PDA

Zobacz pe?n? wersj? : "pukanie" w kole



mirassek
19th-June-2011, 23:49
Witajcie KOLEDZY ;

Jak w temacie , podczas jazdy po nierównej nawierzchni czyt. kostce, drodze utwardzonej kamieniem polnym :)
zauwazyłem specyficzne "pukanie" w przednim kole kierowcy nie wyczuwam luzu na kolumnie kierownicy
do przeglądu jeszcze kawałek,
co to może oznaczać?
czy to standardowy objaw któregos z elementów FX-a 35 ?

proszę o pomoc i jak zwyukle fachową radę :)


ps. Grzesiek dzięki za przesyłkę :) zrobię fotki jak znajdę chwilkę czasu.Jeszcz raz dziękuję.

keyes
20th-June-2011, 10:13
Wydaje mi się, że będzie to końcówka drążka.
Mam też takie lekkie stukaniew kole kierowcy, ale na razie tylko przy podjeżdżaniu pod krawężnik.

sirtrojan
20th-June-2011, 10:37
ps. Grzesiek dzięki za przesyłkę :) zrobię fotki jak znajdę chwilkę czasu. Jeszcze raz dziękuję.

No Problemo. sry że tak późno.


jak dla mnie to łącznik stabilizatora wahacza.
Tania sprawa ;)

Athens
21st-June-2011, 12:14
U mnie w G35 jest podobnie. Tzn. jak skręcam w lewo to z lewego koła dobiegają mnie stuki... łączniki wymieniłem wszystki na oryginalne i dalej to samo. Jakieś pomysły?

lolipanther
21st-June-2011, 12:51
jak nie łącznik to prawdopodobnie końcówka drążka kierowniczego ,luzu na kierownicy nie wyczujesz ale stukać będzie.
najlepiej zdjąć koło i spróbować pościskać końcówkę jakąś żabą ,nie powinna się uginać nawet o milimetr jak się rusza choć trochę to raczej do wymiany.

sirtrojan
21st-June-2011, 13:20
może być - jak już robić to obie strony bo i tak zbieżność trzeba potem ogarniać.

Schirru
21st-June-2011, 14:17
cala masa rzeczy moze być. a tego typu stukania najtrudniej zdiagnozować niestety bo zazwyczaj jak auto jest na podnosciku to juz nic nie puka:) mogą być: koncówki drążków, drążki, maglownica, gumy stabilizatora, raczej nie wahacz... czasami klocek hamulcowy chodzi w zacisku. sprawdź też krzyżak bo jego często się w ogole nie bierze pod uwage a stukać może jak ma choćby delikatny luz. jak stuka przy skręcie to mogą być tez przeguby.

sirtrojan
21st-June-2011, 17:56
u mnie stukało na nierównościach - kocie łby zrobiły swoje. Wymiana łączników i gum stabilizatora uciszyła sprawę.
Do wymiany jeszcze mam prawą końcówkę ale jakoś mi się z nią nie spieszy ;)

Athens
22nd-June-2011, 12:12
Schirru to w G35 z przodu są przeguby?

Dzięki wszystkim za info!

Schirru
22nd-June-2011, 14:27
Schirru to w G35 z przodu są przeguby?

Dzięki wszystkim za info!

piszac to mialem na mysli fxa mirasseka:) chociaz g35 wystepuja tez chyba awd..

Jacob_USA
22nd-June-2011, 16:29
Schirru ale nie u Athensa on nie ma AWD :) ja bym wymienil gumy w sway bar i lower compression arms ;)

Athens
22nd-June-2011, 17:50
A orientacyjnie to jaki jest koszt tego i czy w garażu u Grześka np. :D mógłbym sobie to zrobić?

Black
22nd-June-2011, 18:03
Bez kanału/podnośnika ani rusz:)

sirtrojan
22nd-June-2011, 19:38
czy możesz - jasne ze możesz
ale czy masz techniczna możliwość - raczej nie - jak to pięknie napisał blacku : Bez kanału/podnośnika ani rusz :)

I Kubie chodzilo o gumy stabilizatora wahacza i poduszkę wahacza.

Ja natomiast obstawiam końcówkę drążka :)

mirassek
7th-August-2011, 10:58
Grzesiek ;
posiadasz gdzies instrukcję " ZRÓB TO SAM"
CHODZI O WYMIANĘ KOŃCÓWKI DRĄŻKA I ŁĄCZNIKA STABILIZATORA"
Nigdy tego nie robiłem,Zastanawiam się czy samemu można podjąć się takiej wymianie.....
pożniej oczywiście zbieżnośc na stacji do ogarnięcia :)



No Problemo. sry że tak późno.


jak dla mnie to łącznik stabilizatora wahacza.
Tania sprawa ;)

sirtrojan
7th-August-2011, 11:57
nie posiadam - i jak obie rzeczy do roboty wstaw do warsztatu.
Szczególnie jeśli chodzi o końcówkę.
Może trzeba będzie ją wyciskać a do tego przydatny jest sprzęt warsztatowy - dodatkowo jak wspomniałeś zbieżność.

Jacob_USA
7th-August-2011, 18:58
Grzesiek ;
posiadasz gdzies instrukcję " ZRÓB TO SAM"
CHODZI O WYMIANĘ KOŃCÓWKI DRĄŻKA I ŁĄCZNIKA STABILIZATORA"
Nigdy tego nie robiłem,Zastanawiam się czy samemu można podjąć się takiej wymianie.....
pożniej oczywiście zbieżnośc na stacji do ogarnięcia :)

Nie jest konieczna prasownica, ale jesli nie masz dobrego pneumatyka i dobrej brechy z duzym mlotkiem + czym nadrzac czesci to nie radze wymieniac tego bo sobie nie dasz rady.

nemezis
17th-November-2011, 20:39
Witam!
Mam podobny problem. Metaliczne stukanie na nierównościach z lewej strony.
Wymieniłem łączniki stabilizatora, później wahacz ze sworzniem, a teraz końcówki drążków i dalej stuka :(

Jacob_USA
21st-November-2011, 03:25
Mnie ostatnio z prawej strony przy mocnym hamowaniu puknie ale juz mam dosc robienia z prawa strona odpadnie kolo to wtedy sie za to zaczne brac, narazie przyszlo mi wymieniac lozysko z lewej strony... w zimie pieknie zmarzne

sirtrojan
21st-November-2011, 11:10
nemezis spróbuj wymienić jeszcze gumy stabilizatora - tanie są więc nic strasznego taka wymiana.
http://allegro.pl/tuleja-stabilizatora-przod-infinity-fx35-fx45-i1927756201.html

swoja drogą czy widział ktoś takie poliuretanowe?

mirassek
21st-November-2011, 21:46
U mnie znaleziona usterka
KRZYŻAK NA KOLUMNIE KIEROWNICY

Ci co mają problem podobny do mojego ,sprawdźcie to w nastepujący sposób na wyłączonym silniku (bez wspomagania)
spróbujcie energicznie poruszać kierownicą lewo-prawo
Jak ewidentnie stuka - krzyżak na kolumnie kierownicy
Dobrze,że nie maglownica
Machanior też podejrzewał ale wykluczył :)
Jutro mój fachowiec podejmie decyzję jak się do tego zabrać

pozdrówka Panowie

Schirru poniekąd trafił w usterkę :)

Schirru
21st-November-2011, 23:28
chyba tez mam ten sam problem - zawieszenie bylo juz 3 razy sprawdzane.wymienione drązki, koncówki i regenerowana maglownica a nadal odczuwalny i slyszalny jest dziwny stuk. szczegolnie gdy sie jedzie po nierownej, kamienistej drodze. z resztą objawy mam takie jak mówi Mirassek (stuka bez wspomagania). Daj znac jak usterka zostanie naprawiona. ciekaw jestem ile Cie to wyniesie?

mirassek
22nd-November-2011, 00:00
odczuwalny i slyszalny jest dziwny stuk. Szczegolnie gdy sie jedzie po nierownej, kamienistej drodze

szczególnie...!

panpierog
26th-November-2011, 20:24
spróbujcie jeszcze sprawdzić takie "walenie" w taki sposób. Podczas jazdy po np. kocich łbach (przy stukaniu) wciśnijcie sprzęgło delikatnie i czy wtedy przestanie bić ? ?

sirtrojan
26th-November-2011, 20:45
wciśnijcie sprzęgło delikatnie

hmm ciekawe ciekawe ;)

1798

Schirru
27th-November-2011, 21:13
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....??

nemezis
27th-November-2011, 23:26
Gumy stabilizatora wymieniłem i nic się nie zmieniło.
U mnie nic nie słychać jak szarpnę kierownicą - to pewnie to nie krzyżak.

panpierog
28th-November-2011, 16:07
Oczywiście nie sprzęgło tylko hamulec - "Andrzejki" w ten dzień były, więc proszę o wyrozumiałość :)

...spróbujcie jeszcze sprawdzić takie "walenie" w taki sposób. Podczas jazdy po np. kocich łbach (przy stukaniu) wciśnijcie hamulec delikatnie i czy wtedy przestanie bić ? ? Powinno przestać po puszczeniu hamulca. Mechanik kazał mi tak zdiagnozować to bicie i u mnie się sprawdziło

nemezis
29th-November-2011, 11:26
Znalazłem coś takiego, ale to nie obejmuje tego rocznika.

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=itb04-043a&source=web&cd=1&ved=0CCAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.infinitiscene.com%2Fforum%2Fa ttachment.php%3Fattachmentid%3D1362%26d%3D12548125 82&ei=lbDUTp_uOIOfOoX-2Vk&usg=AFQjCNFqrYrJr9MZ-fPJF6-1GqMhjkGWyw

Może ta wada ujawnia się później.

marleo
12th-March-2012, 20:29
Witam,
ja wymieniłem już piastę lewą, wahacz lewy, końcówkę drążka, łożysko mcpersona i nadal stuka ( jakby tarło po sworzniu),Jakieś pomysły.
Nie sprawdzałem maglownicy bo nie wiem jak to zrobić.Problem jest zawsze przy max skręcaniu w lewo.
Pozdrawiam
marleo

Athens
13th-March-2012, 07:43
U mnie było tak (G35 coupe), że przy skręcie w lewo stukało. Wymiana wahacz lewy dół, zwrotnica. Strasznie wybity sworzeń miałem. Po wymianie połowę ciszej ale jednak stuka, co się okazuje? Lewa poduszka pod silnikiem do wymiany. MOże warto sprawdzić to u ciebie.

marleo
13th-March-2012, 18:14
Witam,
dzięki za podpowiedź.Tego nie brałem pod uwagę.Jutro zerknę.
Pozdrawiam
marleo

marleo
13th-March-2012, 18:31
Witam,
Athens czy uszkodzenie poduszki mogło nastąpic przy kolizji?Z tego co wiem moje auto oberwało w USA z lewej strony w przód jak wpadło w poślizg.Dziwne tylko,że jak go kupiłem w październiku to nic nie pukało.
Problem zaczął się w grudniu -styczniu
Pozdrawiam,
marleo

Black
13th-March-2012, 19:07
U mnie było tak (G35 coupe), że przy skręcie w lewo stukało. Wymiana wahacz lewy dół, zwrotnica. Strasznie wybity sworzeń miałem. Po wymianie połowę ciszej ale jednak stuka, co się okazuje? Lewa poduszka pod silnikiem do wymiany. MOże warto sprawdzić to u ciebie.

U mnie pomimo wymiany wahaczy dalej coś postukuje,może to będzie i poducha!

sirtrojan
13th-March-2012, 19:37
heh panie diagnosta
może wycieraczki ci hałasują :becky: tak u mnie hehe

marleo
18th-March-2012, 13:25
Witam wszystkich,
w końcu udało się zdiagnozować pukanie w moim fx35.
Wymieniłem sporo części bardzo drogich a pominąłem drobiazg jakim jest guma stabilizatora.
Grzegorz wspominał o tym we wczesniejszych postach.
Okazało się,że z lewej strony przy max skręcie w lewo drażek wysuwał się z gumy i zmieniał się kąta ustawianie zawieszenia i puknięcie było słyszalne na sworzniu i gdy drażek pukał od w coś od strony piasty..
Kiedy mechanik cofnął gumę na miejsce wszystko wróciło do normy.
Zamówiłem już nowe gumy, wymiana w przyszłym tygodniu.
Pozostaje już tylko diagnoza choinki na desce(slip,abs,vdcof,awd)
Pozdrawiam,
marleo

sirtrojan
18th-March-2012, 17:45
musiała być mocno zmęczona skoro wypadła z opaski. Wymień - od razu poczujesz różnicę.

marleo
18th-March-2012, 18:56
wymienię tylko paczka przyjdzie.dziękuję wszystkim za pomoc
pozdrawiam
marleo