PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Nie działa klamka wewnętrzna drzwi przednich pasażera.



BrokenMind
27th-October-2022, 14:21
https://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=16800&stc=1

Witam. Z dnia na dzień przestała mi działać wewnętrzna klamka drzwi przednich pasażera ( lewe drzwi auto anglik ). Wcześniej nie było z nią żadnych problemów. Rozebrałem do momentu widocznego na zdjęciu, jak ciągnę za linkę nic się nie dzieje i zamek się nie otwiera. Klamka zewnętrzna działa normalnie.

Czy jest sens dalszego rozbierania i wyciągania zamka jeżeli nie mam nowego? Jest możliwość ze linka wypadła z drugiej strony przy zamku ? Czy mogę cos jeszcze sprawdzić przed wymiana zamka?

I czy ktoś wie czy w Polsce mam szukać zamka od drzwi prawych czy lewych? Czy jest jakaś różnica? Bo u mnie są to drzwi lewe, ale ponieważ jest to anglik, są to drzwi pasażera. Edit. Głupie pytanie, wiadomo że musi być do drzwi lewych i się różni od prawych:doh: Ewentualnie numer części ?
Dzięki i pozdrawiam.

Mateusz ex37
27th-October-2022, 16:27
Cześć. Jak ciągniesz za linkę to czujesz opór? Rozebrać zamek zawsze można ale nie będzie to aż tak proste. Sam zamek o ile jest odkręcalny to samo "pudełeczko" jest zapewne zanitowane. Trzeba będzie rozwiercić a później zanitować na nowo.

BrokenMind
27th-October-2022, 16:50
Tak jest normalnie opór jak ciągnę za linkę. Masz rację, całe pudełeczko jest zamknięte bo wykręciłem śrubki żeby poluzować i zobaczyć. Linka po prostu wchodzi do środka i nic nie widać.
Chyba kupię jakaś używkę i wymienię całość, bo żeby to wyjąć to trzeba wyciągnąć całą szybę, prowadnice , a także rozmontować klamkę zewnętrzną. Także się chyba nie opłaca tego robić tylko po to żeby sprawdzić i składać.

Thomas82
27th-October-2022, 16:50
Mialem podobny problem jakis czas temu tyle ze z drzwiami kierowcy. Final byl taki ze zawiozlem Infi do mojego mechanika, okazalo sie ze wlasnie zamek byl w czesciach, poskladal je bo nic nie bylo uszkodzone i dziala do tej pory. Pamietam tez kontaktowal sie z Nissanem gdyby w przyszlosci jednak nowy zamek byl potrzebny i cena nie byla wysoka, wrecz niska biorac pod uwage marke, nie pamietam dokladnie ale chyba Ł120.

BrokenMind
12th-November-2022, 19:50
Zamek wymieniłem na używkę i wszystko działa. Był popsuty silniczek, który 'odcina' klamkę podczas zamykania auta. Jest możliwość przestawienia tego śrubokrętem i wtedy linka normalnie działa.

Jakby ktoś miał podobny problem i chciał wymienić zamek, to służę pomocą. Jest sporo rozbierania bo trzeba wyjąć szybę i rozmontować klamkę zewnętrzną, całość zajęła mi ok 1-1.5h