PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Czujniki ciśnienia w oponach po wymianie kół.



red
31st-July-2011, 16:22
Witam. Wymieniłem w swoim FX (nowa generacja) koła z 18 na 20. W nowych felgach były zamontowane nowe czujniki (kupione na infiniti pars). Kilka dni nie pojawiał się zaden komunikat. Niestety kiedy wybrałem sie w podróz na drugi koniec europy przed granicą pojawil sie mrugający na zółto komunikat dotyczący ciśnienia w oponach. Na wyświetlaczu tiere pressure- brak było informacji na temat ciśnienia. Zstresowało mnie to na tyle, ze trzykrotnie na przydroznych stacjach benzynowych sprawdzałem ciśnienie-wszystko ok. Po powrocie z podrózy próboałem znaleźć jakąś opcję resetu czujników ( w innych markach jak się dowiedziałem po zmianie kół należy taki reset wykonać) niestety bez rezultatu.
Może ktoś mi pomoże, bo mimo prawidłowego ciśnienia powoduje, że stresuję się niemożliwie.

sirtrojan
31st-July-2011, 16:37
musisz podjechać do nissana albo do infiniti na sparowanie czujników z kompem.

red
31st-July-2011, 17:41
Dzięki za szybka odpowiedź
Pozdrawiam

slepy62
24th-October-2011, 20:53
Jak sie okazuje - serwis przy wymianie kół każdorazowo (przy 2-ch kompletach) paruje czujniki z kompem.
Wymieniłem sobie sam letnie na zimówki i ... brak odczytu.

Zadzwoniłem do Nissana na Puławskiej - krzyknęli 150-zł i umawianie się na godzinę

potem wracając do domu podjechałem sprawdzić do serwisu Infiniti i ... :confused:
15 minut i ... 100-zł ! :thumb:

nika
25th-November-2011, 21:15
A ja właśnie dziś byłam w serwisie Infinity i nie potrafili tego zrobić bo mam czujniki sprowadzone z USA i nie widział ich. Przysłali mi właśnie instrukcje wczytania ich do kompa ale w wersji amerykańskiej, wiec jutro pojade ponownie, ciekawa jestem czy z tym się ogarną.

slepy62
25th-November-2011, 21:41
O ile się nie mylę koledzy z "amerykańcami" jeździli do Nissana na Puławską

nika
25th-November-2011, 22:46
Jak sobie nie poradzą z instrukcja w serwisie to pewnie tam pojadę , dzięki za wskazówkę . Swoją droga to trochę obciach, żeby musieli aż z USA przesyłać wskazówki jak wyczytać czujniki.

seba79
26th-November-2011, 00:39
Witam. Wymieniłem w swoim FX (nowa generacja) koła z 18 na 20. W nowych felgach były zamontowane nowe czujniki (kupione na infiniti pars). Kilka dni nie pojawiał się zaden komunikat. Niestety kiedy wybrałem sie w podróz na drugi koniec europy przed granicą pojawil sie mrugający na zółto komunikat dotyczący ciśnienia w oponach. Na wyświetlaczu tiere pressure- brak było informacji na temat ciśnienia. Zstresowało mnie to na tyle, ze trzykrotnie na przydroznych stacjach benzynowych sprawdzałem ciśnienie-wszystko ok. Po powrocie z podrózy próboałem znaleźć jakąś opcję resetu czujników ( w innych markach jak się dowiedziałem po zmianie kół należy taki reset wykonać) niestety bez rezultatu.
Może ktoś mi pomoże, bo mimo prawidłowego ciśnienia powoduje, że stresuję się niemożliwie.

Ja niemoge, heheheh niestresuj sie szkoda zdrowia to tylko czujnik nie traktuj ich az tak powznie.

panpierog
26th-November-2011, 20:05
zaciekawił mnie ten wątek.
zmieniłem z amerykanskich uniwersali jeszcze na zimowe również 20 cali. Wulkanizator przelożył czujniki , na komputerze nic nie wyskakuje błędnego, ani nie ma też pustego ekranu, czy uważacie, iz również powinienem podjechać do Nissana na ustawianie ? Do Infinity mam za daleko :)

sirtrojan
26th-November-2011, 20:15
moje zimówki też nie świecą :( a leżakowały tylko pół roku i się "rozparowały". ale zostawię jak jest bo na wiosnę wsadzę je w letnie.

bolek
27th-November-2011, 19:31
U mnie po wymianie gum (na te same felgi) też nic nie świeci... Komp normalnie pokazuje ciśnienia. Nie wiem tylko czy czegoś tam nie ustawiali sami.

nika
15th-December-2011, 15:20
Witam
Wracając do czujnikow mam problem, nikt nie potrafi ich wczytac, ponieważ są to zamienniki (przyslane zgodnie z nr vin) a w serwisie mogą wczytac tylko oryginały innych ich oprogramowanie nie czyta, Nissan tez odpada, bo nie zajmują sie Infiniti od momentu powstania salonu w Wa-wie.
Jeszcze ostatnia szansa to serwis aut USA na Ul. Zawodzie. Mam nawet nr tel do firmy od kt te czujniki kupiłam , są gotowi pomoc ale potrzebny jest mądry wykonawca mający dostęp do potrzebnego sprzętu. Może znacie kogoś kto by sobie z tym poradził ?

slepy62
15th-December-2011, 18:52
..., Nissan tez odpada, bo nie zajmują sie Infiniti od momentu powstania salonu w Wa-wie.
???
DZIWNE...
Niecały miesiąc temu byłem w Nissanie na Puławskiej i mówili że zgranie czujników z kompem w Infiniti FX to dla nich żaden problem (150-zł), w końcu pojechałem do Infiniti bo zrobili od ręki i taniej (100-zł)

nika
15th-December-2011, 18:55
Tak jeśli chodzi o standardowe wczytanie ale w przypadku skomplikowanej sprawy jak w moim przypadku niestety nie :(

sirtrojan
15th-December-2011, 19:03
widać nie chcą robić zamienników :/
albo im sie nie komunikują z kompem albo - "nie, bo nie".

nika
15th-December-2011, 19:06
Podejrzewam ze wymaga to trochę wiecej pracy i trzeba ruszyc glowa wiec nie bardzo chcą sie z tym bawić a cena za wczytanie to 150 zł w nissanie a w Infiniti 120 zł bez względu na poświęcony na to czas

Jacob_USA
15th-December-2011, 19:08
Ja wam proponuje zlozyc sie i zakupic takie oto urzadzenie i samemu sobie z tym radzic bo widze ze czesto macie z tym TPMS problem ;) http://www.tirerack.com/accessories/detail.jsp?ID=177&category=Tire+Pressure+Monitoring+Systems

nika
15th-December-2011, 19:15
Może to i dobry pomysł
idąc dalej można by stworzyć własny warsztat i serwis fanow Infiniti Będzie konkurencja dla serwisu na Toruńskiej ))).

Jacob_USA
15th-December-2011, 19:32
Chyba by bylo tak najlepiej wlasnie pisze z Grzegorzem ;)

slepy62
15th-December-2011, 20:31
Ja wam proponuje zlozyc sie i zakupic takie oto urzadzenie i samemu sobie z tym radzic bo widze ze czesto macie z tym TPMS problem ;) http://www.tirerack.com/accessories/detail.jsp?ID=177&category=Tire+Pressure+Monitoring+Systems

Jeżeli faktycznie to załatwia sprawę, to biorę.

2 razy w roku wymieniam kompletne koła z kompletami czujników, więc rachunek jest prosty...

KUBA - potwierdź czy to się nadaje tak do I jak i do II generacji FX ? jeżeli tak - piszę do brata żeby wysłał...

Jacob_USA
15th-December-2011, 20:33
Obstawiam ze to na 99% bedzie robic http://www.ebay.com/itm/OTC-3833-25-TPMS-Electronic-Torque-Wrench-3831-Nissan-Kit-TPMS-Save-/110793213411?pt=Motors_Automotive_Tools&vxp=mtr&hash=item19cbca45e3

slepy62
15th-December-2011, 20:42
Greg - proszę o decyzję / poradę :)
jak głównodowodzący- SirTrojFiXer zdecyduje tak wykonam lol

sirtrojan
15th-December-2011, 21:28
Slepy62 - doczytam co to robi - bo nie znalażłem na razie potwierdzenia ze paruje to czujniki z kompem a jedynie ze "gasi lampki ostrzeżenia" , a to nie to samo. Ale ten elektroniczny klucz dynamometryczny muszę mieć!

sirtrojan
15th-December-2011, 21:33
piewrsza proba
ATEQ VT55 OBD II TPMS Kit

jest:

http://www.mechanicstoolsupply.com/ATEQ-VT55-TPMS-Tire-Pressure-Monitor-System-Tool_p_16094.html

ale to wciąż ponad $400
kto chętny na zrzutkę ? :)

wersja z wtyczka na OBD II - ponad $900 :|

slepy62
16th-December-2011, 17:31
kto chętny na zrzutkę ? :)

wersja z wtyczka na OBD II - ponad $900 :|

Chętny jestem, ale żem człek starszej daty - objaśnij mnie proszę - nadaje się: i do I i do II gen to "zatraceństwo i cy na klapę wpinać cuś ceba" ?

sirtrojan
16th-December-2011, 17:49
jutro ci opowiem :) bo za chwile mam firmową Wigilię ;)

los1233
17th-March-2013, 11:20
Coś ucichło w temacie czujników ciśnienia tpms . Już drugą zimę jeżdżę bez wskazań ( na letnich mam wskazania) i muszę
coś z tym zrobić by na następny sezon zimowy być gotowym do sparowania kół z pojazdem. Wiem , że mogę to zrobić w serwisie
Infiniti ale 300 km jazdy w tylko tej sprawie mi się nie uśmiecha . Dodatkowo mam tu presję od kumpla który na letnich nie
ma wskazań. Jak sobie z tym radzicie ? Czy są dostępne jakieś urządzenia by to robić we własnym zakresie.

Pozdrawiam
Andrzej

Black
17th-March-2013, 12:32
Wszystko pięknie i wspaniale ale najpierw zapraszam tutaj

http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-doczye-Przywitaj-si-adnie-%21

slepy62
19th-March-2013, 21:27
Już drugą zimę jeżdżę bez wskazań ( na letnich mam wskazania) i muszę coś z tym zrobić by na następny sezon zimowy być gotowym do sparowania kół z pojazdem. Wiem , że mogę to zrobić w serwisie Infiniti ale 300 km jazdy w tylko tej sprawie mi się nie uśmiecha .

Czujniki musisz parować każdorazowo po zmianie kół (felg). Zimowych Ci nie czyta bo masz sparowane z letnimi.
Sparowanie możesz wykonać praktycznie w każdym serwisie NISSANA...

sirtrojan
19th-March-2013, 22:52
za okolo 200 PLN ;)

slepy62
20th-March-2013, 16:36
za okolo 200 PLN ;)

W wa-wie jak pytałem od 120 (serwis INFINITI) do 150 zł (serwis NISSANA), w "pyrach' trzeba sprawdzić...

los1233
20th-March-2013, 18:28
Na początku zeszłej zimy pojechałem do serwisu Nissana , samochód oddali
po 15-tu minutach nic nie zapłaciłem ale też nic nie zrobili. By sparować nasze koła muszą mieć
oprogramowanie od Nissana 370Z i trochę dobrej woli . Też słyszałem , że parowanie kół Infiniti
w serwisie Nissana wychodzi drożej niż w Infiniti w W-wie. Ale tu trzeba dojechać . Muszę przyznać ,
że z tych układów TPMS zrobiono w Polsce wiedzę tajemną . Nie są one popularne w Europie bo tu
jest przewaga wkładów wskazujących tylko spadek ciśnienia w oparciu o odpowiednie oprogramowanie
zbierające informacje z ABS'u. Jest to rozwiązanie proste , łatwe do zdiagnozowania i dające informację
kierowcy , że z kołem coś się dzieje a może i nic. Stajesz wtedy samochodem oglądasz wszystkie koła
i jak nie masz przebitej opony to masz lekko głupawą minę. Inaczej jest z TPMS bo tu dostajesz konkretną
informację w którym kole i jaki spadek ciśnienia. Jednak biorąc pod uwagę fakt co niektóre serwisy wyczyniają
z obsługą TPMS'ów w USA gdzie są one obowiązkowe trudno się dziwić , że nie stały się popularne w Europie.
Unia zaleca co prawda ich stosowanie, ale 150 typów czujników używanych w USA nikogo do tego nie zachęca.
Sytuacja może zacząć się zmieniać od tego roku bo w 2012 r firma Schrader opatentowała i wprowadziła na rynek
EZ-sensors gdzie dwa typy tych sensorów zastępują 84% czujników używanych w USA . Jeden z nich zastępuje
sensory używane dotąd we wszystkich modelach Infiniti ( Q - 2013r ma ten drugi typ) i tych dużo starszych modeli również.
Może to wreszcie doprowadzi do spadku cen tych czujników na rynku. Myślę również , że w ciągu dwóch tygodni przedstawię
rozsądną cenowo propozycję skanera do parowania kół przy zmianie z zimy na lato i odwrotnie.

slepy62
21st-March-2013, 22:46
Myślę również , że w ciągu dwóch tygodni przedstawię, rozsądną cenowo propozycję skanera do parowania kół przy zmianie z zimy na lato i odwrotnie.

Jak "cuś" znajdziesz - daj znać - mogę się dołożyć - zawsze to taniej kurierem paczuszkę za 15 zł puścić niż płacić po serwisach ....
choć szczerze przyznam że ostatnie 2 parowania w S.I. Krasnobrodzka
miałem za kawę...
którą mi zrobili...
i tak w sumie w 20 minut wszystkiego...
więc nie jest źle...

los1233
28th-March-2013, 20:31
Mam już wypróbowane rozwiązanie na resetowanie układu
TPMS po zmianie kół z zimowych na letnie i odwrotnie.Jest to
układ czy raczej rodzaj pamięci firmy ATEQ pod nazwą: Quickset.
]http://ateqtpm.com/products/tpms-personal-use/ateq-quickset[/URL]
Spokojnie obsłuży wszystkie nasze Infiniti łącznie z amerykańcami i
też EX ,G ,M itd.Przetestowałem działa spoko na moim FX 30d 2011.
Po Świętach przetestuję jeszcze na FX z 2010r ale nie spodziewam się
niespodzianek.Jest tylko jedno ale , układ ten może zgrywać przez OBD ID czujników
w kolach które są zapisane w układzie TPMS danego samochodu.Tak więc by
mieć dane wszystkich swoich czujników zamontowanych w kołach zarówno letnich jak
zimowych na końcu okresu zimowego należy zgrać z samochodu ID czujników w kołach zimowych
zapisać te w domowym komp przy pomocy programu dostarczonego razem z Quickset'em.
Potem zakładamy koła letnie jedziemy do serwisu Infiniti uruchamiamy TPMS
z letnimi kołami po czym przy pomocy Quickset'a zgrywamy ID tych kół i zapisujemy
je do komputera.Mamy teraz dane wszystkich czujników i po zmianie kół wgrywamy
z komputera odpowiedni zestaw letni lub zimowy i przy pomocy Quickset'a i jego
oprogramowania wgrywamy przez złącze OBD ID kół które zamontowaliśmy w
samochodzie.Może to w tym opisie wydaje się skomplikowane ale w gruncie rzeczy
jest dziecinnie proste.Program Quickset nie pracuje z Win8 ale na Win7 jest ok.
Urządzenie to w USA kosztuje 145$ . Pojawia się na ebay. Wg mnie jest to najtańsza
alternatywa by mieć działający układ TPMS. Za parę dni opiszę następne urządzenie
które odczytuje samodzielnie ID czujników w kolach bez wizyty w serwisie ,
Współpracuje ono z Quickset'em , umożliwia samodzielną wymianę czujników itd.

sirtrojan
28th-March-2013, 20:47
Czytałem również bo mnie temat zainteresował.


W skrócie:
Montuje się nowe czujniki w innych felgach i potem za pomocą zewnętrznego urządzenia kopiuje się kod jednych felg do II kompletu. Ot cała filozofia :)

Nie wiem jak consult ogarnia te czujniki - jak sie dowiem to pewnie kupię to urządzenie.

los1233
4th-April-2013, 19:09
Opiszę następne urządzenie do prawidłowego ustawienia układu TPMS w
naszych samochodach . Jest to VT30 produkowane również przez firmę AETQ.
Cena w USA 200$ lub 250$ w zależności od tego czy ma ładowarkę i ładną
walizeczkę czy "goła" w kartoniku. Możliwościami i działaniem niczym się
nie różnią. Ten droższy w Polsce ok. 1600 zł
. ]http://www.motodiagnostyka.com/ateq-vt30
-uniwersalne-urzadznie-do-diagnostyki-aktywacji-czujnikow-tpms-p-76.html.[/COLOR]
Dzięki VT 30 odczytamy stan i ID czujników które mamy w kołach. Te dane za pomocą
dołączonego programu wpisujemy do domowego komputera ( win7 ok. , win8 nie działa)
po czym przegrywamy je do opisanego poprzednio Quickset'a i przez złącze OBD
Quickset'em zapisujemy w układzie TPMS naszego pojazdu. To już koniec bo
mamy wszystko co potrzebowaliśmy. Jak ktoś jest z Poznania lub okolic to niech
napisze a czujniki w kołach pomogę mu ustawić . Zresztą już niedługo będziemy
zmieniać koła zimowe na letnie.

Lee
4th-April-2013, 19:23
Link ... coś nie halo :)


http://www.motodiagnostyka.com/ateq-vt30-uniwersalne-urzadznie-do-diagnostyki-aktywacji-czujnikow-tpms-p-76.html

Lub ->

http://www.motodiagnostyka.com/ateq-vt30-uniwersalne-urzadznie-do-diagnostyki-aktywacji-czujnikow-tpms-p-105.html

los1233
10th-April-2013, 12:02
Dzięki za poprawkę. Coś mi nie
wyszło z tym linkiem. Widać , że
mało tu piszę.

Pozdrowienia

yellow_67
11th-April-2013, 12:27
Panowie a jeśli po prostu mając jeden komplet felg przełożymy opony z zimowych na letnie to też będą te jaja z czujnikami ?

sirtrojan
11th-April-2013, 12:48
jak same opony to nie.

BAJZEL
11th-April-2013, 20:08
nigdy nic nie parowalem ... jak kupilem lapal 1 czujnik... jak zmienilem opony zaczal lapac 3... a jak wrzucuilem zimowki to na zmiane 3 lub 2 czujniki...

niby fajnie wiedziec co w trawuie piszczy ale jakos bardzo rzadko tam zerkam w sumie to zapomnialem ze to w ogole mam ... tylko na cholerna kontrolka... razi w oczy ... ale skoro jade na 1 felgach poki co .. to moze i sparuje te czujniki... tylko po to by kontrolka zniknela hehe

los1233
19th-April-2013, 12:40
Wczoraj sparowałem czujniki na letnich kołach w moim FX 2011 i kolegi FX 2010 .
Wszystko poszło bez problemu i trwało po 5 min na samochód

Miko
19th-April-2013, 13:33
Opony są pompowane azotem?( naiwane pytanie). U nas przy pierwszej wymianie opon w serwisie Infiniti też włączały się kontrolki ciśnienia . Po " reklamacji" dowiedzeliśmy się,że jakby co należy dopompować około 0,1 - 0,2 atmosfery więcej- pomogło:))) Mirek mąż Kasi