PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX35 2007r zapaliły się 2 kontrolki VDC off oraz SLIP nic więcej co to może być?



schabo78
24th-October-2022, 15:16
Hej
Auto podłączyłem pod kompa i widnieje błąd C1156 czyli obwód komunikacji kąta skrętu kół i nie da się tego skasować.
Dodam że auto odstawione do garażu 2 tyg wczesniej jako sprawne po odpaleniu już z tym błędem.
Żadna inna kontrolka się nie pali tylko te dwie auto jeździ normalnie ma ABS ale nie ma VDC bo mieli kołami.
Oczywiscie płyn hamulcowy jest.https://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=16797&stc=1

soban
24th-October-2022, 16:00
Moze poszła taśma w kierownicy.

Mateusz ex37
24th-October-2022, 17:05
Trzeba się podłączyć do kompa i sprawdzić czy wykres wykrywa ruch. A masz tam kamerkę z liniami pomocniczymi?
Można sprawdzić czy przy cofaniu i kręceni kierownicą linie się ruszają.

Gdanio
24th-October-2022, 18:20
Hej
Auto podłączyłem pod kompa i widnieje błąd C1156 czyli obwód komunikacji kąta skrętu kół i nie da się tego skasować.
Dodam że auto odstawione do garażu 2 tyg wczesniej jako sprawne po odpaleniu już z tym błędem.
Żadna inna kontrolka się nie pali tylko te dwie auto jeździ normalnie ma ABS ale nie ma VDC bo mieli kołami.
Oczywiscie płyn hamulcowy jest.https://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=16797&stc=1

ąle może jest go za mało , musi być pod max

schabo78
24th-October-2022, 20:40
Kurcze na bank linie proste tyle że w fx s50 nigdy się raczej nie zakrzywiały krecąć kierownicą
Trzeba się podłączyć do kompa i sprawdzić czy wykres wykrywa ruch. A masz tam kamerkę z liniami pomocniczymi?
Można sprawdzić czy przy cofaniu i kręceni kierownicą linie się ruszają.

schabo78
24th-October-2022, 20:42
Jest na maxa no i zrobiłem mały test strzykawką wyssałem do min no i wtedy dopiero zapaliła się dodatkowa kontrolka BREAKE więc obstawiam że poziom płynu jest ok
ąle może jest go za mało , musi być pod max

schabo78
24th-October-2022, 20:42
Sterowanie z kiery działa tempomat również
Moze poszła taśma w kierownicy.

Mateusz ex37
24th-October-2022, 21:10
Moze poszła taśma w kierownicy.
Taśma to nie ma nic do rzeczy. Czujnik położenia to chyba niezależny element. Przynajmniej w EX tak jest.
W EX37 czujnik położenia kierownicy jest na obudowie taśmy. Coś tak mi chodzi po głowie.
Jak nie zapomnę to jutro zobaczę czy nie mam starego to bym pokazał jak to działa. Wymieniałem taśmę bo sam popsułem. I pamiętam, że ustawiałem taśmę do czujnika położenia kierownicy.