PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Żarówki



Johny01
22nd-September-2021, 08:34
Witam , chciałbym wymienić żarówki w moim Infiniti Q30 1,5 z 2016 r na lepsze , lepiej świecące . Poprzedni właściciel wstawił coś co według mnie nie świeci zbyt dobrze . Mam wersję halogenową . Bardzo proszę szanownych Kolegów o pomoc i informacje co mogę wstawić do mojego Q30 . Czy ktoś z mojej lokalizacji ma i mógłby udostępnić interfejs do sprawdzenia mojego samochodu ? Pozdrawiam

omeniq
24th-September-2021, 13:00
Teraz masz zwykłe halogenowe czy ktoś wstawił jakieś ledy? Chcesz halogeny czy jakieś ledy?

Johny01
25th-September-2021, 21:59
Witam , mam halogeny ale świecą nie za dobrze , światło słąbe i żółte . Nie wiem jakie tam są żarówki ale chciałbym zmienić na coś dobrego i wydajnego .

Johny01
1st-December-2022, 23:23
Witam Wszystkich , chciałbym odświeżyć temat . Nie było mnie trochę w kraju i teraz chciałbym się tym zająć . Mam żarówki H9 i jak już pisałem słabo i na żółto świecą . Bardzo bym prosił o radę jak mogę polepszyć jakość świateł ? Jakie są najlepsze żarówki H9 lub może warto wstawić ledy ? /jeśli tak to jakie / Bardzo proszę o pomoc . Pozdrawiam

omeniq
2nd-December-2022, 08:01
Przyznam, że też się zastanawiałem nad tym bo w Q30 mam zwykłe halogeny które świecą średnio. Dodatkowo lampa w jest tak skonstruowana, że chyba to jest jakiś bi-halogen bo jedną żarówką (z jednej soczewki) świecą i mijania i długie gdzie te drugie są bardzo kiepskie... Niestety jak na razie nie znalazłem jakiejś sensownej żarówki H9 lub może H9 led :/

Mafioz
2nd-December-2022, 15:34
Może warto spróbować przeróbki na biledy z soczewką ? Albo zmiana lamp na bardziej bogatą, nie wiem jak to wygląda w Q30. Generalnie im mocniejsza żarówka tym krótszy jej żywot...Tego nie przeskoczymy niestety

Johny01
2nd-December-2022, 18:03
A, zapomniałem mam soczewki i zastanawiam się nad ledami

Johny01
6th-December-2022, 20:36
Witam czy można wsadzić do moich soczewek jakieś dobre ledy ? Może jakaś sugestia co do samych dobrych żarówek H9 świecących białym światłem ? Chciałbym poprawić widoczność i bezpieczeństwo . Sam nie za bardzo znam się na tym . Dziękuję

Johny01
9th-December-2022, 17:52
Witam , nikt nie ma pomysłu na lepsze światło w Q30 ? Sam tego nie ogarnę i dlatego proszę o pomoc

Shimomura
9th-December-2022, 19:49
Witam , nikt nie ma pomysłu na lepsze światło w Q30 ? Sam tego nie ogarnę i dlatego proszę o pomoc

Jak masz halogen to wsadzaj OSRAM COOL BLUE INTENSE , albo Tungsream Sport extreme obywdwa modele w barwie do 5000K o normalnej mocy i z homologacją. Jeśli, zależy tylko na wyglądzie to baw się w LEDy przerabianie na soczewy itp. ale łatwo stracisz dowód (zależy od miasta) pomijając masakryczną obecnie kwotę mandatu.

sirtrojan
9th-December-2022, 20:29
spróbuj LEDy. Nikt za ciebie nie podejmie decyzji - mozesz ew zrobić jakiś udokumentowany fotkami eksperyment zmieniając jedną zarówke na LEDa i porównując parametry obu rozwiązań.

Shimomura
10th-December-2022, 08:39
Na Led w halogenie polatałem dokładnie 2 dni, wyglądały i świeciły super, no ale 3000pln mandatu mnie przekonało do demontażu https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8571394,swiatla-mandat-policja-dowod-rejestracyjny-zarowki-retrofity.html

omeniq
10th-December-2022, 10:50
Za te 3k ewentualnego mandatu to lepiej przerobić całe lampy tzn. wymienić całe soczewki na LED ;D

Shimomura
10th-December-2022, 11:10
Za te 3k ewentualnego mandatu to lepiej przerobić całe lampy tzn. wymienić całe soczewki na LED ;D

Za to też jest niestety do 3k mandatu

Maxx
10th-December-2022, 14:55
Na Led w halogenie polatałem dokładnie 2 dni, wyglądały i świeciły super, no ale 3000pln mandatu mnie przekonało do demontażu https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8571394,swiatla-mandat-policja-dowod-rejestracyjny-zarowki-retrofity.html

cytat z zalinkowanego artykułu
"– Montaż LED-ów jako zamienników żarówek reflektorowych jest w Polsce (https://www.dziennik.pl/tagi/polska) nielegalny. Trzeba też wiedzieć, że tylko niektóre produkty i to w połączeniu z konkretnym reflektorem poprawiają widoczność drogi, nie oślepiając przy tym innych kierowców – przestrzegł dr inż. Tomasz Targosiński z Instytutu Transportu Samochodowego. – Jednak nie da się tego sprawdzić ani wzrokiem, ani przyrządem stosowanym do ustawiania świateł. Na dodatek subiektywne odczucia zwykle są mylące, ponieważ wielu kierowców, a nawet diagnostów myśli, że skoro granica światła i cienia jest wyraźna, to światła są dobre. "

Na jakiej podstawie milicja zatrzyma do kontroli ? czyżby subiektywnej oceny wzrokowej ?
myslę ze to będzie martwy przepis , no chyba ze stacje diagnostyczne zaczną badać poziom natężenia światła kilku strefach

Shimomura
10th-December-2022, 15:50
Zatrzyma na podstawie oślepienia, które w cale nie musiało mieć miejsca. Przepis stary jak świat (głośny jak były modne zenon kity od chińczyka) i niestety nie martwy i dodatkowo kara zaostrzona. Przeszedłem to na własnej skórze kilkukrotnie w starszych pojazdach lata temu. Nie obchodzi ich żadne badanie, Nawet możesz mieć indywidualne przy sobie :) Masz wybita homologację na halogen na lampie, ma być żarówka halogenowa i koniec tematu. Pomijając, że poznasz od razu po barwie to po wyłączeniu wydać cały trzonek żarówki (za wyj. lamp na soczewce). Znajomi przerobili już wszystko włącznie z wklejaniem własnej naklejki homologacyjnej do wnętrza lampy.

sirtrojan
10th-December-2022, 18:21
przepis to bat na januszy i xenon kitów sprzed kilku lat o których wspomniał Shimomura

Niedługo wsadzam do Hondy ledy i podzielę się wrażeniami :)
Wcześniej muszę jednak zregenerować jedna lampę bo jest mocno zanieczyszczona w środku. Bez rozklejania się nie obędzie ( kupiłem nowy klosz).

omeniq
10th-December-2022, 23:26
Za to też jest niestety do 3k mandatu

Właśnie przyznam szczerze ze nie wiem jak to jest. Jest wiele firm które oferują takie przeróbki reflektorów w których wymieniają praktycznie wszystko. Firmy te chwalą się jaka to super opcja itp ale nikt nigdzie nie pisze czy to legalne czy nie... Cieżko znaleźć info ze czy taka przeróbka tez jest nielegalna.

Poza tym, co do zwykłych ledów, jest gdzieś w necie artykuł jak gość w Dacii Duster chyba zalegalizował w Polsce w jego samochodzie takie ledy i ponoć jest to 100% legalne jak wozisz przy sobie papiery na wypadek kontroli.


https://spidersweb.pl/autoblog/retrofity-led-legalne-w-polsce/

Shimomura
11th-December-2022, 13:03
Właśnie przyznam szczerze ze nie wiem jak to jest. Jest wiele firm które oferują takie przeróbki reflektorów w których wymieniają praktycznie wszystko. Firmy te chwalą się jaka to super opcja itp ale nikt nigdzie nie pisze czy to legalne czy nie... Cieżko znaleźć info ze czy taka przeróbka tez jest nielegalna.

Poza tym, co do zwykłych ledów, jest gdzieś w necie artykuł jak gość w Dacii Duster chyba zalegalizował w Polsce w jego samochodzie takie ledy i ponoć jest to 100% legalne jak wozisz przy sobie papiery na wypadek kontroli.


https://spidersweb.pl/autoblog/retrofity-led-legalne-w-polsce/

Miałem takie dodatkowe indywidualne badanie techniczne jak ten Pan z Dastera, na dorobiony zestaw Xenon i niestety nie za wiele się to zdaje jak trafisz na służbistę (to potwierdzenie, że nie oślepiasz ale papierek jest "tak oo" dla Ciebie) bo niestety nasze prawo w tej kwestii jest archaiczne i mówi, że nie wolno pod żadnym pozorem przerabiać reflektorów, a w środku mają być żarówki zgodne z wybita homologacją i koniec kropka - prawo nie honoruje takich papierków. Co by było ciekawiej ma w sobie też sprzeczności, np przy pojazdach z USA jest zapis "należy dostosować oświetlenie do naszych przepisów" Czy dostosować znaczy przerobić ? niestety nie, trzeba wymienić całe lampy na wer EU, a co jak nie było wer. EU ? wyrzucić samochód heh Przeróbki czy przez firmę czy nie są nielegalne, chcesz mieć pewność poproś o wystawienie homologacji na lampę przez firmę, która przerobiła lampę ;) Na szczęście przeróbek USA-EU mało kto się czepia, za to już takich na własne widzi mi się już się czepiają.

Mateusz ex37
11th-December-2022, 15:34
Lampa soczewkowa ze zwykłą żarówko to jest nieporozumienie technologiczne. Mieliśmy ten problem w CX9 oraz RAV4. Świeci słabiutko. Oczywiście można włożyć żarówki z plusem ale rezultat jest niewielki i do tego szybko wypalają się odbłyśniki. Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest wydać te pieniądze i wymienić lampy na ksenony.

omeniq
11th-December-2022, 21:07
Miałem takie dodatkowe indywidualne badanie techniczne jak ten Pan z Dastera, na dorobiony zestaw Xenon i niestety nie za wiele się to zdaje jak trafisz na służbistę (to potwierdzenie, że nie oślepiasz ale papierek jest "tak oo" dla Ciebie) bo niestety nasze prawo w tej kwestii jest archaiczne i mówi, że nie wolno pod żadnym pozorem przerabiać reflektorów, a w środku mają być żarówki zgodne z wybita homologacją i koniec kropka - prawo nie honoruje takich papierków. Co by było ciekawiej ma w sobie też sprzeczności, np przy pojazdach z USA jest zapis "należy dostosować oświetlenie do naszych przepisów" Czy dostosować znaczy przerobić ? niestety nie, trzeba wymienić całe lampy na wer EU, a co jak nie było wer. EU ? wyrzucić samochód heh Przeróbki czy przez firmę czy nie są nielegalne, chcesz mieć pewność poproś o wystawienie homologacji na lampę przez firmę, która przerobiła lampę ;) Na szczęście przeróbek USA-EU mało kto się czepia, za to już takich na własne widzi mi się już się czepiają.

No nie wiem.. Służbista nie służbista - mało by mnie to interesowało - jak się chce czepić to dziękuje idziemy do sądu ;-) To że mamy durne przepisy to wiemy od dawna, ale skoro mam taki papierek wydany przez ITS który potwierdza że lampy są dostosowane to mogą mi naskoczyć i sprawa wygrana na 100%.

Shimomura
12th-December-2022, 15:58
No nie wiem.. Służbista nie służbista - mało by mnie to interesowało - jak się chce czepić to dziękuje idziemy do sądu ;-) To że mamy durne przepisy to wiemy od dawna, ale skoro mam taki papierek wydany przez ITS który potwierdza że lampy są dostosowane to mogą mi naskoczyć i sprawa wygrana na 100%.

heh, komu się chce sądzić przez LEDzika w lampie, sprawa przegrana na 100% sąd patrzy na prawo i przepisy, w dupie ma Twoje dodatkowe papierki bo ani prawo ani przepis ich nie honoruje.

Johny01
13th-December-2022, 19:19
Witam Wszystkich , bardzo dziękuję Szanownym forumowiczom za zajęcie się moim pytaniem . Chciałbym jednak spróbować coś z ledami i tu mam kolejne pytanie - jakie ledy polecacie . Jako że ich jest multum i różne mają parametry / a ja nie znam się na tym / bardzo proszę o jakieś sugestie , konkretne firmy . Bardzo dziękuję

Shimomura
14th-December-2022, 08:12
Witam Wszystkich , bardzo dziękuję Szanownym forumowiczom za zajęcie się moim pytaniem . Chciałbym jednak spróbować coś z ledami i tu mam kolejne pytanie - jakie ledy polecacie . Jako że ich jest multum i różne mają parametry / a ja nie znam się na tym / bardzo proszę o jakieś sugestie , konkretne firmy . Bardzo dziękuję

Tanie chińczyki sobie odpuść od razu 1 komplet wyrzuciłem do kosza, celuj w Osram / Philips / Tungsram . Jak nie chcesz podpadać na 1 rzut oka, barwa w okolicy 6000K-6500k

Johny01
14th-December-2022, 11:28
Witam i dziękuję za odpowiedz , a może jakieś konkretne modele ?

wlaziu
14th-December-2022, 14:30
Ja co prawda ledów do auta nie montowałem, ale w domu ledy philips po 3 latach bezawaryjnie. Ledy osram po 2 latach potrafiły się zepsuć.

danielo3333
17th-December-2022, 22:53
194,60 zł 25% zniżki | DAWNKNIGHT K5C K6C 40W H7 H4 długa żywotność serii 4300K Led HB3 H11 żarówka do przedniego reflektora H1 HB4 4300K Led światła do samochodu 12V
https://a.aliexpress.com/_EJm4gmj


Polecam te, mam je już 2 lata i nie mam problemów. Nie ma żadnych zakłóceń w radiu. Na YouTube jest dużo testów tych ledów. Osram lub philips zostają daleko w tyle za nimi.Jeżeli nie chcesz podpaść władzy kup 4300 barwę, kolor prawie jak żarówka ale swieci zdecydowanie lepiej. Mam takie w moim samochodzie na h7 w soczewce.