PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Czujnik poziomu paliwa FX50



Piotr_Z
31st-July-2017, 12:25
Cześć,
Czy ktoś z Was miał problem z niedziałającym wskaźnikiem poziomu paliwa (ja mam od tygodnia) ?
W serwisie twierdzą że to się zdarza. Ponoć naprawia się to bez wymiany części (sama robocizna).
Pozdrawiam,
Piotr

grabba
31st-July-2017, 12:40
Pewnie pływak się zawiesił. Można to zrobić samemu - prosta sprawa, ale problemem może być założenie uszczelki pompy paliwa, bo potrafi się rozciągnąć ...

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Piotr_Z
31st-July-2017, 12:53
Dzięki za odpowiedź Grabba. A nie wiesz gdzie znajdę jakąś serwisówkę - schemat jak się dobrać do pływaka ?
Pewnie dostęp do zbiornika paliwa jest pod tylną kanapą ?
Niestety nie wiem jak ją rozebrać - obmacałem ją w koło i nie znalazłem zaczepów :(
Pozdro,
Piotr

zajac01
31st-July-2017, 14:04
W moim FX35 kiedyś też pare razy zawiesił się pływak. Ale to taki dobry samochód, że sam się naprawił ;) od tamtej pory nigdy to już się nie powtórzyło.

Grucha
31st-July-2017, 15:55
U mnie w FX37 też się to powtarza co jakiś czas... upierdliwe[emoji35]


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]

kotlet2009
31st-July-2017, 16:12
Ja w pierwszym fx35 miałem podobnie.. często zapaliła się rezerwa mimo że było dużo paliwa.. teraz w obecnym fx35 zdarza się sporadycznie..

Piotr_Z
31st-July-2017, 16:30
W moim FX35 kiedyś też pare razy zawiesił się pływak. Ale to taki dobry samochód, że sam się naprawił ;) od tamtej pory nigdy to już się nie powtórzyło.

Dzięki za info. Ile trwa proces "samo-naprawy" :) ? Po jakim czasie pływak się odblokował i czy mu w tym pomagałeś (np. tankowanie do pełna albo wjazd na wertepy) ?
Piotr

kotlet2009
31st-July-2017, 17:57
U mnie działa zaparkowania auta na pare chwil tak aby przód był niżej niż tył ( górka itp .. )

grabba
31st-July-2017, 20:19
Wpisz w google Infiniti Service Manual. Pierwszy link. W Mce z przodu kanapy są dwa małe uchwyty, które trzeba pociągnąć. Pod kanapą są dwie pokrywki. Po nimi - od strony kierowcy jest sam pływak, od pasażera pompa paliwa i drugi pływak. Odkręć pokrywki - odłącz wtyczki - spryskaj je środkiem do czyszczenia połączeń elektrycznych. Jeżeli nie pomoże, to wykręć najpierw pływak od strony kierowcy i poruszaj nim. Zamontuj i sprawdź. Jeżeli nie pomoże, to wymontuj pompę od strony pasażera. Pamiętaj, że zanim odłączysz przewody paliwowe od pompy odłącz wtyczkę elektryczną od pompy, zapal silnik i niech sam zgaśnie - ciśnienie w układzie paliwowym musi spaść.

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Piotr_Z
1st-August-2017, 00:38
Dzięki Grabba ! Wszystko jasne.
Pozdrówki
Piotr

zajac01
2nd-August-2017, 10:42
Dzięki za info. Ile trwa proces "samo-naprawy" :) ? Po jakim czasie pływak się odblokował i czy mu w tym pomagałeś (np. tankowanie do pełna albo wjazd na wertepy) ?
Piotr

Raczej nie zrobiłem nic świadomie, co spowodowałoby "samonaprawe" :) poprostu jak przeziębienie - samo przyszło i samo poszło...

Chyba najlepszą opcją dla Ciebie będzie skorzystanie z instrukcji grabby