami . O pierścieniach tłokowych zapieczonych "na dębowo" nie wspomnę
Teraz Kuba wprowadzi szereg poprawek aby zetka była sportowym autem
Zatem różowo nie jest z silnikami nissana ... albo "emeryt po bułki" i będzie bezawaryjnie ( ale do tego wystarczy Dacia )
Chyba nie do tego zaprojektowano 370z ?

mapmen
10th-May-2021, 15:23
Miałem w użytkowaniu 350z FX 35 z370
I teraz ostatni fx37 nigdy nie było problemu
Ale 370z też ciągnął olej.
Nie nauczyłem się na błędach i teraz pokutuje
Najchętniej sprzedał bym uszkodzonego
Jak myślicie jaką cenę mogę oczekiwać?
Czy ewentualnie znacie firmy które są bliżej Zachodniopomorskiego i podjęły się naprawy
Czasowo i logistycznie targanie auta do Wawy mnie przeraża
Pisałem maila do coobcia ale nie mam też wyceny mniejwiecej czy 10-15 tys a do tego koszty transportu auta
Dlatego mam dylemat i mętlik w głowie

sirtrojan
10th-May-2021, 16:41
zadzwoń do Nowego Tomyśla czy maja silniki i za ile przerzuca (bo przerzucają)

Maxx
10th-May-2021, 16:56
Pisałem maila do coobcia ale nie mam też wyceny mniejwiecej czy 10-15 tys a do tego koszty transportu auta
Dlatego mam dylemat i mętlik w głowie
Moj rozrzad i głowice były w stanie idealnym zatem impreza w wersji podstawowej to 18,5tys ale w tej cenie sa już wliczone lekkie kute tłoki wiseco i superlekiie sworznie carillo (komplet 5tys) rozmiar 96mm czyli ze scianki zbierane jest ok 0.25mm więc pozostaje na pojemności 3.7 . można też zrobić 4.0 lub 4.3
wałki , strojenie i pozostałe mody to już inna historia

Musisz sobie odpowiedziec jak długo jeszcze chcesz mieć ten samochód i czy warto w niego inwestować
Ja chce mieć swój jeszcze z 8-10 lat więc ide na całość

Maxx
11th-May-2021, 10:39
CD

Oprócz tego jak często zmieniamy olej , bardzo ważne jest co wlewamy do naszych silników - zwłaszcza gdy chcemy korzystać z ich pełnych osiągów
Nie , ten silnik nie jest pomalowany na czarno
15373
W tym przypadku olej całkowicie poległ w starciu z temperatura jaką generuje ten silnik
59min 10 sek https://www.youtube.com/watch?v=DrohVCfwPm0
Dobrej klasy olej owszem brązowieje ale nie "przypala" sie w silniku
15374 tak wygladały moje trzewia po amsoilu signature , w misce na dole olej jest bardzo ciemny ( 4 tys przebiegu ) ale silnik czysty i rozrząd wg Coobcia wyglada jak nowy
Prawdopodobnie po zakupie mój wygladał w środku niewiele lepiej niz grzanka u góry gdyż po wymianie olej zrobił się brazowy po 2 dniach ( ok 140km jazdy ) a po 1700 km był całkowicie czarny więc został wymieniony ponownie . Zmiana barwy znowu nastąpiła ale później i w znacznie mniejszym zakresie

mapmen
14th-May-2021, 18:28
Decyzja zapadła będę sprzedawał uszkodzony
Nie mam czasu na załatwianie tematu odległości mechaników co ogarną temat są dalekie
Więc jakby co to jest do oddania fx 37s 2012
Salon Polska

sirtrojan
14th-May-2021, 19:35
zrób ogłoszenie w odpowiednim dziale.
jaka cena?

mapmen
12th-June-2021, 12:31
Cena do około 55 tyś do negocjacji

lukasz32
12th-June-2021, 12:57
Cena do około 55 tyś do negocjacji


A jaki to rok i przebieg?

mapmen
12th-June-2021, 13:00
2012 przebieg 135tys salon polska wersja S37 Full jak coś to mój numer 512131511