PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Koniec z jednostką V 8 ???



BAJZEL
19th-October-2012, 13:40
Panowie czytałem dzisiaj malutki artykuł , z przed kilku miesięcy , w którym wspomniano o ARMAGEDONIE tzn jak w tytule :

http://motogazeta.mojeauto.pl/Technika/Koniec_z_V8,a,215308.html

czy ktoś coś wie na dany temat ... zwykłe ploty ...?

sirtrojan
19th-October-2012, 14:35
szkoda - wczoraj miałem okazje przejechać sie FX45 V8 - w środku , jakos ciszej niz w V6 ale z tyłu gulgot to całkowicie inna bajka :thumb:

BAJZEL
21st-October-2012, 20:24
A osiągi ? Napisz czy jest bardziej odczuwalne przyspieszenie ... bo wiadomo, że kultura pracy silnika jest zupełnie inna... w przyszłości jak juz plany życiowe będą się kręciły marzyłem sobie o V8 tylko czy jest to gra warta świeczki

Spalanie i utrzymanie VS wrażenia z jazdy

Jaki Wynik ?
POzdrawiam

Black
21st-October-2012, 20:54
Nie no V8 zostanie,zmniejszą tylko pojemność i dorzucą turbo

"Wszystko przez to, że dużą jednostkę V8 można teraz zastąpić mniejszym V8 wyposażonym w turbodoładowanie

Tomek g35c
22nd-October-2012, 09:12
V8 brzmi - wspaniale, ale nic to w porównaniu do V10 czy V12... no ale kogo na to stać...może gastkę ludzi...
Najgorsze jest to że wszystko spowodowane jest pi......ną "ekologią".... tak jak te ekrany na autostradach... nikomu to nie potrzebne ale jakie eco...
Tak samo jest z samochodami... spaliny, emisja itp... Tylko jeden ciągnik siodłowy wywala z siebie tyle spalin co 5 takich V8 i to jest OK.
Nie wspomnę o naszych Autosanach które smrodzą i wszystko jest dobrze...
Niech się wezmą za oczyszczanie szrotów z tego świata... kartofle zapyziałe...;)

KeliV
22nd-October-2012, 10:14
V8 brzmi - wspaniale, ale nic to w porównaniu do V10 czy V12... no ale kogo na to stać...może gastkę ludzi...
Najgorsze jest to że wszystko spowodowane jest pi......ną "ekologią".... tak jak te ekrany na autostradach... nikomu to nie potrzebne ale jakie eco...
Tak samo jest z samochodami... spaliny, emisja itp... Tylko jeden ciągnik siodłowy wywala z siebie tyle spalin co 5 takich V8 i to jest OK.
Nie wspomnę o naszych Autosanach które smrodzą i wszystko jest dobrze...
Niech się wezmą za oczyszczanie szrotów z tego świata... katrofle zapyziałe...;)

Fakt, z tą ekologią to już można śmiało powiedzieć, że Europa na czele z Szwajcaria przeginają. Kontynent wielkości 3 Stanów z USA chce zbawić caly świat swoim "czystym rozumowaniem" gdzie w Indiach czy czyżby Chinach słowo ekologia w słownikach nie występuje.

gizmo
22nd-October-2012, 17:23
Ja również jestem fanem tradycyjnych jednostek ale trudno nie dostrzec kilku pozytywnych faktów wynikających z dodania turbiny. Załóżmy, że pomimo zmniejszenia pojemności dodadzą dwie turbiny. Wtedy taki FX bez problemu będzie osiągał około 500 koni. Dokładnie taki zabieg został przedstawiony w M5 i auto jest dużo szybsze a ma przy tym mniejsze spalanie. Dźwięk na pewno nie zawiedzie (chociaż tam emitują dźwięki silnika w głośnikach) :)

Tomek g35c
22nd-October-2012, 17:38
GTR ma biturbo i brzmi "prawie" jak V8... ;)
moze i racja z tym modyfikowaniem ale nic nie zastąpi V10-V12...
chyba że juz naprawdę zabraknie facetów z jajami i przesiądziemy się całkowicie do wózków elektrycznych...lol

ArtPol74
24th-October-2012, 08:59
V8 to V8 i to jest podstawa motoryzacji. V10, V12 eee... Wiem, wiem mam tylko R6 ale wczoraj czytałem o M-power w dieslu i fabryczne z tego silnika jest ponad 380 koników ale:-( na triturbo.