PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wymiana świec a wysokie obroty.Jałowy 1,5 tyś



fedors
14th-August-2016, 20:41
Witam. Żona odebrała auto od mechanika po wymianie świec.
Model 2007 fx 35 awd usa. Gaz brc.

Świece denso ikh16tt irrydium Twin tip.

Auto na zimnym kręci przy odpaleniu do 3 tys obrotów. Później spada do 1,5 na jałowym.
Rano wyskoczył check engine. We wtorek ma wrócić do mechanika na diagnozę.

Jakieś pomysły co mogło się stać?
Świece według katalogu denso powinny pasować.

Pozdrawiam.
Fedors.

tiger456
15th-August-2016, 09:01
Witam, to raczej nie świece. Przy wymianie świec od strony kierowcy należy ściągnąć dolot i to tutaj może być problem. Czy przypadkiem mechanik nie czyścił przepustnicy? Jeżeli tak, to prawdopodobnie naruszył blaszkę której dotknąć nie można i pozostaje adaptacja przepustnicy. Być może też źle skręcił sam układ dolotowy i dostaje lewego powietrza? Ja robiąc cokolwiek przy układzie elektrycznym w Infiniti zawsze zdejmuję klemę + z akumulatora, czy mechanik zrobił to samo?

maxs
15th-August-2016, 11:24
a nie podpiął w innej kolejności kabli do świec? mi tak zrobił, telepało budą obroty latały i był check:)

Black
15th-August-2016, 11:40
Podobnie jak tiger obstawiałbym że ktoś grzebał przy przepustnicy.

tiger456
15th-August-2016, 12:38
a nie podpiął w innej kolejności kabli do świec? mi tak zrobił, telepało budą obroty latały i był check:)
Zamiana cewek skutkuje telepaniem samochodu, obniżeniem a nie wzrostem do 3000 rpm. :)

Coobcio
15th-August-2016, 15:05
Znam te przeypadki niestety za każdym razem kończyły się wymianą ECU...
Chodzi o fakt odpinania przepływomierzy i przepustnic bez wcześniejszego odpinania akumulatora...
Przypadków takich miałem paręnaście.
Adaptacje nie pomagają, programowanie też nie z miłą chęcią byl bym ciekaw jak to innaczej naprawić niż wymiana ECU + kodowanie go.

Adam_77
15th-August-2016, 19:15
Ja u siebie tez czyściłem przepustnice bo była cała zasyfiona, adaptacja nie pomogła , zatem udałem sie do Serwisu Bosha 10min - 80 zł i obroty wróciły do normy [emoji3]. Moze miałem farta ale nic się nie stało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

fedors
15th-August-2016, 20:57
Dzięki. No nie może być aż tak źle z tą wymianą ecu. Akumulator był odpięty.
Zobaczymy co wyjdzie w kolejnych dniach.

Coobcio
16th-August-2016, 08:39
Dajcie proszę znać jak sie uporacie, ja auta oddawałem do Aso Zaborowskiego i do Grabowskiego elektronika i niestety nie byli w stanie pomóc a takich przypadków miałem kilkanaście i zawsze się to kończyło wymianą ECU na nowe bądź używane i programowanie.
Powodzenia !!

fedors
16th-August-2016, 20:29
Witam.
Mechanik był. Spróbował procedurę ustawienia. Nie zadziałało. Żona pojechała do jego znajomego elektryka. Za pomocą komputera próbował ustawić obroty. Nie udało się i chciał zacząć grzebać, ale brak zgody. Werdykt elektryka 3 tyś na nową przepustnicę? !
Po jego próbie regulacji auto ma mniej mocy i pedału hamulca podobno jest dziwnie twardy. Ręce opadają.
Po tych przygodach telefon do aso i wizyta na 5go września. W ramach 430 zł ma być czyszczenie przepustnicy i regulacja. Podobno zdąża się to bardzo często. Na moje pytanie o ewentualne usterki i prawdopodobne uszkodzenie ecu Pan odpowiedział. Spokojnie. Jeszcze nie zdążyło się w jego historii by zachodzie potrzeba wymiany ecu. Taka usługa jest często wykonywana i zawsze kończy się dobrze.


Panowie. Proszę nie straszcie mnie 


Na logikę jak rozregulowanie przepustnicy może mieć trwały wpływ na uszkodzenie komputera? Coś mi tu nie gra.
Poinformuję po serwisie.
Dodam, że w ASO w Warszawie rg kosztuje 400 zł. Ciekawe jaka część z tego ładuje w kieszeni mechanika :)

Black
16th-August-2016, 21:16
To nie jedź do ASO,mi ustawili przepustnicę tutaj;

http://www.lesiak.com.pl/

wzięli chyba 100 zeta,nie pamiętam bo to było jakieś 2 lata temu,ale na pewno nie tyle co ASO!


jakby co tutaj masz procedurę adaptacji przepustnicy

http://www.ifans.pl/showthread.php?4751-Adaptacja-przepustnicy

ewentualnie mogło się stać tak jak mówi Coobcio,taki problem miał user "Ubiq"

http://www.ifans.pl/showthread.php?4010-Czyszczenie-przepustnic-B%B3%B1d-po507-brak-pomys%B3%F3w/page2

fedors
17th-August-2016, 18:54
Trochę pogrzebałem w sieci i podzwoniłem i podobno jest tak.

1. Jeśli obroty na jałowym po rozgrzaniu są wysokie i stałe to temat jest do ogarnięcia.
2. Jak obroty falują to temat bardziej złożony i kończy się regulacją i wymianą części. Czasami sterownika, czasami przepustnicą.

W każdym razie usterka nr 2 pojawia się gdy ktoś podczas czyszczenia nie odłączy w odpowiednim czasie aku.

Nie wolno.
W czasie czyszczenia zalać sensora MAF. To przez to przepustnica świruje.
Nie wolno też grzebać przy śrubkach i nastawiać manualnie. Nic to nie da.

W piątek auto jedzie do Lesiaka i zobaczymy jaki będzie wymiar kary.

Z jego doświadczenia wynika raczej, że usterki zdążają się dużo częściej w nowej budzie. To mnie troszkę uspokaja, tylko troszkę.
Pozdrawiam,
Sebastian

tiger456
17th-August-2016, 21:37
Z tym zalewaniem MAF-a to się nie zgadzam, czyściłem ten czujnik kilkukrotnie i nic takiego się nie dzieje.

fedors
19th-August-2016, 14:47
Wizyta w serwisie udana.
Regulacja jedynie za pooca komputera.Kosz 100zl.

Uffffff.

Dziekuje Panu Lesiakowi.

fedors
19th-August-2016, 15:50
Dodam jeszcze, ze ustawienia wrocily do normy, tj. pedal hamulca I podobno wspomaganie kierownicy, tez jest takie jak przed rozgregulowaniem kompa.
No I teraz mozna znowu sie cieszyc z jazdy :)
Po wymianie swiec pali na dotyk.

Black
20th-August-2016, 22:15
Jednak pamięc mnie nie zawodzi,to było 100 zeta:),fajnie że udało się rozwiązać problem...no i 300 zeta w kieszeni!

maruss84
25th-April-2018, 20:53
byłem u mechanika, debil odłączył przepustnicę bez odpięcia akumulatora, choć mu o tym mówiłem, niby fachowiec od JAPAN aut, ale okazało się, że to mechanik który myśli że urodził się z zestawem kluczy a zamiast mleka pił WD-40. Wymienił świece, wyczyścił przepustnicę i dupa, obroty na jałowym 1200 i nie umie zaadaptować przepustnicy. Powiedziałem, że trudno zapłaci mi za wizytę w ASO i jak to debil mechanik, poszedł sobie i już sie do mnie nie odzywał. pogadałem z jego pracownikiem, że spróbuje to zrobić sam, metodą zapłon - pedał a jak nie uda sie to w poniedziałek wracam z fakturą z ASO Nissan. Na szczeście za 3 lub 4 próbą udała się adaptacja, obroty wróciły na poziom lekko ponad 600. Takie chyba są ok, tak chyba było wcześniej.

10948