Zaloguj si?

Zobacz pe?n? wersj? : Dziwne zachowanie skrzyni biegów



JacWan
6th-December-2022, 13:20
Witam mam pytanie mam fx37 od ponad pół roku i zauważyłem od niedawna że po szybkim wychamowaniu na przykład przed stopem i ruszeniem od razu auto czasami szarpnie tak jak by było na luzie ja dodaje gazu i w tedy tak jakby wrzuca bieg. Jak sprawdzałem na komputerzeto jest tylko jeden błąd od g-sensor nie wiem czy może to mieć coś wspólnego z problemem, miał ktoś taka przypadłość bać się czy jeździć. Przebieg 110 tys km olej wymieniony przy 105 tys km

Mafioz
6th-December-2022, 13:25
Sprawdź ilość oleju w skrzyni, miałem identycznie. Brakowało mi 3l oleju...Do 7at powinno się dolewać oleju na pracującym silniku i tak samo sprawdzać poziom. Masz tak odkąd zmieniłeś olej ?

Mateusz ex37
6th-December-2022, 13:37
Brakowało mi 3l oleju...
3Litry? Czy 3 setki?

JacWan
6th-December-2022, 14:12
No w sumie zeczywiscie po wymianie zaczęło się to dziać a z tym dolewaniem to na serio przy włączonym silniku ?????

Mafioz
6th-December-2022, 14:33
3Litry? Czy 3 setki?
Tak, 3 litry brakowało...Sam w to nie mogę uwierzyć. Tak poprzedni mechanik dodał chłodnicę oleju...ech.

No w sumie zeczywiscie po wymianie zaczęło się to dziać a z tym dolewaniem to na serio przy włączonym silniku ?????
Tak, pojechałem do specjalisty od automatów i tak właśnie powiedział. Na włączonym silniku się dolewa do niej olej, do momentu przelania. Poprzedni mechanik zrobił na zgaszonym i takie problemy u mnie się pojawiły...

slepy62
6th-December-2022, 17:11
W trakcie wymiany / dolewki skrzynia i olej w niej muszą być rozgrzane (przy dynamicznej po rozgrzaniu wymiana wymuszona jest robiona na zgaszonym silniku), w 7AT masz prawie 10 litrów oleju, sprawdź i rób dolewkę.
Nie wiem na ile mocne jest to szarpanie ale w skrzyniach standardowych starszego typu jak JATCO 7AT (nie CVT I nie DSG) w sytuacji jaką opisujesz - lekkie szarpnięcie skrzyni to nic nienormalnego, jeżeli chcesz tego uniknąć jedną z metod jest przejście na tryb "manual"...

libros55
6th-December-2022, 21:37
Potwierdzam. Mialem identycznie i okazalo sie ze trzeba bylo dolac. U mnie ok dwa dodatkowe litry weszlo i ustalo.

sirtrojan
6th-December-2022, 23:26
Przy małej ilości oleju skrzynia nie ma odpowiedniego ciśnienia na płycie sterującej i przełączanie elektrozaworów powoduje uderzenia/szarpnięcia.
Znajdź firmę od automatów w okolicy i podjedz do nich - sprawdzą poziom, stan oleju i w razie potrzeby uzupełnią lub wymienią :)

Maxx
7th-December-2022, 00:20
Tak, 3 litry brakowało...Sam w to nie mogę uwierzyć. Tak poprzedni mechanik dodał chłodnicę oleju...ech.

Tak, pojechałem do specjalisty od automatów i tak właśnie powiedział. Na włączonym silniku się dolewa do niej olej, do momentu przelania. Poprzedni mechanik zrobił na zgaszonym i takie problemy u mnie się pojawiły...

A nie ma byc przypadkiem tak ze zalewasz na zimnym az sie przeleje , odpalasz silnik i czekasz az plyn osiagnie 40 stC i zakrecasz srube w otwor przelewowy ?
z tego co pamietam to wlasnie temperatura plynu ma kluczowe znaczenie przy ustalaniu prawidlowego poziomu

Moim zdaniem skrzynia powinna miec bagnet z podzialka , zakrecany nakretka aby go cisnienie nie wyrzucilo

Mateusz ex37
7th-December-2022, 09:58
Gdy ja wymieniałem w swoim olej w skrzyni , zalałem ponad miarę, nagrzałem do 38 stopni i na zapalonym silniku odkręciłem przelewkę. Zleciało co zbędne i git.
Choć odnoszę dziwne wrażenie, że jak w skrzyni jest ze trzy setki ponadmiarę to pracuje płynniej.
Wiadomo też, że przy metodzie statycznej olej trzeba podmienić 2-3 razy.
Ostatnio robiłem odstępy 1000km i 5000km.
Kolejną ważną kwestią jest dobór właściwego oleju.

djoneway
7th-December-2022, 17:44
Hej. U mnie po wymianie statycznej występuje coś takiego, że jak jest zimny silnik i olej w skrzyni jeszcze nie jest rozgrzany to przy zmianie z 2 na 3 bieg delikatnie spadają obroty o jakieś 300rpm po jakiś 2-3 sekundach co objawia się lekkim szarpnięciem. Na początku miałem wrażenie jakby wchodził jakiś międzybieg[emoji16]. Po rozgrzaniu już jest ok i płynnie wszystko chodzi. Myślicie, że to może być właśnie kwestia dolania oleju i sprawdzenia jego poziomu na rozgrzanym silniku? Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

JacWan
27th-December-2022, 21:15
Witam Panowie Chciałbym wam bardzo podziękować zrobiłem tak jak mówiliście dolałem oleju na zapalonym silniku i weszło mi gdzieś ponad litr szarpanie ustało także jesteście wielcy jeszcze raz dziękuję bardzo.