PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Witam wszystkich, nowy użytkownik :)



białykruk
16th-December-2011, 23:25
Niedawno kupiłem Infiniti FX35 2009
benzyna
http://trec.com.pl/allegro/rendery/FX35_ALLEGRO/FX_Z%20(06).jpg

http://trec.com.pl/allegro/rendery/FX35_ALLEGRO/FX_Z%20(03).jpg


i odrazu kieruje się z pytaniem gdzie włącza się elektryczne(auto) wycieraczki ?
bo z tego co bylo w opisie to powinny byc czujniki na deszcz.


Oraz czy jest wysjcie bluetooth zeby zainstalowac zestaw komorkowy w samochodzie ?

bo jest system odbierania tel ale nie wiem jak to działa?


z góry dziękuję za pomoc

sirtrojan
17th-December-2011, 00:51
fajny białas.

co do systemów - nie pomogę bo to nie moja generacja. Irek wpadnie to doradzi. Ponad rok smiga II gen. wiec już ogarnął to autko.

No i witamy na forum :)

białykruk
17th-December-2011, 01:19
dzięki :) czytałem jakis wpis na forum i ustawiłem wycieraczki na INT czyli niby amerykańskie AUTO. Jutro sprawdzę czy działa bo pewnie będzie padał śnieg.

Rozpracowywałem również ten zestaw komórkowy i podłączyłem swój telefon za pomocą bluetooth do komputera pokładowego jednak straszna mozolna to praca za kazdym razem mówić po angielski do komputerka.
Nie wie ktoś czy można to obsługiwać za pomocą joysticka ?
No i wielki problem nawigacji, poradzi mi ktos cos?

I małe pytanie co do bagażnika, czytałem że elektrycznie zamykany jest tylko w 2010-2011. Czy można jednak jakoś zainstalować tą opcję w tym moim?

slepy62
17th-December-2011, 18:16
dzięki :) czytałem jakis wpis na forum i ustawiłem wycieraczki na INT czyli niby amerykańskie AUTO. Jutro sprawdzę czy działa bo pewnie będzie padał śnieg.

Instrukcja - typ A (wysyłam skan do Grega - bo są nieczytelne)

slepy62
17th-December-2011, 18:35
Rozpracowywałem również ten zestaw komórkowy i podłączyłem swój telefon za pomocą bluetooth do komputera pokładowego jednak straszna mozolna to praca za kazdym razem mówić po angielski do komputerka.
Nie wie ktoś czy można to obsługiwać za pomocą joysticka ?

FX jest moim 4-tym samochodem z możliwością podłączenia telefonu (Cytryna, Merc, Alfa) i jest bardzo łatwe, szczerze mówiąc podłączenie jest proste jak ....
Co do konfiguracji i bieżącej obsługi masz 4 możliwości (wybrałeś najbardziej kłopotliwą):
- poprzez klawiaturę i joystick
- ekran dotykowy
- lewy panel na kierownicy
- głosowo, w wybranym języku, niestety bez polskiego

możesz podpiąć dowolny telefon i :
- wgrać w pamięć samochodu książkę telefoniczną z telefonu (PHONEBOOK), i obsługiwać jedną z w/w metod
- wybierać bezpośrednio z książki telefonicznej telefonu (HANDSET MEMORY), jedną z w/w metod
- wpisać ręcznie nazwy i nr telefoniczne (PHONEBOOK), i obsługiwać jedną z w/w metod
- lub wybierać bezpośrednio z listy ostatnich połączeń (CALL HISTORY), jedną z w/w metod
jeżeli chodzi o kompatybilność telefonu sprawdź na stronie :
http://www.infiniticentrum.pl/ownership/bluetooth.html
lub
http://www.infiniticentrum.pl/etc/medialib/europe/ownership/bluetooth/pdf.Par.95488.File.tmp/Infiniti_Bluetooth_pl.pdf

Postaram się zeskanować część instrukcji dot. tel. (podstawy, bo to kilkadziesiąt stron) i prześlę do SirGrega

slepy62
17th-December-2011, 19:07
No i wielki problem nawigacji, poradzi mi ktos cos?
I małe pytanie co do bagażnika, czytałem że elektrycznie zamykany jest tylko w 2010-2011. Czy można jednak jakoś zainstalować tą opcję w tym moim?

Co do NAVI - nie mam pojęcia - poszukaj bo kilka postów nt. NAVI w II gen z USA było, ew. zapytaj Moniki bo chyba nie tak dawno robiła Navi w wersji II gen. z USA (o ile zrobiła:)

Klapa bagażnika :
- nie ma "żadnych problemów" z montażem
- konstrukcyjnie bez problemu
problemy zaczynają się z:
- trzeba rozebrać ponoć pół samochodu (wymiana większości wiązek elektrycznych)
- wymienić część deski kokpitu
- wymienić wew. pokrywę tylnej klapy
- wymienić piloty
- przeprogramować komputer
czyli razem koszt rzędu... kilkadziesiąt tysięcy złotych (tak usłyszałem w serwisie)
Pewnie jest prostsza metoda, czyli zakup i montaż siłowników (trzeba chyba trochę pokombinować z wew. pokrywą tylnej klapy) i elektryka-prowizorka + jakiś guzik w kokpicie...
Jak zrobisz coś w tym kierunku - DAJ ZNAĆ - ja narazie nie mogę lol gwarancja

białykruk
17th-December-2011, 20:46
wielkie dzieki slepy62, wycieraczki zrobione, telefon zrobilem za pomoca przyciskow na kierownicy i komunikatow glosowych ale nie zgralem jeszcze ksiazki telefonicznej.
A co do panelu dotykowego to w mojej wersji 2009 niestety go nie ma :( tak samo navi nie ma co bardzo mnie męczy i będę szukał jakiś ciekawych sposobów.
Jezeli tyle problemów jest z tym bagażnikiem to nie wiem czy jest to takie warte zachodu.

Przegladalem na tej stronce infiniticentrum.pl akcesoria dodatkowe - czy ktoś się orientuje ile kosztuje w salonie lub nieoficjalnie zainstalowanie tych zaglowkow z dvd ? pozdrawiam

Jak na razie z kazdym dniem jestem coraz bardziej zadowolony z samochodu :)

sirtrojan
17th-December-2011, 21:26
niech sie temat rozwinie i przeniosę go do odpowiedniego działu bo już dawno odbiegł od tematu przywitania .

slepy62
18th-December-2011, 11:24
Przegladalem na tej stronce infiniticentrum.pl akcesoria dodatkowe - czy ktoś się orientuje ile kosztuje w salonie lub nieoficjalnie zainstalowanie tych zaglowkow z dvd ? pozdrawiam

Nie wiem ile dokładnie kosztuje w Salonie PL -zapytam.

W Stanach komplet 2 zagłówków +2 zestawy pilot/słuchawki 1400-1500 USD + koszty wysyłki - mogą działać razem lub osobno.

W PL dodatkowo jest tuner HDTV.

Co do zakupu - ściągniecia z USA - temat narazie "wisi' - gdyby ktoś jechał i przywiózł - ok. - wysyłka paczką to zbyt duże ryzyko cła/vat-u i cena staje się nieatrakcyjna...

seba79
18th-December-2011, 13:00
O witam kolege z Chojnic .

białykruk
18th-December-2011, 19:55
Witam witam :)
okay to czekam na wieści o cenie w PL.

i jeszcze wytłumaczcie mi proszę jak zgrać książkę telefoniczną z telefonu Nokia do samochodu. Zsynchronizowałem już sobie wszystko za pomocą bluetooth, działa dobrze ale numerów nie chce mi się przepisywać za pomocą glosu bo dotykowego ekranu nie posiadam.
jaki kabelek kupić czy coś :)
świetne forum, heh jak na razie to od kupna samochodu codziennie tu siedzę :)