Zaloguj si?

Zobacz pe?n? wersj? : Kamera



Kany
1st-October-2017, 21:48
Witam
Przy włączeniu R nie załącza się kamera , czy w menu są jakiekolwiek ustawienia kamer?Może coś wyłączyłem , miał ktoś taki problem?
Infiniti FX 30ds 2012rok

Grucha
3rd-October-2017, 07:53
Witam
Przy włączeniu R nie załącza się kamera , czy w menu są jakiekolwiek ustawienia kamer?Może coś wyłączyłem , miał ktoś taki problem?
Infiniti FX 30ds 2012rok

Ja mam taką sytuację.
Zdiagnozowany padnięty moduł sterujący kamery...
Ponad 3000 NETTO w ASO[emoji45]
Ale nie znaczy to, że u Ciebie jest to samo.


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]

slepy62
3rd-October-2017, 08:38
Witam Przy włączeniu R nie załącza się kamera , czy w menu są jakiekolwiek ustawienia kamer?Może coś wyłączyłem , miał ktoś taki problem?
Infiniti FX 30ds 2012rok

W Q50 - kamery, czujniki itd. można zupełnie wyłączyć w menu SETUP,
o ile pamiętam w FX'ach europejskich także są gdzieś w menu ustawienia (tylko nie pamietam czy można wyłączyć zupełnie) , jeżeli nie - trzeba by szukać "komend" w service manual.


Ja mam taką sytuację. Zdiagnozowany padnięty moduł sterujący kamery... Ponad 3000 NETTO w ASO[emoji45] Ale nie znaczy to, że u Ciebie jest to samo.
Grucha [emoji4]

WOJTEK - podaj nr katalogowy - sprawdzę Ci cenę nowego w US :infi:, potem można by poszukać używki na ebay...

Oprócz modułu - może być
- padnięta ta konkretna kamerka
- problem z wiązką lub wtyczkami

Norek
7th-October-2017, 19:08
W Q50 - kamery, czujniki itd. można zupełnie wyłączyć w menu SETUP,
o ile pamiętam w FX'ach europejskich także są gdzieś w menu ustawienia (tylko nie pamietam czy można wyłączyć zupełnie) , jeżeli nie - trzeba by szukać "komend" w service manual.



WOJTEK - podaj nr katalogowy - sprawdzę Ci cenę nowego w US :infi:, potem można by poszukać używki na ebay...

Oprócz modułu - może być
- padnięta ta konkretna kamerka
- problem z wiązką lub wtyczkami

Ooo to ja sie podlacze. Przed chwila napisalem post, sorrki, ale nie widzialem tego. Mozesz sprawdzic moje numery ? Dane na zdjeciu
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171007/54b7b8b0cc7d988ecac383dc0e792dc2.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slepy62
8th-October-2017, 00:48
Ooo to ja sie podlacze. Przed chwila napisalem post, sorrki, ale nie widzialem tego. Mozesz sprawdzic moje numery ? Dane na zdjeciu
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpowiedź masz w poście:

http://www.ifans.pl/showthread.php?6869-Modu%B3-sterujacy-kamerami


Ja mam taką sytuację. Zdiagnozowany padnięty moduł sterujący kamery... Ponad 3000 NETTO w ASO ; Grucha

WOJTEK / KANY - do WAS wchodzi ta sama część ....

Grucha
8th-October-2017, 15:50
Odpowiedź masz w poście:

http://www.ifans.pl/showthread.php?6869-Modu%B3-sterujacy-kamerami



WOJTEK / KANY - do WAS wchodzi ta sama część ....

Dzięki za info Irek!
Pewnie trzeba zamówić, chociaż ja muszę się w wolnej chwili upewnić, czy to na pewno moduł (coś mi intuicja podpowiada, żeby zweryfikować diagnozę ASO).

Irek ( albo też ktoś inny dobrze zorientowany), w którym miejscu znajduje się ten moduł, żeby zweryfikować nr?


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]

slepy62
8th-October-2017, 21:37
Irek ( albo też ktoś inny dobrze zorientowany), w którym miejscu znajduje się ten moduł, żeby zweryfikować nr?
Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]

Gzie się znajduje - zapytaj kolegów, natomiast w częściach serwisowych US jest tylko ten jeden tak dla FX50/FX37/FX35 - z założenia także dla FX30d - bo poza silnikiem to jest w całości FX50

slepy62
9th-October-2017, 08:48
Numery modułu sterującego kamerami - odpowiednio dla produkcji / roczników:

IX'2008~VIII'2009 = 284A1-1CA3B

VIII'2009~VIII'2011= 284A1-1CA5A superseded 284A1-1CA1E

VIII'2011~VI'2012 = 284A1-1CA2E

VI'2012~....2018 = 284A1-3EV3A

więc jeżeli chcecie kupić - jako że to elektronika i systemy - lepiej sprawdźcie który numer macie...

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=10074&stc=1

WojciechB
20th-August-2020, 19:30
Mam ten sam problem w Infiniti FX30ds 2012r. Ciemny ekran i widoczna ścieżka przy przełączeniu na R. Brak sygnału z czujników z tyłu. Z przodu działają.
Po przełączeniu na D (Camera) ciemny ekran. Z tego co widzę na rozpisce moduł od kamer znajduje się pod fotelem kierowcy. Rozumiem że którakolwiek kamera będzie uszkodzona jest ciemny ekran ? Wyłączyłem kamery przód i boki zostawiając tylko tył (seting) ale dalej ciemno z tylu. Po wymianie kamery w tylnej klapie to samo.
Mam pytanie do kolegów, czy przy wymianie którejkolwiek kamery lub modułu trzeba zrobić adaptacje do auta ? Czy powinien być obraz widoczny po wymianie uszkodzonego elementu bez adaptacji.
Czy jest możliwość lokalizacji uszkodzonej kamery w jakiś sposób np. poprzez tester diagnostyczny - jaki ? Czy tylko ASO.
Z góry dziękuję za odp.

lukasz32
20th-August-2020, 20:53
Ja jak miałem ciemny ekran to rozebrałem wtyczki w klapie, złożyłem, poruszałem kabelkami i naprawione. Tam te wiązki przecież wiecznie się psują od ruszania nimi. W G raz do roku klapa się nie otwierała i raz do roku naprawa wiązki.

wlaziu
21st-August-2020, 10:02
Po wymianie modułu obraz powinien się pojawić. Ale będzie potrzebna adaptacja. Będziesz mial czerwony x nalozony na obraz kamer.

Kris86
21st-August-2020, 11:11
Ja mam taką sytuację.
Zdiagnozowany padnięty moduł sterujący kamery...
Ponad 3000 NETTO w ASO[emoji45]
Ale nie znaczy to, że u Ciebie jest to samo.


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]

Kupiłem nowy moduł do EX u mnie jest model 284A1 1BA2E i mi nie pomógł... Znajduje się pod fotelem kierowcy. Ja wywaliłem kasę w błoto :( Miałem czarny obraz z kamer. Założyłem radio tesla style i podłączyłem chińską kamere cofania i tyle... :P
14430

PawelInfi
21st-August-2020, 12:51
Kupiłem nowy moduł do EX u mnie jest model 284A1 1BA2E i mi nie pomógł... Znajduje się pod fotelem kierowcy. Ja wywaliłem kasę w błoto :( Miałem czarny obraz z kamer. Założyłem radio tesla style i podłączyłem chińską kamere cofania i tyle... :P
14430

Nowy czy używany? Wątpie żeby na nowym Ci nie pomogło ;-) pewnie kupiłeś trafioną używkę.

BTW, te moduły dobry elektronik bez problemu naprawi. Zazwyczaj jest zimny lut gdzieś i idzie to tanim kosztem zregenerować.

Kris86
21st-August-2020, 17:39
Nowy czy używany? Wątpie żeby na nowym Ci nie pomogło ;-) pewnie kupiłeś trafioną używkę.

BTW, te moduły dobry elektronik bez problemu naprawi. Zazwyczaj jest zimny lut gdzieś i idzie to tanim kosztem zregenerować.


Nowy importowałem z Dubaju :) ale może mam gdzieś kable przerwane albo coś...

wlaziu
23rd-August-2020, 00:11
No... Przed wymianą modułu sprawdzenie podstaw jak masa, zasilanie i czy moduł się zgłasza (a jeśli tak to jakie błędy) w consulcie to podstawa i wychodzi dużo taniej.

WojciechB
9th-September-2020, 19:34
Miałbym pytanie czy przy wymianie kamery tył 28442-3EV3A obecnie mam 0105576, potrzebna jest adaptacja w consulcie ? Podmieniłem na 0163215. Niestety obrazu brak.
Czy tak jak w przypadku wymiany modułu obraz powinien się pojawić, ale będzie czerwony x nałożony na obraz kamery.
Proszę o pomoc doświadczonych kolegów.

wlaziu
13th-September-2020, 01:26
Potrzebna. Nowa kamera niemal na pewno będzie o te kilka stopni obrócona/przesunięta. Efekt wymiany kamery jest taki sam jak modułu czyli czerwony X. Różnica że jak wymienisz moduł to będziesz miał na wszystkich x

Stenciu
2nd-October-2020, 20:02
Panowie, a czy ktoś doradzi gdzie ten moduł może się znajdować w wersji us? Pod fotelem nie ma..

butrym81
3rd-October-2020, 13:13
Kop głębiej, pod dywanem.
Tak jest w fx2, qx70
Wysłane z mojego Moto Z3 Play przy użyciu Tapatalka

WojciechB
11th-June-2021, 16:54
Niestety u mnie padnięty moduł kamer 284A1-3EV3A.
Jak widać dość częsta usterka w tych modelach. U mnie spalony tranzystor.
Może ma ktoś odsprzedać swój uszkodzony moduł o tych numerach.