PDA

Zobacz pe?n? wersj? : 3.0TT 3.0TT Q50 Problem z w??czaj?cym si? VDC, high temperature AWD stop vehicle



mkkosman
6th-September-2022, 08:39
Witam,
Rok pojazdu 2016.
Mo?e kto? si? spotka? z takim problemem.
Komputer nie pokazuje ?adnych b??dów (Consult+). Raz tylko pokaza? b?ad C1205 który nie powraca.

Podczas spokojnej jazdy, nie wykazuje ?adnych problemów, po gwa?townym, szybkim przyspieszaniu, ró?ne pr?dko?ci, wida? za??czaj?c? si? kontrolk? VDC ( kontrola trakcji). I wy?wietla si? komunikat " high temperature AWD stop vehicle ". Wy??cza nap?d na przednie ko?a i ogranicza obroty silnika do 4000.

Podczas jazdy uk?ad dynamicznej kontroli pojazdu (VDC) aktywuje si?, gdy warunki nie wymagaj? aktywacji VDC. Prosta droga tylko przyspieszanie.

Opony wszystkie takie same rozmiarowo, nowe Michelin cros climate+, felgi nowe ró?ni? si? tylko ET.

omeniq
6th-September-2022, 14:56
Podaj jaki dok?adne parametry felg oraz opon :-)

wlaziu
6th-September-2022, 15:40
Te? bym zacz?? od za?o?enia felg i opon zgodnych ze specyfikacj? (domniemam, ?e masz 19") i zobaczenia, czy problem nadal wyst?puje. Q50 z przed liftu ma bardzo czu?? kontrol? trakcji.
Jedyna przyczyna nadmiernego przegrzewania si? AWD jaka mi przychodzi do g?owy (oprócz kr?cenia b?czków) to ró?nica w pr?dko?ci obrotowej osi przedniej vs tylnej np. ze wzgl?du na ró?n? ?rednic? kó? przód-ty?.
Je?li nie pomo?e to wymiana p?ynu w AWD (nissan matic S) i sprawdzenie czy go nie brakuje i czy nie jest czarny-spalony.
Jak nie pomo?e to wymiana skrzynki AWD. Najwyra?niej co? w ?rodku si? grzeje np. ?o?ysko lub sprz?g?a by?y ju? wcze?niej przegrzane i nie "odbijaj?" prawid?owo.

mkkosman
6th-September-2022, 18:56
Tak felgi 19" x 8,5 opony 255/35. wiem ?e w oryginalnym inny rozmiar 245/40.
ró?nica opon w kalkulatorze


-2,65%

-17,5 mm



przód ET 25 ty? ET 30. Hamulce akebono wi?c innych ni? 19 nie da si? za?o?y?.
Czujniki na ko?ach pokazuj? t? sam? pr?dko??,

mkkosman
8th-September-2022, 13:17
Od??czy?em bezpiecznik w przedziale silnika w skrzynce rozdzielczej po lewej stronie - ETS SOL - wywali? b??d AWD na wy?wielaczu. Wszystkie inne systemy dzia?aj? brak b??dów.
Samochód je?dzi normalnie. Brak za??czania si? trakcji VDC ( przy ró?nych pr?dko?ciach) oraz High temp stop the car.
W programie Consult po od??czeniu bezpiecznika na czerwono ?wieci si? modu? 4WD.

wlaziu
8th-September-2022, 16:49
Wygl?da na normaln? choink?. Jak od??czysz bezpiecznik od awd to nie licz, ?e ta ma zasilanie by ci? poinformowa? o ew. przegrzewaniu.

omeniq
9th-September-2022, 07:49
zdecydowanie za duża równica w obwodzie kół ;-) Różnica w okolicach 1% jest okej i niewyczuwalna dla systemu, ponad 2.5% to z dużo, zniszczysz sobie napęd.

wlodar
9th-September-2022, 08:08
. Skąd układ (system) ma wiedzieć jaki rozmiar masz kół?
Przecież przód i tył jest taki sam

mkkosman
9th-September-2022, 11:48
W czwartek zrobiłem 300 km na wyłączonym bezpieczniku AWD, i praktycznie wszystko w porządku.

Dzisiaj podczas deszczu, przy dojeżdżaniu i manewrowaniu na rondzie usłyszłem takie dziwne terkotanie, walenie o podłogę, jak by się ABS załączał. Ale żadna z kontrolek nie włączyła się.