PDA

Zobacz pe?n? wersj? : odczyt płyt DVD - disc error region



krzemyk23
29th-October-2014, 12:50
Witam
Próbuje odtworzyć film DVD lecz wyskakuje mi informacja "DISK REGION ERROR " czy ktoś miał już z tym problem?
Odtwarzacz DVD mam dla pasażerów.
Dzięki za pomoc
Auto FX 35 2005 z Kanady

Roman
29th-October-2014, 13:07
o ile dobrze kojarzę to coś z kodowaniem płyty, spróbuj inną płyte odtworzyć.

grzesiek
29th-October-2014, 13:10
Pewnie musisz miec plyty na region 1 albo uniwersalne 0

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Buziaczek81
29th-October-2014, 16:04
W USA i Kanadzie jest inny region plyt.Musza byc z tego regionu.

slepy62
29th-October-2014, 18:12
Pewnie musisz miec plyty na region 1 albo uniwersalne 0 Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie TAK

Jedyna metoda - przegrać płytę z zapisem na kod "0 lub 1" lub przegrać film jako avi (divix)

Kupując DVD - zwracaj uwagę na kod regionu - na każdej płycie oryginalnej z reguły jest wpisany
w wypadku DVD czy CD-video z gazet - praktycznie żadne nie pójdzie na autach z USA/Kanady
jeżeli nie ma kodu regionu - szukaj w jakich formatach chodzą płyty - jeżeli tylko PAL - też nie pójdzie...
przykłady na poniższych zdjęciach...

Ja prawie wszystko kopiowałem na format avi - dodatkowym plusem jest - w takim formacie zmieścisz na płycie DVD ok. 6 filmów...
a roździelczość monitorów w odtwarzaczach samochodowych jest z reguły "niska" - więc gorsza jakość avi w stosunku do jakości z DVD nie ma w tym wypadku znaczenia

jak to zrobić / jakimi programami - SORRY - nie znam się na tym - zawsze robiłem to pod dyktando syna - stary pryk lol po prostu jestem


http://i.imgur.com/R8ym9ko.jpg

krzemyk23
29th-October-2014, 18:26
Wystarczy nagrać filmy jako avi na płycie DVD i będzie można oglądać bez problemowo?

slepy62
29th-October-2014, 18:50
Wystarczy nagrać filmy jako avi na płycie DVD i będzie można oglądać bez problemowo?

- kopiujesz DVD - i wypalasz kopię z kodem regionu "0 lub 1"
lub
- zgrywasz film z DVD i wypalasz jako avi - powinno wystarczyć

Kody regionów były wpowadzone:
- bo kilka/kilkanaście lat temu - większość premier filmowych made in USA - było opoźnione z reguły o 6 m-cy na świecie w stosunku do premier na terenie USA
- w USA płyty są z reguły tańsze niż w Eurolandzie
teraz się to zmieniło bo większość filmów - dość szybko można ściągnąć z netu ale... płyty są dalej kodowane dla poszczególnych regionów (to daje koncernom kontrolę nad dystrybucją)

krzemyk23
29th-October-2014, 19:03
Wielkie dzięki. Pozdrawiam
Tomasz

krzemyk23
29th-October-2014, 19:04
Nie Tomasz tylko Jacek słownik zadziałał :)

Piotr_FX
20th-December-2014, 22:59
czy filmy są wyświetlane wyłącznie na dodatkowych ekranach? Czy jest opcja wyświetlania na środkowym od navi?

Ologt
21st-December-2014, 14:50
Czy jest opcja wyświetlania na środkowym od navi?

Ja mam tak zrobione że mogę oglądać na ekranie w podsufitce albo podsufitce i ekranie navi jednocześnie.Tylko nie wiem czy to nie jest spowodowane zmianą nawigacji na Vdo daytoon ms5510.Ktoś dobrze pomyślał bo w ten sposób mam ciągle aktualną mape

rafi_1984
1st-November-2017, 17:19
sorka ze odkopuje temat....
Nagralem dzisiaj filmy w formacie AVI na plyte DVD-R i niestety po wlozeniu plyty do odwarzacza (tego z tylu w podlokietniku) wyskakuje blad formatu plyty....
prosze pomozcie :) bo szukalem Infiniti z tym odtwarzaczem a teraz nic nie dziala.....
plyty DVD probowalem ale juz wiem ze sa problemy z regionami a nie mam zadnej z regionem 0 lub 1.

slepy62
1st-November-2017, 19:00
sorka ze odkopuje temat....
Nagralem dzisiaj filmy w formacie AVI na plyte DVD-R i niestety po wlozeniu plyty do odwarzacza (tego z tylu w podlokietniku) wyskakuje blad formatu plyty....
prosze pomozcie :) bo szukalem Infiniti z tym odtwarzaczem a teraz nic nie dziala.....
plyty DVD probowalem ale juz wiem ze sa problemy z regionami a nie mam zadnej z regionem 0 lub 1.

Kod regionu - określasz w momencie nagrywania płyty - więc po prostu wybierz kod "0 lub 1" dla nagrywanej DVD (jeżeli robisz "disc mirroring" pewnie z urzędu wpisuje Ci kod europy - chyba to jest 2)

rafi_1984
1st-November-2017, 19:23
ale ja mowie o nagrywaniu zwyklych plikow AVI sciagnietych np z chomika.....
zeby nagrac zwykle pliki AVI na plyte dvd tez trzeba to jakos zmieniac kod regionu?

milo222
2nd-November-2017, 08:56
Ja mam tak zrobione że mogę oglądać na ekranie w podsufitce albo podsufitce i ekranie navi jednocześnie.Tylko nie wiem czy to nie jest spowodowane zmianą nawigacji na Vdo daytoon ms5510.Ktoś dobrze pomyślał bo w ten sposób mam ciągle aktualną mape
Ologt - jak to masz aktualną mapę ? co znaczy że ktoś zmienił navi ? ekran i wszystko czy tylko to pod siedzeniem ?

Ologt
7th-November-2017, 00:14
milo222 poszukaj w moich postach ,mam zmieniony czytnik navi na vdo ms5510pro , choć ostatnio szukałem "splitera " który mi przełącza na przednim ekranie miedzy kompem,navi i odtwarzaczem bo mi laski z teledysków w czarno-białym tańczyły i dokopałem się do oem navi i ona też jest podłączona jeszcze ale ukryta jest pod wykładziną pod prawym fotelem, ponad trzy lata mam auto a nie wiedziałem że takie schowki głębokie sa jeszcze w podłodze,dobre auto dla przemytników.

milo222
7th-November-2017, 08:58
to już nie rozumiem - jeżeli masz zmieniony czytnik navi na vdo to gdzie on jest podłączony skoro nie pod siedzeniem ??? możesz zrobić jakieś fotki

Ologt
9th-November-2017, 14:09
vdo jest w miejscu starej kieszeni po oem nawigacji , stara nawigacja jest ukryta pod wykładziną pod prawym fotelem i też jest na chodzie bo część przewodów od vdo jest podłączona (czyt. wlutowana) pod wiązkę oem nawigacji .Żeby Ci zrobić zdjęcia musiał bym wywalić fotel i trochę plastików i odwinąć trochę dywanu .