PDA

Zobacz pe?n? wersj? : 2.0T Kontrolka oleju



Tom
16th-November-2021, 17:48
Dziś w trasie zapaliła mi się kontrolka oleju. Jakoś specjalnie nie cisnąłem, ale od razu zjechałem przy lepszej okazji. Sprawdziłem poziom oleju, czy nie ma jakiś wycieków, organoleptycznie i po odpaleniu kontrolka zniknęła. Po jakiś 20 km pojawiła się ponownie. Ponowny zjazd ale tym razem postój około 20 minut i dumanie co dalej. Po odpaleniu kontrolki nie było i do końca trasy - jeszcze 100 km nic się nie zapaliło. Ciekaw jestem czy to tylko zwykły błąd czujnika czy może szykuje się coś grubszego. Szczerze to teraz mam zagwozdkę czy w nast. trasie znów się nie pojawi. Mieliście może podobne sytuacje?

QubaKpl
16th-November-2021, 17:59
No i jaki poziom na bagnecie miałeś ? Może coś z ciśnieniem nie teges jest.

Tom
16th-November-2021, 18:11
Właśnie na bagnecie wszystko w normie, tj. max.

QubaKpl
16th-November-2021, 18:58
Właśnie na bagnecie wszystko w normie, tj. max.


sprawdź błędy o ile są i ciśnienie na cylindrach :) może też czujnik siadać

Bartos
16th-November-2021, 20:03
Na forum CLA w takich przypadkach polecają przyjrzeć się/wymienić zawór ciśnienia, ale może zacznij od sprawdzenia czujnika.

Tom
17th-November-2021, 09:55
Umawiam mechanika na diagnostykę i sprawdzenie czujnika. Dam znać, jak coś ustali.

grzegorz600a
18th-November-2021, 19:06
Miałem podobny problem
Komunikat poziom oleju niski.
Tylko że pojawił się po dłuższej trasie, po zgaszeniu wszystko znikało i po przejechaniu około 100 km znowu się zapalało.
Jak robię krótkie dystanse to nic się nie dzieje.
Przy następnej wymianie planuje wymianę czujnika poziomu oleju.
Z tego co się orientuję to nie ma czujnika cisnienia tylko poziomu.
Daj znać jak bedzisz coś wiedział.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

wlodar
18th-November-2021, 20:24
Nie chce mi się wierzyć, że nie ma czujnika ciśnienia?

grzegorz600a
18th-November-2021, 20:30
Jak włączysz tylko zapłon to nic się nie świeci bynajmniej u mnie.


Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

Tom
25th-November-2021, 09:49
Samochód sprawdzony. Nie wyskoczył żaden błąd. Ciśnienie oleju dobre, olej czysty, filtry także. Kontrolka na razie nie świeci się, choć nie wyjeżdżałem w trasę. Samochód na razie do obserwacji a jeśli temat wróci to będzie trzeba wymienić czujnik poziomu oleju bądź zawór ciśnienia. Wstrzymałem się na razie, bo to robota na ślepo i szkoda w zasadzie świeże oleju.

mati1603
4th-August-2022, 07:59
Wczoraj miałem identyczna sytuację - czyli 2 razy komunikat o niskim poziomie oleju. Czy ostatecznie robiłeś jakas naprawę? Czyli wymianę czujnika lub zaworu?

Gdanio
4th-August-2022, 22:16
a może olej to jakaś tłusta woda że po dłuższej trasie nie trzyma parametrów ?

Tom
23rd-August-2022, 14:54
Wczoraj mia?em identyczna sytuacj? - czyli 2 razy komunikat o niskim poziomie oleju. Czy ostatecznie robi?e? jakas napraw?? Czyli wymian? czujnika lub zaworu?

Ostatecznie nie robi?a wymiany. Jeszcze z raz albo dwa pojawi? mi si? komunikat i wtedy solidnie dola?em oleju i na razie spokój.