PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wibracje, błędy i problemy



Specu90
1st-March-2022, 18:43
Cześć
Kupiłem niedawno
Fx 30 d s

Super wóz nie powiem , Jeździ się ekstra ..
Czasem występują wibracje powyżej 100kmh , przy 160 ustają, ale jak hamuje to się nasilają. Trochę się skręci to mija minimalnie . Dziś jadąc miałem błąd DAS oraz esp i iba .
Wywazylem koła wczoraj i jazda próbną z mechanikiem nic nie dala. Może coś podpowiecie , jakaś bolączka tego modelu?

Mateusz ex37
1st-March-2022, 19:50
Przy hamowaniu drży zawsze czy też nie zawsze? ? Może po prostu masz krzywe tarcze.

Specu90
1st-March-2022, 20:26
Przy hamowaniu też. Aż tak tarcze wpłyną ? W sensie bez hamowania

lukasz32
1st-March-2022, 21:04
Kolego ja się spotkałem z takimi przypadkami jak poniżej:
Kiedyś miałem takie stare, bo nie do końca zużyte, tarcze w hondzie, że w czasie jazdy były objawy uszkodzonego łożyska. Szum, hałas, dudnienie. Weszło jakieś łożysko z górnej półki i nic, na gwarancji je wymieniono i nic. W końcu wymieniłem tarcze/klocki i przeszło ;)
Jest jeszcze opcja - zdjąć tarcze i wyczyścić piasty, całość ma równo leżeć, bez rdzy, wyczyścić zaciski i wyczyścić lub wymienić klocki - mają mieć możliwość pracy, czasami się zapiekały, w G35 potrafił się zapiec zacisk na amen, jak zaspawany. Tutaj wiadomo tarcie, mogło być bicie, brak hamulca w zasadzie.
Spotkałem się też z wibracjami od starych opon, dodam ze bieżnika było 5mm, opony bez uszkodzeń mechanicznych. Wyważanie nic nie dało. Wymiana opon załatwiła temat. Fx50.
Jest też możliwość mikropęknieć tarcz, które w czasie pracy przy pewnej prędkości i tutaj nie wiem czy od siły odśrodkowej czy od rozgrzania zaczynają się powiększać i jakby rozchodzić co powoduje bicie, i to miałem w corvette.

PawelInfi
2nd-March-2022, 08:27
Cześć
Kupiłem niedawno
Fx 30 d s

Super wóz nie powiem , Jeździ się ekstra ..
Czasem występują wibracje powyżej 100kmh , przy 160 ustają, ale jak hamuje to się nasilają. Trochę się skręci to mija minimalnie . Dziś jadąc miałem błąd DAS oraz esp i iba .
Wywazylem koła wczoraj i jazda próbną z mechanikiem nic nie dala. Może coś podpowiecie , jakaś bolączka tego modelu?
DAS nie ma w FX30. Wywalilo Ci ESP, IBA i RAS :)
Czyli sterownik wylapal niski poziom plynu hamulcowego badz uszkodzona jest tylna maglownica.
Stawialbym raczej na hamulce, tarcze pewnie sa krzywe, a klocki sie koncza. Zajrzyj na poziom plynu i rozbierz hamulce.