PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Nowe światełka postojowe :)



tiger456
14th-January-2016, 23:01
Witam wszystkich posiadaczy Infiniti FX 35 / 45 I Gen. Mam dla was coś, co za niecałe 50 zł spowoduje pewnie nie u jednego uśmiech na twarzy :) Zakupiłem żaróweczki LED na "postojówki", które dają taką samą białą poświatę jak dzienne. Dzisiaj dostałem, założyłem i co? Hmm... musiałem dowiedzieć się gdzie jest bezpiecznik od postojówek bo go spaliłem lol Dzięki temu zakupowi posiadłem jeszcze informacje na temat umiejscowienia puszek z bezpiecznikami :D A już tak abstrahując od tego "wypadku przy pracy" to naprawdę polecam. Efekt super, w końcu postojówki od drogowych się nie różnią. Pozdrawiam :)

P.S. Bardzo proszę aukcję:

http://allegro.pl/zarowki-w21-5w-led-13-smd-7443-zarowka-zarowka-12v-i5448212272.html

Ologt
14th-January-2016, 23:26
pokaż jak w realu (zdjęcie)

tiger456
14th-January-2016, 23:27
Jutro pyknę zdjęcie :)

dariuszelu
15th-January-2016, 17:32
cześć dzisiaj takie oglądałem w sklepie i sprzedawca powiedział że może autko pokazywać błąd ( i to mnie powstrzymało od kupna) takie jak twoje były po 30zł i mocniejsze ( więcej ledów) po 50zł działały na zasadzie żarówki dwu włóknowej( białe światło słabe i mocne)

tiger456
15th-January-2016, 18:28
Dariuszu, dlatego nie można kupować mocniejszych żarówek. Błąd ewentualnie jest do ominięcia, ale trzeba założyć rezystor. Ja swoje mam już założone, za chwilę wrzucę zdjęcia. Nie wrzucałbym wam czegoś, czego sam nie sprawdziłem. Możecie śmiało kupować te z aukcji :)

tiger456
15th-January-2016, 18:33
7498

Może efektu nie widać idealnie, ale myślę że wystarczająco dobrze :)

Bartek.
15th-January-2016, 18:54
Błąd wyskakuje dlatego, że pobór prądu jest za mały w LED dlatego trzeba fake'ować parametry zwykłej żarówki rezystorami i tyle. Gdzieś wrzucałem link z manualem, w Q50 da się wszystkie żarówki wymienić na LED tak aby żadna kontrolka nie świeciła.

tiger456
15th-January-2016, 19:11
Te żaróweczki też możecie śmiało zakładać. Ja już na nich jeżdżę i żadne błędy się nie pojawiają :)

slepy62
15th-January-2016, 19:42
Błąd wyskakuje dlatego, że pobór prądu jest za mały w LED dlatego trzeba fake'ować parametry zwykłej żarówki rezystorami i tyle. Gdzieś wrzucałem link z manualem, w Q50 da się wszystkie żarówki wymienić na LED tak aby żadna kontrolka nie świeciła.

Oświeć mnie Bartek bo nie bardzo wiem co można wymienić w Q50
- jedyne zewnętrzne żarówki nie LED to obrysówki przednie, kierunki tylne i oświetlenie tablicy rej...
A wewnętrzne oświetlenie nie ma wpływu na kontrolki...

Bartek.
15th-January-2016, 20:16
Chodziło mi o temat: http://www.ifans.pl/showthread.php?4770-Q50-Zamiana-%BFar%F3wek-na-LED

Temat zewnętrznych dokładnie zgłębiałem tylko kierunków tylnych. Tam trzeba dodać 18W 8 Ohm aby przy żarówce LED 16x5W nie wywalało błędu.

A mój post odnosił się do dariuszelu, który zniechęcił się przez błąd kontrolek ;)

P.S. jednak w tym temacie nie ma jak dobrać rezystor.

Ologt
15th-January-2016, 22:21
cześć dzisiaj takie oglądałem w sklepie i sprzedawca powiedział że może autko pokazywać błąd
Panowie jaki błąd w FX 1Gen ? Gdzie takie coś jest że od żarówki pokaże się błąd .Mam calutkie wnętrze zmenione na led-y ,tablica rej .Żaden błąd się nie pokaże .

po 50zł działały na zasadzie żarówki dwu włóknowej

oooo takie coś by mi pasowało bo w niedalekiej przyszłości chciałbym zrobić DRL



Może efektu nie widać idealnie, ale myślę że wystarczająco dobrze
Ładnie bo taki sam kolor jak świateł mijania