PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 Wymiana reflektorów - halogenowe na LED



SPIDER'Q50
28th-April-2017, 14:48
Mam do Was pytanie, czy ktoś wymieniał reflektory w swojej Q50 z zwykłych świeczkowych (halogentowych) na LEDowe?
Czy instalacja jest uniwersalna dla tych typów?
Czy potrzebne są jakieś dodatkowe moduły LED?

Mam zamontowane u siebie zwykłe i chciałbym je zamienić na LEDowe i nie wiem jak się do tego przygotować, bo szukam instalacji jak jest rozwiązana dla jednych i drugich i nic nie mogę znaleźć.

slepy62
28th-April-2017, 16:33
Mam do Was pytanie, czy ktoś wymieniał reflektory w swojej Q50 z zwykłych świeczkowych (halogentowych) na LEDowe?
Czy instalacja jest uniwersalna dla tych typów? Czy potrzebne są jakieś dodatkowe moduły LED? Mam zamontowane u siebie zwykłe i chciałbym je zamienić na LEDowe i nie wiem jak się do tego przygotować, bo szukam instalacji jak jest rozwiązana dla jednych i drugich i nic nie mogę znaleźć.

Wersji okablowania jest chyba 3 lub 4 i jest to zależne od:

- wersji modelowej BASE / PREMIUM / SPORT / SPORT PREMIUM
- wersje bez DAS / z DAS
- HYBRYDA - NIE HYBRYDA

Być może w wypadku okablowania lamp nie ma to znaczenia - problemy będziesz miał prawdopodobnie inne :
- zupełnie różne oprogramowanie - bo o ile się nie mylę w wersji halogenowej nie ma np, high beam i innych tego typu "wynalazków"
- prawdopodobie brak odpowiednich przekaźników

Cenowo - koszt lamp (abstrahuję że pewnie planujesz kupić używki powypadkowe)

- normalnych to ok. $1 100

- ledowe $1 800

Samych lamp raczej nie przerobisz bo są konstrukcyjnie inne
Najprościej - zapytaj w serwisie :infi: bo dużo rzeczy jest plug'n'play

SPIDER'Q50
10th-May-2017, 22:37
Masz rację, chyba gra nie warta zachodu. Tym bardziej że samochód mam typowo użytkowy a nie dla fanu jak niektórzy mając hybrydy. Ale dzięki za info