PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Drzwi kierowcy sie nie otwieraja.



Thomas82
7th-March-2022, 15:40
Kilka dni temu w moim Q50 pojawil sie problem z otwieraniem drzwi kierowcy.
Oba klucze dzialaja normalnie, wszystkie drzwi sie zamykaja, otwieraja z pilota normalnie poza tymi kierowcy. Nawet otwieranie zamka fizycznym kluczykiem go nie odblokowuje. Kluczyk sie przekreca ale zamek nie reaguje.
Drzwi natomiast mozna otworzyc od wewnatrz. Na ta chwile otwieranie jest przez drzwi pasazera albo poprzez opuszczenie szyb i otwarcie od wewnatrz.
Czuje ze czeka mnie wymiana zamka w drzwiach a raczej mechanizmu zwlaniania, chyba ze ktos ma inny pomysl?

Mateusz ex37
7th-March-2022, 16:32
Miałem podobny problem w EX37. Powód kuriozalny. Spadła kulka na lince z cięgła klamki. Zdjąłem boczek drzwi odkleiłem folię i założyłem kulkę na swoje miejsce. Wszystko wróciło do normy.

djoneway
7th-March-2022, 20:02
Też miałem podobny problem nie dało się otworzyć drzwi tylko klamką zewnętrzną. Musiałem rozebrać cały boczek aby dostać się do cięgna klamki i jak się okazało wypadła kulka z mocowania. Dokładnie to samo co kolega powyżej napisał. Przyczyną były niskie temperatury i wilgoć, linka przymarzła naprężyła się i wybiło kulkę z trzpienia. Powodzenia w naprawie[emoji106][emoji123]

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Mateusz ex37
7th-March-2022, 22:34
Sugeruję nie zwlekać z naprawą. U mnie wystąpiła taka przypadłość że po którymś otworzeniu drzwi od wewnątrz coś się zablokowało i w ogóle nie można było ich zamknąć. Musiałem na noc kołkiem podeprzeć :-(

Thomas82
8th-March-2022, 14:14
Dzieki panowie, przynajmniej mam juz jakis trop.