PDA

Zobacz pe?n? wersj? : EX35 nie odpala



tomek_cze
4th-March-2024, 19:49
Witam
Nie można uruchomić samochodu.
Procedura jest taka: naciskam pedał hamulca następnie przycisk star/stop i ... "nie pali"
Akumulator jest sprawny, naładowany.
Pilot też OK.
Nic nie przygasza się , wygląda tak jakby nie miał sygnału że naciskam hamulec (płyn jest w zbiorniczku).
Czy może rozrusznik?

Pozdrawiam

Mateusz ex37
4th-March-2024, 19:55
Ale do kontrolek możesz dojść czy kontrolki też się nie pojawiają? Próbowałeś włożyć kluczyk do slotu?

tomek_cze
4th-March-2024, 20:09
Tak, wkładałem pilota do slotu. Kontrolki zapalają się tak jak przy włączaniu zapłony bez naciskania hamulca.


Wysłane z mojego 220333QNY przy użyciu Tapatalka

Mafioz
4th-March-2024, 20:15
Często w zetkach i g37 jest problem z modułem od blokady kierownicy. On jest pod kierownicą, próbować w niego uderzać delikatnie i próbować uruchomić. Na allegro w razie co jest emulator tej blokady, tak żeby komputer go omijał i problem z głowy. Jakoś 150zł kosztował jak ostatnio patrzyłem.

tomek_cze
4th-March-2024, 21:33
Kontrolki17394

Wysłane z mojego 220333QNY przy użyciu Tapatalka

Mateusz ex37
5th-March-2024, 08:44
Możliwe że pilot przestał się komunikować. To zdaje się działa na dwóch systemach. Do zapłonu i start silnika. Jak są kontrolki to po podaniu plusa na bendiks powinien odpalić ( przykładać oczywiście tylko na czas kręcenia rozrusznika.) Druciarstwo ale przynajmniej można samemu dojechać gdzie trzeba i nie trzeba lawety. Tak robiliśmy jak rozprogramowałem auto kuzyna. ( Tomciu pozdrawiam :-))
Objawy były dokładnie takie same.

tomek_cze
5th-March-2024, 20:30
Po nocy przestanej pod domem, rano zdecydował się że zapali.
Sprawdziłem błędy domowym sposobem czyli ELM327 i znalazł chyba sprawcę w IPDM B210E.
Mam też P0335, P0340, P0345, P0725. Może to przez to że trzeba było wciągnąć do na lawetę i przy pomocy shift locku zmień z P na N.
Na razie stoi w garażu i czeka na elektryka.

.