PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX30d nie włączają się czujniki parkowania przód



KubaWawa
21st-November-2017, 19:57
Witam,
Czy ktoś z szanownych forumowiczów podpowie co może być nie tak.
Nie włączają się czujniki przód oraz nie włącza się automatycznie kamera przód.
Dopiero jak nacisnę przycisk KAMERA to czujniki budzą się do życia:)

Z góry dziękuje za odpowiedz

slepy62
21st-November-2017, 20:52
Witam,
Czy ktoś z szanownych forumowiczów podpowie co może być nie tak.
Nie włączają się czujniki przód oraz nie włącza się automatycznie kamera przód.
Dopiero jak nacisnę przycisk KAMERA to czujniki budzą się do życia:)

Z góry dziękuje za odpowiedz

Poszukaj i sprawdź jak masz w ustawione w menu/settings - może masz po prostu wyłączone...

KubaWawa
24th-November-2017, 11:59
nie mam takiej opcji w ustawieniach

slepy62
24th-November-2017, 17:23
nie mam takiej opcji w ustawieniach

kocham ten nasz leniwcowy lol analfabetyzm (bez obrazy). Proponuję poczytać instrukcję.

Czujniki przednie w zimie - w wypadku pokrywy śniegu lub lodu - będą Ci piszczeć bez przerwy przy małych prędkościach - po to jest opcja SONAR OFF / ON
sorry że nie podpowiem gdzie, ale FX'a sprzedałem 3 lata temu wraz z instrukcją lol

poniżej masz link do wersji angielskiej (poza silnikiem i wydechem, FX30dS to odpowiednik FX50S)...

https://owners.infinitiusa.com/iowners/navigation/manualsAndGuides

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=10346&stc=1

stef
30th-November-2017, 08:13
To chyba zależy od rocznika. W moim FX 2012, żeby uruchomić czujniki i kamerę trzeba wcisnąć przycisk. U kolegi w roczniku 2013 robi się to automatycznie.

slepy62
30th-November-2017, 08:36
To chyba zależy od rocznika. W moim FX 2012, żeby uruchomić czujniki i kamerę trzeba wcisnąć przycisk. U kolegi w roczniku 2013 robi się to automatycznie.

Miałem FX30dS rocznik 2010 i działało to tak jak opisujesz dla 2013. Nie pamiętam tylko czy włączanie/wyłączanie jest gdzieś w MENU czy opcją serwisową...

MiR
28th-December-2019, 00:21
To chyba zależy od rocznika. W moim FX 2012, żeby uruchomić czujniki i kamerę trzeba wcisnąć przycisk. U kolegi w roczniku 2013 robi się to automatycznie.

Witam odświeżam .
U mnie też by włączyć przednia kamerę / czujniki trzeba ręcznie włączyć je guzikiem camera... Nie włącza się automatycznie w przypadku wykrycia przeszkody ani do jakiejś określonej prędkości. ..

Sprawdziłem opcje jakie sa w menu ( w załączniku ) mam wszystkie na ON i nie powoduje to automatycznego włączenia ...

Jak to włączyć ?
Irek coś piszesz o menu serwisowym .. da się to jakoś wywołać czy tylko ASO ?

Te opcje zależą może od wersji oprogramowania wgranego ?

QX ma inne podzespoły komputera czy tylko różni się wersja softu wgranego ? 1354913550

MiR
28th-December-2019, 23:09
Ponadto ..

W dodatkowym menu diagnostycznym aktywowanym klawiszami nie widzę opcji właczenia automatycznego kamer / czujników przednich ...

A zależy mi na tym. ..

Swoją drogą dziwne że niektórzy mają tą opcję a inni nie...

Wiadomo jak to wlaczyc ?