PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Pomiar oleju w skrzyni



Mateusz ex37
18th-April-2022, 16:10
Panowie nie ukrywam, że zadaje to pytanie gdyż sam zwątpiłem. Ostatnio zakupiliśmy G35 z 2007 roku. z 5 biegową skrzynią.
Skrzynia wyposażona w Bagnet. Czy pomiar poziomu oleju powinien odbywać się na rozgrzanym oleju, oraz na włączonym silniku?
CZy poziom powinien oscylować pomiędzy wcięciami czy na karbowanej powierzchni. Na zdjęciu miarka wyciągnięta z rozgrzanej skrzyni i wyłączonym silniku.
Jeśli silnik jest włączony a skrzynia rozgrzana to poziom oleju. jest około 1mm od końca dołu miarki.
Miarka jak na zdjęciu.
16384

Shimomura
18th-April-2022, 18:08
Panowie nie ukrywam, że zadaje to pytanie gdyż sam zwątpiłem. Ostatnio zakupiliśmy G35 z 2007 roku. z 5 biegową skrzynią.
Skrzynia wyposażona w Bagnet. Czy pomiar poziomu oleju powinien odbywać się na rozgrzanym oleju, oraz na włączonym silniku?
CZy poziom powinien oscylować pomiędzy wcięciami czy na karbowanej powierzchni. Na zdjęciu miarka wyciągnięta z rozgrzanej skrzyni i wyłączonym silniku.
Jeśli silnik jest włączony a skrzynia rozgrzana to poziom oleju. jest około 1mm od końca dołu miarki.
Miarka jak na zdjęciu.
16384

16385

Mateusz ex37
18th-April-2022, 18:42
CZyli mam rozumieć, że gdy skrzynia ma zakres temperatury pomiędzy 30-50 stopni pozioma ma być między nacięciami, natomiast gdy osiągnie temperaturę 65+ ma być na karbowanej powierzchni.

Shimomura
18th-April-2022, 18:47
Jeśli zalane czymś zgodnym ze specyfikacją to zapewne tak, choć z doświadczenia wiem, że lekki nadmiar nie robi różnicy.