PDA

Zobacz pe?n? wersj? : 2.0T Burczenie przy schodzeniu z obrotów poniżej 3 tys.



kubeek
18th-February-2023, 18:31
Hej,
Miał ktoś z Was odgłos burczenia/mruczenia kiedy jadąc na łopatkach bez gazu schodzą obroty? Najgłośniej to słychać od 3 tys. obrotów i w dół, a czasami też przy jednostajnej prędkości w pewnym zakresie niskich obrotów.
W trybie automatycznym z automatu zrzuca bieg i jedyne kiedy to słychać to przy kręceniu się po parkingu z niewielką prędkością obrotową ok. 900-1300 obr. na 1/2 biegu.

Autko ma powyżej 100kkm. Brzmi mi to na wydech albo jakieś łączniki, bo przy postoju na N i przygazowaniu z samego dołu też słychać dziwne buczenie i mruczenie.
Chyba że poduszki dają o sobie znać, bo przy przygazówce na N potrafi zabujać/zatelepać autem.

Idealne określenie to dosyć grube mruczenie albo rezonans typowo "okołowydechowy".. :yell:

Mateusz ex37
18th-February-2023, 22:11
Robi prrr i wrrr a jak czasu zostanie to klimatyzację nabić...
Przepraszam nie mogłem się powstrzymać :D

A teraz na poważnie
Może przepustnica ma luz, może dolot pękł, A może osłona termiczna się rozleciała i opadła na wydech, a może katalizator się zlasował.

Jak byś określił z jakiego kierunku dobiega niepożądany dźwięk było by łatwiej. Zwłaszcza, że piszesz że na postoju też można wywołać to zjawisko.

kubeek
18th-April-2023, 21:51
Żadna z tych rzeczy Mateusz mi nie pasuje - coś ewidentnie wibruje, a to nie ten typ brzęczenia.. :D

Dziś był sprawdzany - nic nie wyszło spod spodu. Ponoć było pełno kamyczków/kamieni za osłonką termiczną od wydechu - nie mam pojęcia jak się tam znalazły, ale to i tak nie rozwiązało problemu. Muszę poszperać pod maską, może tam coś luźno lata.

Myślałem, że może ktoś już to przerabiał i nie jestem pierwszy, ale najwidoczniej nie.
A może to jakiś feature, żeby 2.0T groźniej brzmiało? A tak poważniej to "efekty dźwiękowe silnika" mam wyłączone, więc to odpada.

Mateusz ex37
18th-April-2023, 22:06
Jak Ci się uda zdiagnozować daj znać.
Mi na ten przykład tłumik końcowy buczy. Muszę wymienić. Ale moja gablota ma 15 lat. Więc zbliża się do wieku uprawniającego do drobnych usterek.

QubaKpl
26th-April-2023, 19:58
sprawdź osłone skrzyni biegów na końcu, lubi się poluzować i daje o o sobie znać w tych obrotach. Poduszki wszystkie mam nowe z aso i też na N buja jak dodajesz gazu także poduszki bym zostawił w spokoju