PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wycieraczka kierowcy Q50



klosz007
2nd-June-2022, 12:39
Cześć,

Czy wycieraczka kierowcy w Q50 w skrajnej pozycji powinna ustawiać się równolegle do słupka A/krawędzi szyby, tak jak było to w moim poprzednim Accordzie VIII ?
Górny koniec pióra dojeżdża tak aż ok. 7cm do krawędzi szyby (czyli dużo dalej niż jego dolny koniec) przez co wydaje mi się jakby wycieraczka nie dojeżdżała do końca i nie wycierała całej szyby.
Zastanawiam się jak ramię jest zamocowane, czy jest tam jakiś wielowypust na którym można ją nieco "podnieść" ? Pytanie czy wtedy nie będzie w pozycji spoczynkowej wystawać ponad krawędź maski ?

wlaziu
2nd-June-2022, 22:05
Wielowypust. Nie ma tam żadnej kosmicznej technologii, ale ten typ tak ma. Jak coś zerknij sobie w serwisówke jakie są tolerancje i jak się to rozbiera.

klosz007
8th-June-2022, 22:49
Znalazłem. Dzięki za pomoc. Udało mi się przestawić ramię o jeden ząbek w górę i jest OK - pióro dojeżdża teraz do słupka tak jak bym chciał (ustawia się równolegle do niego) i nawet nie wystaje ponad maskę. Musiałem też poregulować spryskiwacz (podnieść) bo strumień wody kolidował z ramieniem w nowej pozycji.

wlodar
8th-June-2022, 23:58
Łatwo wyszła z tego wieloklinu? Czy miałeś jakiś ściągacz?

omeniq
9th-June-2022, 09:01
Ostatnio rozbierałem podszybie i ściągałem wycieraczki i elegancko zeszła bez nadmiernego szarpania czy potrzeby użycia ściągacza. W poprzednim samochodzie kiedyś nieźle się z tym namęczyłem :D