PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wyłączenie systemu ostrrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu



jabipl
7th-January-2013, 17:29
Witam,

Czy ktoś może poradzić co mogę zrobić aby wyłączyć system ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDW - Lane Departure Warning) oraz zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDP - Lane Departure Prevention)?

W woziku przez mnie posiadanym (FX 37 GT Premium) jest oczywiście przycisk włączający/wyłączający - ale jadąc powyżej 70 km/h zawsze się włącza sygnał dźwiękowy mimo wyłączonego przycisku. Jest to dość irytujące szczególnie na wąskich drogach gdzie dla bezpieczeństwa (jadąc zgodnie z zobowiązującą prędkością na przykład 90 km/h) aby nie szorować prawymi kołami po zniszczonej części jezdni lekko najeżdżam na linię oddzielającą pasy ruchu.
Nie wiem również czy automatyczne włączenie tego sygnału/ systemu nie powoduje jednocześnie zmiany prędkości poszczególnych kół, a tego bym nie chciał!
Proszę o podpowiedź

pozdrawiam
Jarek

grabba
7th-January-2013, 18:44
W mojej M-ce wyłączenie działa, dodatkowo jeżeli przytrzyma się przycisk ok. 5 sekund ustawia się domyślny tryb (włączony / wyłączony) jaki ma być po uruchomieniu samochodu.

sirtrojan
7th-January-2013, 22:26
tak jak grabba napisał. naciśnij przycisk i przytrzymaj kilka sekund.
Będzie domyślnie wyłączony.

Tak jest w I generacji wiec II pewnie podobnie.

jabipl
8th-January-2013, 12:54
U mnie niestety to nie działa. Próbowałem już wcześniej - myślę że to jest zrobione celowo żeby prosto się nie dało samemu tego wyłączyć - dlatego tez to pytanie na forum
pozdrawiam
Jarek

sirtrojan
8th-January-2013, 15:37
nie no - musi sie dać wylączyć! Moze Irek cos pomoże bo ma II gen.

quku
8th-January-2013, 17:54
a nie od tego jest przycisk na kierownicy z prawej strony i instrukcja 5-24 :)

slepy62
10th-January-2013, 20:09
Czy ktoś może poradzić co mogę zrobić aby wyłączyć system ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDW - Lane Departure Warning) oraz zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDP - Lane Departure Prevention)?

LDW - przycisk w lewej dolnej części deski, jest włączony domyślnie i "świeci". Po wyłączeniu nie powinien się świecić i włączać samoczynnie (chyba że w 2012 jest inaczej).
Jeżeli Ci się samoczynnie włącza - zadzwoń do serwisu i zapytaj - sądzę że to jakaś usterka - naprawa gwarancyjna.
Wszystkie systemy wspomagające bezpieczeństwo są/powinny być wyłączalne ! Tak przynajmniej jest w instrukcji.
Pamiętaj że sygnał dźwiękowy masz także z IBA - jak zbliżasz się do samochodu poprzedzającego ze zbyt dużą prędkością (decyduje w zasadzie prędkość / odległość - bo czasem potrafi piszczeć przy nawet nieznacznie większej prędkości - jeżei jest się bardzo blisko samochodu poprzedzającego)

LDP - jest standardowo wyłączony (tu nie ma trybu domyślnego - bo to niebezpieczne - hamulce), włącza się go guzikiem na kierownicy. Po włączeniu zaświeci się kontrolka na pulpicie...

Powyższe na podstawie FX II gen. ale z tego co pamiętam w EX, G i M jest identycznie

tas23
4th-July-2016, 10:15
Panowie odgrzeję kotleta:)

Mam FXa z 2007 roku, w którym system kontroli pasa ruchu (jak mniemam w skrócie LDW) ma dwie bolączki:
- próbowałem go wyłączyć przytrzymując przycisk przez 5 sek., ale albo źle przytrzymuję (w niewłaściwym momencie - robię to jak zapalę auto), albo to u mnie nie działa - jest na to jakaś rada?
- ostatnio dwa razy zauważyłem w odstępie 2 tygodni, że kontrolka, która normalnie zapala się tylko jak niekontrolowanie zmieniam pas, świeci mi na stałe (ale gaśnie jak wyłączam ten system podczas jazdy) - czego to może być objaw?

Gdzie generalnie można się udać (w Warszawie i okolicach), żeby podłączyć FXa do porządnego komputera, bo chciałem przed wakacjami sprawdzić, czy wszystko ok. Nie działa mi również tempomat adaptacyjny (ICC?!), ale żaden błąd się nie pojawia, a podczas wyjazdu by mi się przydał.

Ologt
5th-July-2016, 08:55
Dziwne że system włącza Ci się wraz z uruchomieniem auta ,ja mam tak że po odpaleniu auta muszę sam włączyć system .




która normalnie zapala się tylko jak niekontrolowanie zmieniam pas
w tym momencie masz sygnał też dźwiękowy ?

dewon7
5th-July-2016, 10:11
U mnie również system włącza się wraz z uruchomieniem silnika. Według mnie tak właśnie powinno być skoro to jest system który ma wpływać na bezpieczeństwo jazdy. Sygnał dźwiękowy pojawia się w chwili gdy zbliżam się do białej linii

tas23
5th-July-2016, 13:23
No to już ogarnąłem - przeczytałem instrukcję:)
Otóż można uruchomić dwa tryby: na stałe włączony, bądź na stałe wyłączony.
Procedura na wyłączenie jest taka (działa w FX35 z 2007): przekręcamy kluczyk na zapłon (2. pozycja), wyłączamy LDW (diodka na klawiszu gaśnie), a następnie (ja zrobiłem to po kilku sekundach) jeszcze raz wciskamy przycisk LDW na >4 sekundy. Po tym czasie kontrolka na desce rozdzielczej powinna kilka razy mrugnąć i usłyszymy sygnał dźwiękowy.
Podejrzewam, że procedura włączania na stałe przebiega identycznie z tym, że system musi być włączony (diodka na klawiszu jest zapalona).

Dodatkowo przeczytałem w instrukcji, że podczas dużych upałów (>40'C) system automatycznie może się samodzielnie wyłączyć i wtedy świeci się kontrolka na desce rozdzielczej. Chyba tak mogę tłumaczyć te dwa razy kiedy mi się zaświeciła.

Ologt
5th-July-2016, 16:20
Otóż można uruchomić dwa tryby: na stałe włączony, bądź na stałe wyłączony.
Procedura na wyłączenie jest taka (działa w FX35 z 2007): przekręcamy kluczyk na zapłon (2. pozycja), wyłączamy LDW (diodka na klawiszu gaśnie), a następnie (ja zrobiłem to po kilku sekundach) jeszcze raz wciskamy przycisk LDW na >4 sekundy. Po tym czasie kontrolka na desce rozdzielczej powinna kilka razy mrugnąć i usłyszymy sygnał dźwiękowy.
Podejrzewam, że procedura włączania na stałe przebiega identycznie z tym, że system musi być włączony (diodka na klawiszu jest zapalona).

Dobrze wiedzieć , ja jak chciałem żeby działał system to musiałem go po prostu włączyć.

Ologt
5th-July-2016, 16:22
Sygnał dźwiękowy pojawia się w chwili gdy zbliżam się do białej linii

i kontrolka na desce