PDA

Zobacz pe?n? wersj? : szumy



tomwojko
28th-August-2015, 23:19
Witam
Mam pewien problem, przy 40tys przebiegu pojawiły się szumy - buczenie w prawym przodzie (a przynajmniej takie mam wrażenie). Serwis nic nie stwierdził.
Moja ponowna wizyta w serwisie w DE i jazda z gościem z serwisu potwierdziła moje "wrażenia". Została wymieniona piasta z łożyskiem, serwsiman powiedział, że prawa strona lekko niedomagała, sprawdzili na jeździe próbnej na kilku rodzajach nawierzchni i wszystko już jest ok i... nadal to słyszę... tak w przedziale prędkości 40 - 80km/h, później myślę, że nie słychać z powodu pędu powietrza i innych odgłosów ;)
Kolega powiedział mi, że po pewnym przebiegu w każdym aucie 4x4 słychać coś takiego, bo to związane z przeniesieniem napędu, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć...
Dość denerwujące i uciążliwe wrażenia
W poprzednim aucie (Mazda CX-7), miałem taki przypadek z tyłu i okazało się, że do wymiany były piasty z łożyskami, po wymianie była już cisza...
Ktoś miał coś podobnego? Jakieś wskazówki, pomysły?

grabba
28th-August-2015, 23:52
U mnie poszły obie piasty z przodu w mniej więcej w tym samym czasie. Po wymianie jednej hałas się zmniejszył, bo wymianie drugiej ustał całkowicie.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

tomwojko
29th-August-2015, 11:33
hmm, jak pisałem wymienili mi jedną stornę twierdząc, że druga jest ok, ale poprzednio twierdzili, że obie są ok... więc może się mylą i tym razem...

grabba
29th-August-2015, 12:53
Wymiana piasty jest na tyle prosta, że może Ci to zrobić każdy mechanik - nie musisz jechać do ASO.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka